bugün

entry'ler (84)

yeni gelen yazarlara xer hati demek

isteğe göre hoş bulduk diyebilinir ama nav xêrê de bî diye cevap vermek gerekir bu samimi insana.tabi sadece iki dilde değil tüm dillerde de hoş bulduk diyebilirsiniz.
(bkz: yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine)

saç kestirirken burnun kaşınması

burna üfleme ihtiyacı oluşur ardından yüz sakıp sabancıya benzer ve berber yüzünü kıllardan temizlemeyene kadar bu kısır döngü devam eder ümit edilir ki o şekilden şekile girerken etrafta bir hatunun bulunmamasıdır.

türkiye nin ihtiyacı olan insan tipi

demokrat ,aydın insan.

polislerden nefret edip polisiye dizi izleyen kişi

bu kişi polislik kurumunu değil polisin kendisini sevmeyen kişidir.

sözlüğün ırzına geçmek

az önce okuduğum başlık sonrası bu başlığa bir anda kanım ısındı.gereksiz konular bunlar bari burada faşizm yapma.
(bkz: uludağ sözlük kürtçe)

ultraslan vs gfb

her ikisi de çarşı'nın çakmasıdır. (bkz: çarşı çakmaya karşı)

komünizmin temeli faşizmdir

bu tezi savunan arkadaş veya arkadaşlara ufak bir hatırlatma hatırlatma.http://ekonomi.haberturk....39-karl-marx-hakliydinull

uludağ sözlük kürtçe

ülke bölünsün istiyorum: yandaş, yalaka ve yavşaklar bir tarafa - onurlu, şerefli, üreten emekçi insanlar bir tarafa. diyen yazar can yücel'e bir kez daha katılıyorum bu ülke salt bir ırka ait değildir bu topraklar anadolu halklarına aittir. bu nedenle kürtçeye tahammülü olmayan arkadaşlara gerek reelden gerekse de sanaldan şimdiden güle güle. (bkz: yaşasın halkların kardeşliği)

facebook ta ekleme talebi yollayan eski sevgili

iki ihtimal vardır. seviyordur yada intikam alacaktır olay kişinin başına gelince gurur duy ,eski günleri hatırlar umutlanırsın ama kuşkulanırsın da karışık durumdur velhasıl.

fethullah gülen in islamiyet e kazandırdıkları

kazandırdıklarından çok kayıp ettirdikleri ağır basar bu kişinin.ülkemizin bu hale getiren yapı taşlarından biridir.1980 askeri darbesi incelenip biraz düşünüldüğünde tüm gerçekler apaçık ortaya çıkacaktır.ilkin pohpohlayıp sonradan cuntaya karşıyız demekle olmuyor.o ve cemaatinin yaptığı en iyi iş halkın duygularını sömürmektir (bkz: büyük ortadoğu projesi) (bkz: türk-islam sentezi)

kuzey güney dizisi

kıvanç tatlıtuğ'un yeni dizisi gelecek sezon kanal d'de oynayacakmış.

her gün eski sevgilinin facebook profiline bakmak

acılı adana yemek gibidir acıdır ancak hoşuna gider .

ülker susamlı çubuk vs eti susamlı çubuk

şuan kıtır kıtır götürdüğüm ve yerken de kilo alıyorum kızlar beğenmeyecek dur dediğim ama duramadığım lezzet harikası.

2012 avrupa futbol şampiyonası

sorun çıkmazsa polonya'daki çoğu maçı canlı izleme şansım olacak hepsini izleyemesem de o atmosfer harikadır.

leyla ile mecnun un şişirilmiş bir dizi olması

hiç izlemediğim dizidir kendisi bak şimdi merak ettim.

aile hekimini iftara çağıran aile

kutlanası samimiyete ve sıcaklığa sahip olan ailedir.

ön ayakları bıçakla kesilen kedi

başlığın açıldığını az önce dolaşırken gördüm valilik açıklama yapmış ayağının üzerinden araba geçmiş su dökülme gibi bir olayda yokmuş ancak pek inandırıcı gelmiyor birkaç gün öncede bu olayın yaşandığı yerde bir kişi madde bağımlısı bir genç tarafından bıçaklanmış valilik tarafından yapılan açıklama tepki toplamamak adına yapılmış gibi geliyor.

sinan akçıl

http://www.youtube.com/wa...ZvfFNbE&feature=share

şuan dinlediğim parçaya göre hande yener ile düet yaptığı atma çalıntıymış.parçanın orjinali arapçaymış.

(bkz: ben fake değilim)

yılmaz morgül

an itibariyle giydiği nazım hikmet tişörtü ile kapitalizme hizmet etmekte ama onu giyme bunu giyme çıplak mı gezeceğiz.
eksiği ise ahmed arifi anmadı ve hopadaki olaylar hakkında bir şey demedi olmadı be yılmaz abi.

yılmaz morgül ün sosyalist olması

aydın her insandan beklenecek duruştur sosyalist felsefe o nedenle helal olsun ancak nazım hikmetin yanında ahmet arifide ansaydı tadından yenmezdi.