1. 1.
  cumhuriyet yazarı kişi.
  1 ... cryptic
 2. 2.
  köşesinin adı vaziyet'tir.
  1 ... bahdeniz
 3. 3.
  dün itibariyle üsküdarda yapılan içki protestosunda yumruk yiyen yazardır.
  -1 ... roy orbison
 4. 4.
  "içki eylemine katılan grubun dağılmak üzere olduğu sırada ise bir provokasyon yaşandı. Gruba tepki göstererek Som'a saldıran bir kişi, grup tarafından engellendi. Bilal Çelik isimli provokatör grubun içerisine girdikten sonra Deniz Som'a yaklaşarak, "Deniz Som denen ş...siz sen misin lan?" diyerek yumruk atmaya çalıştı. Diğer eylemciler tarafından engellenen Çelik, feci şekilde dövüldü. Linç edilmek istenen Çelik'i sivil polisler gruptan uzaklaştırdı. Saldırganı linç etmeye çalışanların ağza alınmayacak küfürler savurmaları dikkat çekti. Bilal Çelik, polis otosuna bindirilerek hızla olay yerinden uzaklaştırıldı. Olayın ardından ellerinde Cumhuriyet Gazetesi ile 10. Yıl Marşı'nı söyleyen grup, 'Türkiye laiktir laik kalacak', 'Çankaya laiktir laik kalacak' sloganları attı. Deniz Som sahile şarap içmeye geldiklerini belirterek saldırgana tepki gösterdi. (Zaman)"

  güzel bir haberde geçen kişidir. güzelliği, haberi anlatanın ne kadar tarafsız bir gözlük takmasından gelir.

  saldırgan gelmiş, "şerefsiz" demiş sayın som'a ve saldırmaya çalışmış. bu esnada kalabalık adamı etkisiz hale getirip pataklamış.

  ne yapsalardı, saldırganla oturup anlaşsalar mıydı?

  diyalog böyle bir şey olsa gerek.
  4 -1 ... bl
 5. 5.
  eger icki icilmesinin yasaklanmasi arkasinda din temelli bir sebep yoksa, goz gore gore suc isleyip ataturk ilkeleri arkasina saklanmis; ha yok, bu yasak devleti dinin onermelerine gore yonetmeye yonelik konulmussa, laikligin korunmasi adina her turk insaninin yapmasi gereken sesini cikartma adina bilincli bir hareketin liderligini yapmis cumhuriyet yazaridir.
  ... curufinwe
 6. 6.
  cumhuriyat gazetesinde köşe karalayan insan. geçtiğimiz pazar üsküdar sahilinde eylem yapmıştır. ellerinde şarap şişeleriyle "sahilde içki içmek yasaktır" tabelası önünde 10. yıl marşını nasıl söylerler hala anlamış değilim. cumhuriyetçi insan yasaları nasıl çiğner, hiçe sayar? ellerindeki şarap şişeleri ile atatürkün ilkelerini okuma ve onlara sahip çıkma... sarayburnu parkında hanginiz gönül rahatlığı ile kahvaltıya gidebiliyorsunuz?, hanginiz gece vakti zeytinburnu sahilinde gönül rahatlığı ile piknik yapabiliyorsunuz ? insallah karısına kız kardeşine çoluğuna çocuğuna o sahilde ayyaş birisi laf atar diyorum.
  -2 ... beratulanberat
 7. 7.
  içki içme yasağı ile laiklik arasında ne gibi bir bağlantı kurduğunu anlayamadığım gereksiz ötesi gereksiz insan.

  peşin edit: kötüleyin ben bekliyorum
  5 -2 ... cuthbert
 8. 8.
  an itibariyle saçma; bencil, mantıksız ve yüzeysel laflar eden elit(!) zümre mensubu anti-demokrat insan...
  -1 ... tefrik
 9. 9.
  show tv de su an itibariyle bacak bacak üstüne atmış, birilerinin avukatlığına soyunmuş uzun saçlı eleman. alemcinin önde gidenidir. hükümete yakın kimin ismi anıldıysa beni onla muhatap etme diye cevap vermiştir. Kimle muhatap olacak acep merak içindeyim. Karşısındaki şahsa biçimsiz hareketler yapınca " el kol hareketi yapma, terbiyeli ol" diye ayar verilmiştir.
  1 -1 ... kyrax
 10. 10.
  turkiye'de sol zannedilen ama aslinda dupeduz fasist olan, icki icmeyi falan cagdaslik zanneden ama zamanin ruhunun 100 yil gerisinde kalmis, akintiya kurek ceken anakronik laikci ulusalcilarin guzel bir prototipi olmus bu adam. bir defa butun ulusalcilar gibi asabi, o kadar asabi ki sinirden kendini skecek sonunda o olacak. asabi, cunku yillardir cagdaslik, modernlik zannettigi seylerin 21. yuzyil standartlarinda hicbir karsiliginin kalmadigini, olsa olsa "bon pour l'orient" bir modernlik olabilecegini gormekte. asabi cunku, gunumuzun modernlik standartlari olan, demokrasi, insan ve azinlik haklari, cokkulturluluk, farkliliklara tahammul, hatta farkliliklarin kendini ifade yollarini gelistirme gibi nosyonlardan habersiz, hatta bunlara dusman. asabi, cunku simdiye kadar hep aferin aldiklari, sirtlarini sivayan bati artik onlarla ters dusmus, daha da kotusu ulkedeki can dusmanlarini onlardan daha ilerici gormeye baslamis. asabi, cunku yari aydin yari cahil, sahte elit, sahte ozgurlukcu, sahte kulturlu, her sey sahte. bu kadar sey ustu uste gelince zivanadan cikiyor tabii adam, onune gelene sovup saymaktan, ofkeden kudurmaktan baska bir sey gelmiyor elinden.
  (bkz: ben cagdas insanim yaaa)

  http://www.milliyet.com.t...ate=04.07.2008&ver=53
  1 -1 ... krasnayapolyana