1. 1.
  bir antalya ilçesi.

  serik halkı genel olarak sevilmez. bunun sebebi kaba ve aşırı milliyetçi olmaları diyebiliriz.

  doğal insanlardır, yazın yalinayak gezerler. yemeklerini bağdaş kurarak yer sofrasında ve yufka ekmeği kaşık gibi kullanarak yerler. çoğu geçimini seracılıktan sağlar ve toprak zenginidir. rahatına düşkün insanlardır, balık tutmak başta olmak üzere her türlü avcılığı severler.

  (bkz: serik cumhuriyeti)

  (bkz: yukarı kocayatak)
  11 -5 ... the kene
 2. 2.
  otogarında ''güneşin bile koşa koşa doğduğu , üzülerek battığı ,şirin ilçemize hoş geldiniz" yazan ilçe.
  14 -1 ... the kene
 3. 3.
  Tüm dünyanın tanıdığı Belek ve Aspendos'un bağlı olduğu Antalya'nın ilçesi. Köylerinde bile birbirinden farklı şivenin konuşulduğu bir yer mesela Ayanız,Çandır tarafı "Nereye gidiyor" cümlesini "Nere gediyriri" derken, Yörüklerin yoğun lduğu özellikle Tuzlaburun "Nere gediyörü" şeklinde kullanır. Ayrıca Türkçe dil bilgisinde bile bulunmayan bir zaman da kullanılır. Present Perfect Tense'in Türkçe'de direkt karşılığı yokken Serik ağzında vardır. Mesela "Ay oğlum nere gediboturusun" Yani gitme işlemi önceki bir zamanda başlamış hala devam etmekte ve etkisi sürmekte. Bu cümleyi Türkçe'de direkt karşılayan bir cümle yok ama ingilizce'de var. "Hey my son! Where have you gone?" Bu cümle Serik ağzıyla kurduğum cümlenin tam karşılığı... Serik çok orijinal bir yerdir. "Serik biz adamı ...erik" sözünün edildiği, Çok yıllar önce yaşanan ağır olaylardan sonra "Bu ilçeye Kürt giremez" tabelasnın olduğu ilçe...
  15 -4 ... paleface
 4. 4.
  ablamin esi*nin ailesinin kaldigi, pek normal insanina rastlayamadigim** antalya'nin ilginc ilcesi.
  2 -2 ... curufinwe
 5. 5.
  antalyanın eğlence,eğlence ve yine eğlence yönünden en çılgın ortamıdır.akraba ziyareti vesilesiyle gidilen bayram tatilleri,haftasonları,bilumum tatil atraksiyonlarındaki maceralar anlatılmaz yaşanır anasını satayım...
  2 ... arjantino
 6. 6.
  Aspendos bu ilçededir.
  2 ... minti
 7. 7.
  cok ozel sebeblerden dolayi halkini cok sevdigim, alanya"da ikamet ettigim icin halkini cok iyi tanidigim, adam gibi adamlara sahip guzel ilce.
  5 -1 ... mese odunu
 8. 8.
  66 tane köyü, 9 adet beldesi bulunan memleketim. Beldeleri; Belek, Kadirye, Belkıs, Boğazkent, Çandır, Abdurrahmanlar, Gebiz, Karadayı ve Yukarıkocayatak'tır. Özellikle Belek, Kadirye, Belkıs ve Boğazkent'te turizm çok gelişmiş ve Serik Merkezini geçmiştir. Diğer Beldelerde turizm olmamasına karşın Yukarıkocayatak'ta organize sanayi gelişmiştir. Diğer ise beldeler tarım ile uğraşmaktadır.
  2 ... walagasan
 9. 9.
  (bkz: gunesin kosa kosa dogdugu uzulerek battigi sehir)
  1 -1 ... the kene
 10. 10.
  yöreden bir söz;

  "Farkımız ve tarzımız Serikli olmamız, ya tam sustururuz ya kan kustururuz, ne kural tanırız ne de kral!"
  5 -1 ... the kene