1988 Ankara doğumlu.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro anasanat Dalı Oyunculuk son sınıf öğrencisi.
BEHZAT Ç adlı dizide HARUN rolüyle kaba, delikanlı, abur cubur yiyen, sorguda kızlara asılan bir polis karakterini canlandırmaktadır.
behzat ç dizinin güldüren karakteridir. Yersiz yemek yemeleri, dobra kişiliği ve eda ya olan aşkıyla dizinin en iyilerindedir.
behzat ç dizisinin önemli karakterlerindendir .
behzat ç dizisinin en sevdiğim karakteridir.
behzat ç nin fenomeni olma yolunda ilerleyen oyuncusu.
dizinin en güzel karakterlerinden biridir. tam bir angaralıdır. hatta ve hatta ankaragüçlüdür. karakteri canlandıran oyuncu da rolünün hakkını sonuna kadar vermektedir.
--spoiler--
püsküüt müsküüt yok mu?
la bebeye bak la.
--spoiler--
düzenleme: başlık yönlendirildiği içi tanımım biraz saçma olmuş. 'behzat ç harun' idi başlığın eski hali.
kaba saba bir komiser tiplemesidir ancak arka sokaklardaki tiplemelerden daha harbidir.
ankara sokaklarında harun tiplerinden çokça vardır...aha biri de üstüme üstüme geliyor...topuklasak mı.
en iyi yönlerinden birisi bağırırken ağzının kenarlarında köpük biriktirmesidir.
(bkz: angara bebesi)

behzat ç. bir ankara poliseyesi, işte bu dizide angara bebesini layıkıyla yerine getiren bünyedir. helal olsun...
--spoiler--
püsküüt
--spoiler--*
fatih artman isimli oyuncunun canlandırdığı çok şükela bir dizi karakteri.
yalnız beni dumurlara uğratan şey, fatih artman'ın 88 doğumlu olmasıdır.

valla nerden baksan bi 30 derdim kendisi için. hani oyunculuk yeteneği de epey gelişmiş çünkü.
şoktayım sözlük.
dizinin en açık sözlü bebesi :D(patavatsızlık sınırında)
behzat ç den sonra dizinin izlenme sebebidir.

+ çık la dolaptan hadi.Asılıyonmu la orda
- ben suçsuzum.
dizinin izlenmesinde önemli pay sahibidir..
çok doğal oynuyor adam hakikaten..

ankara nın dikmeni bi daha gelirsem dıt beni repliği çok iyiydi.
behzat ç'deki doğal oyunculuğuyla takdirimizi ve beğenimizi kazanan 22 yaşındaki irikıyım arkadaştır kendileri. diziyi 5. bölüme kadar izledim hakkaten sanki rol değil de gerçeği yansıtıyor gibi bu arkadaş. survivor hakan lavuğunu dövmesini de sabırsızlıkla bekliyoruz ayrıca.
cüssesinden 20lerin sonu, 30ların başında sandığım oyuncuydu ama benden küçük olduğunu öğrendiğimde dumura uğratmıştır. diziyi izlerken kahkahalar attırır izleyiciye.
http://www.facebook.com/fatihartman
behzat ç dizisine güldürü katan oyuncudur.

--spoiler--
cinayetten Zanlı olan adam aynı zamanda 23 adet hırsızlık ile suçlanmaktadır.
harun : oğlum beceriksiz misin la sen? 23 kere yakalanır mı la bi insan he ?
zanlı : abi aslında iyiyimdir yani.
harun : sittir la, hırsızlığa giderken polisi de mi arıyon lan mal.
--spoiler--
behzat ç. de başkasını oynamayan kendini yaşatan.
amaaaa ; la olm bu bölüm(20) eda diil ama amirim senin hayatının .... kodu
şubat 1988 doğumluymuş ya la.

yaşıtmışız sözlük, şaştım kaldım.
(bkz: harun sinanoğlu).
kendisi balgat anadolu meslek lisesinden mezundur o okuldan nasıl oyuncu cıktı anlamak zor.
çok tatlı böyle şeker gibi bişey.
fenerbahçeli olduğunu öğrenerek sempatimizi ikiye katlayan, behzat ç adlı dizinin iki numarası. harika bir oyunculuk sergilemekte kendisi, ilgiyle izliyoruz.
o cüsenin benimle yaşıt olduğunu öğrendiğimde son zamanlarda yaşadığım nadir dumurlardan birini yaşamama sebep olan oyuncu. bizim yaşıtlar arasından bu çıktığı içinde gururluyum dostlar. helal olsun severek takip ediyoruz