1. 1.
  alarko kombi reklamındaki o yumuk yumuk tüylü kedi bu cins kedi türüne örnek teşkil eder. kızıştığı dönem ensenizde bile dururken, normal şartlarda prenses edasıyla dolaşıp güzelliğini sizinle sadece uzaktan paylaşır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  fanatik dincilerin ve aşırı radikallerin etkisinde şeriat düzenini getirmek için canlı bombalık yapan uzun tüylü kedi cinsi..
  3 -6 ... thoth
 3. 3.
  iddia edilenin aksine sağır değildir.sağır olanları ankara kedileridir.doğallıklarında diğer kedi türlerine nazaran daha pis, pasaklı olan acem kedisi.
  ... eqin
 4. 4.
  şöyle bir hayvandır efendim kendileri ;
  iran kedisi
  iran kedisi
  2 ... postsinaptik golge
 5. 5.
  bunların yüzüne tava yemiş gibi bi ifadeleri vardır. candan erçetin'in melek şarkısının klibindeki kedi de iran kedisidir.
  3 ... yahudi yerlesimci
 6. 6.
  dünyanın en güzel ve en kıllı kedileridir. Uysallıkları ve temmellikleriyle tanınırlar.6-7 türleri vardır ki o suratına tava yemiş gibi duran çok basık yüzlüleri nefes sorunu yaşamaktadırlar. Bazı türlerininde gözleri çok hassastır. Geneli bıraktığın yerde kalır. Bazıları dev gibidir. Obezlik çok görülür bu türlerde.
  1 ... senil
 7. 7.
  Bunların mart ayında çiftleşmeleri yasaklanmıştır iran'da
  1 -1 ... ireland
 8. 8.
  uzun tüylü ve değerli bir hayvandır.
  ... giray
 9. 9.
  kedilerin en sevimli olanıdır. çok uysaldırlar kaçmazlar genelde. eğer yavrularsa hele tam oyuncu yaratıklardır. taklalar bile atabilirler. ama yaşlandıkça miskinleşirler. yine de en sevilesi kedidir. ama tüy problemi de sevimlilikleriyle doğru orantılıdır.
  1 ... st27
 10. 10.
  potansiyel hediye.
  1 -1 ... balmsd