bugün

turkiye de fazlaca populer,begenmedigim sarkici
aslen jamaica'lıdır.
(bkz: get busy)
(bkz: feel alright)
gimme the light get busy gibi şarkılarıyla yaptığı çıkışı şimdi mükemmel bir şekilde devam ettiren jamaikalı şarkıcı..kendisini geliştiren bir sanatçı..ilk çıktığında ingilizcesinden pek bişi anlaşılmıyordu şimdi de pek bişi anlaşılmıyor çok fazla ama öncesine göre daha ii durumda bu gelişmeden dolayı da artık mtv de çıkmaya layık görülüyor belkide *
we be burnin şarkısı herşeyi bitiriyor
kliplerinde asla beyaz kızları göremeyeceğiniz,buna rağmen allah özene bezene yaratmış dedirten kızları bulup yine kliplerinde oynayatan ve Get busy, we will be burning , Temprature gibi türküleri söyleyen şahsiyet...
boş şarkıların boş sesli adamı..
her şarkısında aynı sözleri söylüyor bu adam galiba. her şarkıda ağm galagala üm balabala bir şeyler diyor hep. küfür mü ediyor anlamadık ki.
sarkilarini jamaikan aksanli ingilizce soylediginden dolayi sesi cok sempatik gelen halk sanatcisidir.
sesinin nerden cıktıgını merak ettigim insan.
dudakları.. şekli şemali.. sesi.. tarzıyla hoş adam *
sean paul otantik Jamaika kökenli müziği popüler müzige uygulayan, günümüzün en başarılı hip hop sanatcılarındandır.
5 single i da uzun süre hit olan "Dutty Rock" albümünün RIAA da iki platinle ödüllendirilmiş, en iyi erkek rap sanatcısı dalında aday olan "en iyi reggae albüm" dalında Grammy sahibi olmuştur

8 temmuz 2006 antalya beach park
9 temmuz 2006 istanbul kurucesme arena da ilk kez turk hayranlarına
canlı performans sergileyecek olan, dunyanın en ünlü
hip hop- reggae dans müziği ustası ayrıca kendisi dünyaca ünlü VIBE Magazine 'de kapak olan
ilk ve tek hip hop sanatcısıdır.
jamaica nın a milli sporcusudur kendisi*.fakat kendisi sporu bırakıp* şarkıcılığı seçmiştir, iyi de yapmıştır..temperature olmasa ne yapardık?
super sarkilari olan bir sarkici * * * *
süper şarkıları ve şarkılarındaki ritmiyle beni gaza getirip sürekli dans etmeye teşvik eden, ender görülen yakışıklı zencilerden..
asıl mesleği djlik olan jamaika asıllı amerikalı sanatçı. hip hop-raggatone tarzının önemli temsilcilerinden olup ilk albümü dutty rock ve ikinci albümü trinityden çıkardığı her single olay olmuştur. kapı gıcırtısı çıkarsa dikkatle dinlenilesidir.
temmuz ayı içinde antalya ve istanbul kuruçeşme'de birer konser verecek jamaika doğumlu kimsedir..
8 Temmuz 2006 Antalya Beach Park, 9 Temmuz 2006 Kuruçeşme Arena'da konser verecek olan hip hop- reggae dans müziği ustası.
türkiyede sevgilisiyle tatil yaparken magazin kameralarına yakalanan şarkıcı **
beyonce'nin düetlerinde vazgeilmezi,kankasıdır aynı zamanda.
geçen gün antalyaya gelen amerikanın mahsun kırmızıgül'ü niteliğindeki kişi
ilk defa dün haberlerde adını duyduğum şahıs. Bir tekneden denize atlıyordu. Yanında da manitası vardı, öyle çok da güzel bir kadın değildi sanki. Ama nedense bu görüntüyü 23562352 defa tekrar tekrar yayınladılar. Benim için bir bok ifade etmiyodu, aynı hareketleri yapan milyar tane insan varken neden bunu haber yapıyorlar anlamadım.
tarzı gayet farklıdır diğerlerine göre.. hip-hop mıdır, r&b midir.. Reggae midir.. yaptığı müziğe etiket koymak önemsiz ama sesi çok da kötü olmayan, görünüş açısından da yine fena sayılmayan bir sanatçı diye düşünüyorum..

Gel gelelim ki (sanırım) en son klibi olan (aslında Santana'nın klibidir, fakat kendileri klipte Santana'dan fazla görünmektedir) cry baby cry'da, Santana'yla gayet iyi işler çıkarmışlar, müziksel kulvarları birbirinden farklı olmasına rağmen iyi uyum göstermişlerdir.. Bu açıdan saçları örgülü kardeşimizi tebrik etmekten kendimi de alamıyorum..
istanbulda verdiği konserinin dünya kupası final maçıyla aynı gün olması nedeniyle pek rağbet görmediği,mekanı stingin dörtte biri kadar doldurabilmeyi başarmış insan...
joss stone vokalli ve carlos santana destekli "cry baby cry" şarkısı muhteşem, kendisi gayet çekici olan şarkıcı.