bugün

entry'ler (745)

düşün ki o bunu okuyor

Artık sende sevdiğim tek yönün ölümlü olman. Gavat seni. insan müsveddesi.

sokakta sigara içene kadın denmez

Görüşlerini sormadığınız vasat herifler tarafından söylenen can sıkıcı yaftadır.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Karsilastirmali dünya tarihi konuşmak isteyen suserlari beklerim.

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

Levent Yüksel- Ya sonra.

eski sevgiliyle yeniden başlamak

Genellikle sarpa sarandır ama başarılırsa evliliğe dahi gotürenlerini gördüm.

mesaja cevap vermeyen kıza yollanacak ikinci mesaj

(bkz: aramaya inanmak)

hiç aramayan arkadaşın hiç aramıyorsun demesi

Ekseriyetle yaptığımdır. Ev sahibini bastırma güdüsünden ileri gelir. Etik değildir.

Hamile kadına tekmeyi kendinde hak görebilen zihniyetin temelidir.

aklına ilk geleni yaz

Her aklına geleni söyleme.

doğru erkeği bulan kız

içsesin "heh!" dediği, ecnebi deyişiyle 'the one'ı bulmuş kızdır. ilerde olmak istediğim kişidir ama daha genciz şimdilik.

Edit: Arkadaşlar bundan tam 2 yıl sonra the one'ımı buldum, bu entryi girdiğimi fark etmeden the one diye kaydetmişim çocuğu :) Karma works.

sözlük yazarlarının itirafları

Ders çalışma isteğimin doruklarindayim, bir basıma her gün yeni bir macera,bir de aklıma o gelmese.

Ben değil yastık özledi.

türkiye nin girişine yazılması gereken söz

(bkz: sokakta sigara içene kadın denmez)

hayırdır birader diyen kız

Yalnızlıktan kafayı sıyırma eşiğindeki erkeklerin gördüğü halüsinasyonlardan bir cümledir.

sokakta sigara içen kız yolludur

Sokakta sigarasını saklayarak içen, nedeni sorulduğunda "orospu derler" diyen arkadaşa gülünse de yıllar sonra ne demek istediğini anlatan başlıktır.

sensiz geçen günlerin kazası yok be sevgili

Gel gel beri ki savm u salâtın kazası var
Sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

Mahalle baskısının yeni nanesi.

sokakta sigara içen kız

sözlük yazarlarının itirafları

Uzun zaman sonra sözlüğe geldim, başımdan geçen kötü bir olayı biraz da bilinç oluşturma adına paylaşmak için. Fakat saçma sapan başlıklardan ciddi konuları konuşmak ne mümkün. Neden ekşi sözlüğü sevdiğimi bir kez daha anladım. Ehven-i şer ve o şer bu sözlük.

Kadınların hemen her alanda yaşadığı negatif ayrımcılığın bir başka tezahürüdür. Olay bugün cereyan etti, dolmuşa bindim her zamanki verdiğim ücret olan öğrenci ücretini uzattım. Şoför bana öğrenci olmadığımı söyleyince gülerek bunu kanıtlayabileceğimi söyledim.Sonra bunun sadece lise öğrencilerini kapsadığını söyleyince, ücretin üstünü verebileceğimi fakat üslubundan rahatsız olduğum için uygun bir yerde inmek istediğimi söyledim.Bunun üzerine alelade bir yerde indirmesi yetmiyormuş gibi indirirken bu can alıcı cümleyi söyledi, dolmuşa binmeden önce durakta sigara ictiğimi görmüş ve beynine kodlamış.

Tabi bunu beni indirirken söylediğini belirtmeme gerek yok arkadaşlar, bana söz hakkı tanımadı tabi ki.Hemen plakasını alıp Mavimasa'ya şikayet ettim, genelgeçer bir şekilde yazıldığını gördüm fakat düzelttim. Derneklerini aradığımda ise beni süreçten bilgilendirmeyeceklerini söylediler.(şeffaflık ilkesi?)

Kısacası arkadaşlar bunlardan daha fazlasını da yaşadım, hemcinslerim kat kat fazlasını da yaşıyor farkındayım fakat umarım şımarıklık olarak görülmez bu yazdıklarım.Ayşegül Terzi'nin saldırganının birkaç tık altı da bu zihniyet çünkü.