1. .
  nedendir bilinmez ama her ikisi de cok yanlis olmasina ragmen genelkurmay'in basinda ayrimcilik yapmasi yadirganir ama basbakanligiin yaptigi yadirganmaz. basbakan yanakalarina, parasini vergilerimizle odedigimiz ucagi ile dunyayi gezdirir, ama andic'i elestirenlerden cit cikmaz, kimse nerede tarafsizlik, diger gazeteciler niye alinmiyor oraya demez. secim oncesi sabah gurubuna el konur, bizim anti-andic timleri susar. 120 bin tirajli muhalif gozcu gazetesi kapatilir, tissss... eger durust olmak istiyorsak ve cidden demokrasi istiyorsak her ikisine de karsi cikmamiz lazim.
  ... isla morada
 2. .
  "tsk uzunca bir süredir medyada 'akreditasyon' şartı arıyor, bunu da beğenmediği basın-yayın organlarını etkinliklerinden uzakta tutma biçiminde uyguluyor. nokta dergisinin son kapak konularından biri 'akreditasyonlu medya' için hazırlanan 'andıç' haberiydi. Her medya organını yakın takip altında tutuyor ve not veriyormuş askerler; sonra da komutana bir rapor ('andıç') halinde sunup akreditasyonun devam edip etmeyeceğine karar vermesi bekleniyormuş...

  genelkurmay başkanlığı haberi doğruladı, tek düzelttiği, raporun henüz müsvedde olduğuydu. rapor genelkurmay'ın askerî etkinlikleri izlemesine izin verdiği 'akredite' medyayla ilgiliydi gerçi, ama "neden askerî etkinlikler izlettirilmiyor?" ölçüsü hakkında bir fikir veriyordu yine de. "böylelikle" diyordu andıç yazarı "tsk'nın basın faaliyetlerinin; bölücü ve yıkıcı akımlara destek veren basın kuruluşları mensuplarının provokasyon ve kamuoyunu kasıtlı olarak yanlış bilgilendirme girişimlerinden korunması ile bunların askeri bölge, birlik ve tesislere girerek istihbarat elde etmeleri ve bunu bölücü-yıkıcı unsurlara iletmeleri ve askeri birlik, tesis, malzeme ve personele zarar vermelerinin engellenmesi amaçlanmıştır."

  genelkurmay başkanlığının sahiplendiği andıçın 'tsk karşıtı yazarlar' ilân ettiği isimlere bakın da kendiniz yanlışlığı görün: mehmet ali birand, cüneyt ülsever, hadi uluengin, ece temelkuran, çetin altan, hasan cemal, can dündar, nuray mert, yıldırım türker, murat belge, hasan celal güzel, soli özel, ergun babahan, umur talu, mehmet altan, engin ardıç, ömer lütfi mete, oral çalışlar, derya sazak, taha akyol, nazlı ılıcak, ufuk güldemir, şakir süter, güngör mengi, bilal çetin, ruhat mengi, okay gönensin ve nihat genç...

  bunlar 'tsk karşıtları' ha!

  madem hatırlatma günümüz, aynı belgenin 'tsk yanlısı' saydıklarının listesini de sunayım: ertuğrul özkök, özdemir ince, fatih çekirge, bekir coşkun, mehmet yakup yılmaz, fikret bila, melih aşık, semih idiz, doğan heper, güneri civaoğlu, nail güreli, yasemin çongar, güngör uras, güler kazmacı, yazgülü aldoğan, hakan çelik, kurtul altuğ, saygı öztürk, rahmi turan, fatih altaylı, erdal şafak, aslı aydıntaşbaş, muharrem sarıkaya, serdar turgut, ismail küçükkaya, güler kömürcü, ali saydam, deniz ülke arıboğan, deniz som, ali sirmen, ilhan selçuk, yılmaz öztuna, nuri elibol, fuat bol, altan öymen..."

  (bkz: taha kıvanç)
  1 ... vernon sullivan