1. 1.
  80'lerde geniş bir hayran kitlesi kazanan başarılı bir bilimkurgu dizisi.
  saylonların ani saldırısı sonucu cobol gezegeninden yayılıp 12 gezegene dağılmış ve 12 koloni oluşturmuş insan ırkından geriye sadece galactica isimli gemi kalır. Onlar da bir efsaneye göre varolan kaybolmuş 13. koloniyi mavi gezegeni aramaya başlarlar.

  Güncelleme: SciFi kanalında 2003 yılında yeniden çekimi oynamaya başlayan, 2009 Mart ayında 4. sezon 20. bölümle final yapan, bu yeni çevrimle bilim kurgu dizileri çıtasını zirveye taşıyan 'mükemmel bir izleme şeysi'dir.
  6 ... roknorinto
 2. 2.
  2003 yılı itibari ile yeniden çevrimi çıkmış olan dizidir. orjinale bağlı kalmayıp değişik geliştirmeler yapılmıştır, sadece olaylara bağlı kalmayıp karakterleri de irdeler. standart 2-3 bölüm izlemeden sonra her bölüm sonunda oha olurur. çaktırmadan cnbc-e dergisinde reklamini yapmakta, eylül 2006 itibari ile türkiyede yayınlanması olasıdır. **
  ... sengitbalikgelsin
 3. 3.
  geçen hafta cnbc-e de yayınına başlanmış olan dizidir. ısrarla uzay boşluğunda hava yaratmaya çalışmaları sinir bozmuştur* * *. bilim-kurgu olması varolan gerçekleri saptırmayı gerektirmez.

  (bkz: armageddon)

  yine de "uzay macerası" özleyenler için ilaç gibi gelmiştir.
  -1 ... alas
 4. 4.
  cnbc-e'de yayınlanın 2 saatlik hayvani süresi eğer ki bi nip tuck oyunu değilse, yapımcıların "sinema filmi tadında olması için kıçımızı yırtıyoruz, ama yine de füzeler havayı yarıp gemilere çarpıyor,yangını, rüzgarı engelleyemiyoruz!" demecini açıklamam gerektiğine inandığım efsane dizi.
  ... tankut kabza
 5. 5.
  ilk bölümü 2 saat olan sonraki bölümleri 45 dk * * olan izlenesi bilimkurgu dizi.
  ... soytari
 6. 6.
  Efektleri iyi olan bilimkurgu dizisi.

  (bkz: robot dedin mi saylon gibi olacaksın)
  2 ... without_a_trace
 7. 7.
  SARIŞIN SAYLONA HASTA OLDUĞUM DiZi. ULAN SANKi O KARI BiZi KURTARACAKMIŞ GiBi GELiYOR.
  3 ... karga
 8. 8.
  tüm zamanların en iyi dizisi. 3. sezon 4. bölümünü 4 defa ardarda izledikten sonra koluma "so say we all" dövmesi yaptırtacak kadar iyi.
  ... aligator
 9. 9.
  CNBC-E'de seyrettiğimiz mükemmel ve sürikleyici uzay filmi.
  1 ... ethem
 10. 10.
  nasıl uzaylı olmadan uzay filmi(!) * çekilebileceğini gösteren, 70 li yıllarda çekilen bir uzay dizisinin * devamı.
  ... kekistanlihobbit