1. 1.
  koçum benim, kurtlar vadisi ve ıhlamurlar altında adlı dizilerde yönetmenlik yapmış, dizilere sonradan dahil olmasının merak konusu olduğu başarılı yönetmen.
  2 ... dr rocco amca
 2. 2.
  kurtlar vadisi dizisini osman sınav gibi bir üstaddan alarak daha iyiyere taşımayı başarmış merak konusu kişilik.
  -1 ... palta
 3. 3.
  Gemide filminin yönetmenidir. Eylül ayında Barda isimli filmi vizyona girecektir.
  ... miksaj
 4. 4.
  dar alanda kısa paslar 'ı 2000 yılında çektikten sonra şimdide "sağır oda" adlı yeni bir diziye başlayacak olan yönetmen
  ... laulu
 5. 5.
  1964 ankara doğumlu senarist, yönetmen. mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi sinema/tv bölümü mezunu.gemide ve lalelide bir azize filmlerinin senaristi, gemide dar alanda kısa paslaşmalar,maruf, kurtlar vadisi ırak, filmlerinin yönetmeni.

  gemide filmi ile bir de altın portakal ı vardır kendisinin.

  son olarak sağır oda isimli dizinin yönetmenliğini yapmakta.
  2 ... maruf
 6. 6.
  star tv de yayınlanmaya başlayan geniş zamanlar adlı dizinin yönetmenligini üstlenen,çok ama çok komik olan başarılı insan.
  ... hemoglobin
 7. 7.
  erkan oğur'un bir röportajında sarf ettiği güzel bir sözü var:
  "ben müziği ruhumu doyurmak için yapıyorum. albümleri ise beşeri ihtiyaçlarımı karşılamak için. buna rağmen tam olarak müzik yaptığıma inanmıyorum."

  eğer serdar akar da aynı zihniyette yaptıysa o dizileri gerçekten işini iyi yapan bir adam olmanın yanında sinemaya da gönül vermiş bir insandır.
  5 ... ucuncayir666
 8. 8.
  açıklamaya gerek yoktur, kurtlar vadisinden kazandığı paralarla barda filmini çekmiştir. çünkü günümüzde sinemada milyon dolarlar dönse de yönetmene düşen pay 50000ytl yi geçmemektedir pek. onun için biraz ordan biraz bundan yapıp, ondan alıp oraya yatırmak lazımdır. eğer bu gibi insanlardan iyi şeyler bekliyorsak populer şeylerini de desteklemeliyiz. çünkü onlar zaten bizlere iyi şeyler sunmak amacıyla maddi şeylerini karşılaması için yapılıyor. izlenmese de köstek olunmamalıdır böyle şeylere.
  1 ... zlatan1937
 9. 9.
  yeni sinemacılar akımının en iyi yönetmenlerindendir. bazen piyasa işlere de imza atsa bile, kalitesini hiç bozmayan ve görüntü yönetimi, oyuncuya ruh katımı harika olan yönetmen.
  1 ... zargana
 10. 10.
  kurtlar vadisi'ni yönettiği için kızmayı çok istediğim insan. keşke ben de ihanetle suçlayabilseydim, hain diyebilseydim kendisine.

  yargılama hakkı her sözlük yazarı kadar bana da lütfedilmişti(!) belki, ama ben-başka işim gücüm olmadığından herhalde- hemen herkesin övgüyle bahsettiği ve türk sinemasının en özgün-en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen gemide filminin resmi seyirci sayısının 16 bin olduğunu öğrendim.

  hababam sınıfı askerde gibi bir filmi 2.5 milyon seyirci sayısıyla ödüllendiren takdir merciinin dar alanda kısa paslaşmalara, marufa borçları, hacizleri layık gördüğünü öğrendim.

  türk sinemasının hala temel sorunlarını çözememiş olduğunu; fazla iyimser bir bakışla yükseliş olarak değerlendirilen bir dönemin, sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen kararlı insanların ortaya çıkışından ibaret olduğunu görebilecek bir göze, izana ve insafa da sahibim.

  ve hal böyleyken hain değil, kahraman ilan etmek geçiyor içimden serdar akar'ı. bir kahraman, don kişot misali. artık bu hüküm herkesin sadece istediklerini yaptığı bir dünyanın olmadığı-olamayacağı gibi bir sebebe mi dayanır, yoksa sadece bundan sekiz yıl önce kendisinin de bulunduğu bir sinema salonunda gemide'yi izleyip heyecanla karşısında bir şeyler geveleyen ve o günden itibaren ona güvenen bu yazarın hezeyanı mıdır,
  bilemiyorum.
  2 ... yolcu