1. 1.
  1998 yapimi kadrosunda bir cok unlu ismi barindiran ve icinde turkiyeden goruntulerin de bulundugu amerikan yapim film.
  5 ... vurucu tim burton
 2. 2.
  Evangelist hristiyanlara göre, dünyanın sonunun geleceği, iyi ile kötü arasında yapılacak savaş esnasında hz.isa'nın dünyaya geri dönüp şeytanı yeneceği ve daha sonra kendisine inananlarla birlikte cennete gideceği, inanmayanların cehenneme gideceği savaş. incil'e göre dünyanın sonu ve iyi ile kötü arasında yapılacak son savaş, yani Armageddon Savaşı'nın çıkması için önce Kudüs'te 2 bin yıl önce Romalılar tarafından yıkılan tapınağın yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bundan sonra 7 yıl boyunca kıtlık yaşanacak. Hz. isa, Armageddon Vadisi'nde Şeytanı yenecek ve dünyanın sonu gelecek. Yalnız burada günahsız insanların kanını akıtan, oraya buraya saldıran ABD, kendini iyinin yerine koyuyor, ilginç tabi.

  armageddon'un israil-lübnan gerginliği ile ilişkilendirildiği bir komplo teorisi için bkz: http://www.vatanim.com.tr...&hkat=1&hid=10078
  5 -2 ... jokerr
 3. 3.
  şaka gibi bir filmdir. her filmin içine illaki aşk sokmak isteyen aptal amerikalıların bir kez daha "biz olmasak hepiniz ölmüştünüz olm, yatın kalkın dua edin lan!" tadındaki filmi bir çok klişeden de vazgeçememiştir*. ayrıca uzay boşluğunda, konan mekiğin toz-duman kaldırması, eldeki toprak/kumun uçuşması vb. saçmalıklar da cabasıdır.
  milyonlarca dolar harcayıp seyirciyi eşşekbaşı yerine koyan hollywood senaristlerinin ve yönetmenlerinin düzgün bir şey yapamayacaklarsa en azından absürd sinemaya yönelmeleri temennisini bulundurtan güzide 7. sanat zımbırtısı.
  6 -1 ... alas
 4. 4.
  Bundan sonra tapınaktan yükselen gür bir sesin yedi meleğe 'gidin tanrının öfkesiyle dolu yedi taşı yeryüzüne boşaltın'dediğini işittim...

  Altıncı melek kralları ibranicede armageddon denilen yerde topladı ve yedinci melek tasını havaya boşalttı.tapınaktaki tahtdan yükselen gür bir ses tamam dedi...

  O anda şimşekler çaktı uğultular ve gök gürlemeleri işitildi.insan soyunun görmediği bir deprem oldu...

  Ve büyük kent üçe bölündü.küçük kentlerde yerlebir oldu.bütün adalar ortadan kalktı dağlar yokoldu.Ve cennetten insanların üzerine şiddetli bir dolu yağdı..

  ardahan
  1 ... evildeth
 5. 5.
  uzmanlara göre dünyaya çarpmak üzere olan 15 km(texas büyüklüğünde) çapında olan bir göktaşını, filmde olduğu gibi nükleer bir bombayla ikiye bölüp akabinde dünyayı kurtarma ihtimalimiz milyonda bir bile değildir. bu da filmin en büyük hatasıdır.
  2 -1 ... eskisevgili
 6. 6.
  Smackdown aylık programı.
  4 ... rvd
 7. 7.
  turkiye-israil ilsikisini anlatan bir kitap ayrica.
  3 ... ankakusu
 8. 8.
  sanırım yahudi inancına göre de dünyanın sonunu getirecek olan savastir.
  2 ... pyndemonium
 9. 9.
  etimolojik olarak ibranice har, migido kelimelerinden turetilmistir megiddo daglari anlamina gelir. israil de bulunan antik megiddo sehri asur ve misir ticaret yollarinin kesisme noktasinda, stratejik onemi olan bir sehirdir.
  1 ... bilmem
 10. 10.
  amik ovasında olacağı sanılan son savaş.
  3 ... dalton ana