bugün

"aşaaaları" soğuk, "yokarları"nda hayat olmayan şehir.
dondurmaya başlamış olan gri şehir.
Bugun golbasinda bizleri sogugunun mogana yansimasiyla buyuleyen, egodan indikten sonra kulaklarimizin dusmesine neden olacak kadar soguk olan guzel sehir.
yine ellerimizin kulaklarımızın soğuktan çatlayacak gibi olduğu sonra da uyuşmaktan çeşitli küfürlere maruz kalmış şehir. bu nasıl bir kuru ayazdır böyle.
başkentimiz olan şehir. türkiyemdeki tek sevmediğim şehir diyebilirim. ısınamıyorum abi elimde değil. insanları ayrı alem zaten. neyseki yolum oraya hiç düşmüyor.*
sivasın soğuğu askerde görüldükten sonra havaalanında iç hatlar çıkışında asfaltı bile öpülen şehir.

ben bu soğuğa razıyım arkadaş. hem ne hoş o soğukta biz kızılaydan tunalıya falan yürürdük çok da güzel olurdu hafif çakırken.
http://www.youtube.com/watch?v=bPsEh9zO7AE
soğuğu vurdumu tam vurur.
istanbulda otururken asla gitmem yerleşmem dediğim yer . Büyük konuşmayacaksın.
an itibariyle sulu karı görmüş şehir. akşama doğruda karı görür bizde rahatlarız.
kar yağdığını duyunca şuanda özlem duyduğum, şuanda kocatepe kahve evinde kahvemi yudumlarken dışarıyı seyretme hayalini kurduğum çocukluğumun geçtiği şehir.
uzaktan bakınca istanbul, izmir, bursa gibi diğer metropollere göre daha sıkıcı görünen ama içinde yaşadıkça daha bir sevilen güzel şehir.

ulus cebeci çankaya la bize her yer angara *
Zamanında beytepe de okumuş biri olarak ankara yı iyi bilirim. Rüzgarı soğuk soğuk çarpar adamın suratına valla. Hele beytepe ninki aman aman.
"şimdi ve sonra, ne zaman Ankara'ya kar yağsa elim, gönlüm, çocukluğum buz tutar."
Şuan yağmuruyla bizi ıslatan bir an önce karın yağmasını istediğim güzel memleketim.
şu an yüksek bölümlerine yoğun kar yağan güzide ilimiz.
başkent.
her sene istisnasız "ankara'ya öyle yakışırdı ki kar" yazmayanın başına bir şey geliyor galiba.
Haymana ilçesinde sisten gözün gözü gormedigi şehir.
Ne kadar gri olursa olsun çok çok seviyorum. Bu grilikte max fm dinleyin sevgili dostlar.
Atamızın mezarinin bulundugu ozel yerdir.
Mavisi ve yeşili olmasa da grisi ve beyazıyla beni kendine aşık etmiş şehirdir.

2 saattir durmadan yağan kar bembeyaza bürümüştür başkenti..

ve her kar tanesinde eski aşklara dair bir anı canlanır gözlerimde.
Karla beyaza bürünmüş dışımızı donduran içimizi ısıtan şehir. Karla ne güzel oldu.
Bu akşam kar yağmıştır. sevindirmiştir. günlerdir hava aşırı soğuktu, arkasının kar olduğu belliydi zaten.
klişe tabirle beyaza bürünmüştür.

karınız hayırlı olsun efendim. *
An itibarıyla böyledir:

http://imgim.com/20131207_183357.jpg
her kış olduğu gibi bu kış da kar yağmıştır. bu kadar büyütecek bir şey yoktur. facebook'taki arkadaşlarım da sürekli karla ilgili paylaşım yaparak iticilik sınırlarını zorluyorlar.

(bkz: ankara ya öyle yakışırdı ki kar)

bak hele...
güncel Önemli Başlıklar