entry'ler (1909)

gwaihiri

her zaman olmasa bile ara ara buralara uğrayan yazar. zamanında hep dutluktu buralar. buradayız, hayattayız mücadeleye devam etmekteyiz efenim.

seçimleri boykot etmek

birileri seçimi boykot ederken geri kalanlar ellerinin üstünde yaşlıları hastaları taşıyarak gerekiyorsa mezardaki ölüleri kaldırıp oy verdirirken sonuçlarının çok kişiyi yıllarca üzmesine rağmen bir türlü anlamayan anlaşılamayan bir boykottur. eğer ki bu boykot ülke geleceği için hiç bir emeğinin veya katkının olmaması veya direnmek yerine kabuğuna çekilmek olarak algınmayacaksa bu boykot her daim organize edenin geleceğine sövmesine neden olacaktır. direnmekten vazgeçtiğin gün bittiği gündür. işte o zaman gelecek için hiç bir şey söylemeye de şikayet etmeye de hakkın yoktur.

doların sert düşmesi

gezi zamanı 3 kuruş arttı diye demediklerini bırakmayanlar bir günde 20 25 kuruşluk yükselişler karşısında ne düşünürler diye merak edilen oynaklıktır. dış düşman yaratmakta üstlerine olmayan kesim her nedense bu durumu da görmezden gelmektedir. milli ve yerli para olarak lanse edilmeye çalışılan ancak hiç bir açık emaresi olmayan bu durum karşısında doların doksanlı yıllardaki gibi gecelik yüzde 20 30 yükselişlerine kılıf bulmaktan başka hiç bir işe yaramayacaktır.

narcos

bir breaking bad olmasa bile içerdiği dokumantasyon dili ile dizi tarihi içinde kendine müstesna bir yer almış olan dizidir. ancak her şeyden önce insanların hırslarını ve kendilerini korumak için ailelerini korumak için neler yaptıklarının bir özeti gibidir. Bir yandan dış dünyaya karşı acımasız ve taviz vermez birisi olmanız gerekirken içinizde biriken öfkenin kanalize edileceği bir yeri de yaratmanız gerekiyor. aslında pablo escobar bir halk adamıydı oligarşiye karşı olan duruşu krimal yollardan bile olsa halkının genelinin iyiliğini düşünmesi ve bu yolda hareket etmesi kendisinin ve sağ paramiliter grupların ve oligarkların tepkisini çekmiştir. ayrıca amerikan ekonomisine verdiği zarar ayrı bir başlık altında da incelenmelidir.

hayırcıların bu saatte hala camış gibi uyuması

http://www.youtube.com/watch?v=A1pWUka1G-I

tayyip vefat edince koyunları ne olacak sorunsalı

Bir kısmı eski merkez sağ a giderken bir kısmı ılımlı islam modelinde devam edecek. hepsi farklı kulvarlara dağılırken tek ortak paydaları yine yeni yeniden çıkarcılık olacak.

ekşi sözlükteki bağdat baharat linçi

Haklı linç olmakla beraber, türkiyedeki leş iş yaşamından bir kesiti göze sokmuştur.

donmuş balkon demirine dil atmak

bu eylem domalmak ile sonuçlanır. istesen de doğrulamazsın.

sözlüğün en güzel kadını anketi

Memelerim var desen bile kafadan 10 beğeni alacağın anket zıkkımı.

rusya federasyonu silahlı kuvvetleri

Bazı aklı evvellerin eline verecez diye dolandığı, gücü belli kuvvettir.

sözlükteki düşünce ve ifade özgürlüğü

olmayan özgürlüktür. yasalar özgürlük var dese de mevcut durumda bir kaç kişinin elinde olan durumdur.

camfrog sönmez

Küfür dağarcığının genişliği ve kapasitesi hayranlık uyandıran, inci ci gençlerin idolü reis.

akplilerle tartışamamak

tam olarak bundan 6 yıl 4 ay 3 hafta önce yaptığım, o zamanların referandum tartışmasında sonrasında olacakları bir bir anlatıp ama adamlar 80 anayasasını değiştiriyor faşist bir anayasa bu dediklerinde, bakın beyler bu anayasada kendine pay yontmakla olmaz ilerde demokrasiyi kendi için, kendi çıkarı için kullanacak dedikten sonra ,artık zeka ve ileri görüşlülüklerini sorguladığım ve dengim olmadıklarını anladığım insanlardır. Biraz bizim köylü kurnazı tipinde insanlardır.

amlı götlü başlık açan yazar silinsin kampanyası

amlı götlü başlık açan yazar silinince am göt de silinmiyor. o yüzden gereksiz bir uğraştır. Ayrıca bilge bir abimizin de dediği gibi, "dünya am üstünde döner oğul"

ekşi sözlük

şu sıralar hukuksuzluğa karşı linç kampanyası yapan sözlük.

recep tayyip erdoğan

Misyon ve vizyonu ümmetçilikten öte geçmeyen, hani kahvede her konuyu bilip ilkokulu zor bitirmiş orta okul terk hacı amcalar vardır ya, onlar gibi işte.

gwaihiri

Uzun, çok uzun zaman sonra sözlük ortamlarına geri dönen yazar. Diyecek birşeyleri, big bang teoremi gibi küçük kelimelerden başlayan cümleler oluşturmak için yazacak olan yazar.

özcan deniz ve sıla lı coca cola reklamı

içerden alınan bir rivayete göre reklam bütçesi altı milyon dolar (6.000.000 $) olan reklam filmi. Özcan Deniz bu bütçeden 1 milyon dolar almış deyyolar.

fenerin ingiltere de arsenal e döşeyeceği boru

(bkz: boş küme)

ismail türüt

Akp'ye dönük halk isyanına katılan eylemcilere hakaret ve küfür dolu şarkı yazan ismail Türüt'e Karadeniz halkının cevabıdır.

Elliuçtur elliuç rize'nun plakasi,
Kim kemuk atarse, olursun yalakasi..
Yetmedimi ismail bu kadar kudurduğun,
Her sene değişiyi tasmani tutturduğun..
Bir gün Şevki Yılmaz'a, bir gun Melih Gökçek'e,
Türüt hepten dönüştun, omurgasuz böceğe..
Bir gun Mesut Yılmaz'a, bir gun Sedat Peker'e,
Her yöne döneyisun benzeyisun tekere..
Vatansever geçinup, katili öveyisun,
Deren satiluriken, acep ne edeyisun.?
israil'li hep aldi senun dereleruni,
Yesunler yalan yere vatan sevmeleruni..
Turkiler dizeyisun birkaç bin lira içun,
Değer miydi ismail festival kapmak içun..
Adam olsan bu millet belki seni severdi,
Eski karinda gidup mahkemeye vermezdi..
iki uç kuruş içun harcadun gururuni,
Bu sana son uyari yiturma onuruni..
ANONiM...