bugün

antalyanın bir ilçesi.
portakal bahçeleri meşhurdur. denizi oldukça temiz ve sığdır. tenha huzurlu ve ucuz bir tatil arayan turistler için idealdir. boyunca uzanan kumsalı ile geleceğin çeşmesi ya da bodrumu olmaya adaydır.
portakal satıcılarının ağzından düşürmedikleri ilçe.
+güzel mi abi portakallar.
-güzel de ne demek abicim finike bunlar finike.
+abi nereli olduğunu sormadım güzel mi değil mi?
-güzel güzel..
Ev yapacak yer kalmadığından mıdır ne dağları oyulup yapılaşmaya açılan ilçe.

15(?) yıldır belediye başkanını değiştirmeyen yer.
portakal da marka olmuş; antalyanın şirin bir ilçesidir
antalya'nın gözde ilçelerinden biridir. koylar dışında denize girebileceğiniz tüm sahilleri kumla kaplıdır ve deniz derinliği ne kadar açılırsanız açılın çok fazla bir artış göstermez. sebze ve meyveleri en taze şekilde yiyebileceğiniz, gece limanın ucundaki kayalıklarda oturup dinlenebileceğiniz * küçük, sevimli bir yerdir finike. ayrıca şu günlerde geleneksel finike festivalinin de son günleri yaşanmaktadır.
20 yildir belediye baskaninin degismedigi,cok guzel koylari olan ilcemiz..."Neden bu belediye baskani kene gibi yapisti ilceye?" diyorsaniz
bunun tek sebebi(bence)20 yildir araliksiz muzisyen getirip festival yapmasidir...ilcenin her bir tarafinda dev portakallar bulunmakta ve sehir merkezinde yerden cikmis bir el ve onun icinde 1 adet portakal var. (bkz: Korku filminden cikmis gibi)
ismi fenikeliler i andiran, portakallariyla ünlü antalya nin bir liman ilcesi.
kemer den finike ye doğru gidiyorsanız, finike düzlüğüne varmadan önce 9 km den uzun olan bir iniş gerçekleştirmeniz gerekiyor.
mükemmel bir sahile sahip olan ilçemizdir, ancak tek sorunu bu sahilin temizlenmemesidir. temiz bir sahille yeni bir turist mekanı olmaya her zaman adaydır.
kafa dinlemek için ideal tatil mekanıdır.
AKÇAALAN
ALACADAĞ
ARiFKÖY
ASARÖNÜ
BOLDAĞ
ÇAMLIBEL
DAĞBAĞ
GÖKBÜK
GÖKÇEYAKA
GÜNÇALI
YANLIZ
YAZIR
YEŞiLKÖY
YUVALILAR

adlı köylere sahip bir antalya ilçesi.
an itibari ile belediye ekipleri tarafından çöpleri toplatılan ilçe. gariptir, bu çöp toplama olayı her gece oluyor.
ilçeye bağlı beldeler:

-hasyurt
-sahilkent
-turunçova
-yeşilyurt
19 senemin geçtiği antalya ya bağlı cennet türkiye mde cennetten bir köşe diye anılan ilçe.
Antalya' nın en güzel ilçesi olup, turistik tesislerin nerdeyse olmadığı, narenciye ve seracılık cennetidir.
görülesi yerler arasındaki güzel bir ilçemiz .
Telefonun çekmediği, elektriklerin kesilip durduğu, hadi bunları geçtim yarım saat kart halinde kontor arayıp 1,5 tl fark ödeyip aldığım yer.
14 tane köye sahip olan antalya ilçesi.
festival dışındaki dönemlerde çok tenha olan, turistin pek uğramadığı sessiz ve sakin, sahil şeridinin uzun ve sığ bir denize sahip antalya ilçesidir.
Ahhh ah dedirten, her uzaklaştığımda özlediğim, memleketim olan, küçücük ama bir o kadar da şirin, deniz kıyısında sessiz sakin huzurlu yaşayabileceğin,orda yaşayan herkesin herkesi tanıyabileceği, Antalyaya iki saat uzaklıkta olan ve portakalıyla bilinen güzel mi güzel bir ilçedir.
antalyanın en kendine has ilçelerindendir. denize kıyısı ve limanı vardır. fakat limandaki hayat ölmüş, yeni açılan beach işletmeleri ile halk adeta plajlara akın etmiştir. dağlarında kayalara bir türk bayrağı çizilidir. anıtmezarları portakalları ve keçileri ile ünlüdür. özellikle portakal.
8 yıldır gidemediğim, hiç bir boku olmamasına rağmen yine de kendini özleten yer.
an itibariyle açıklarına demir attığımız mekan. denizinde mercan ve çekiç balığı avlanabilmektedir. uzaktan şirin görünmesine rağmen pek bir olayı olmadığı bellidir.
el sallamak isteyen haber etsin *
(bkz: finike portakalı)