1. 1.
  illuminati kaselisi.
  5 -3 ... infantes
 2. 2.
  fatih altaylı'nın eş durumundan köşe yazarı diye betimlediği kişi. pekala bir bonus kard reklamına konu olabilir.
  Güngör Mengi'yi transfer eden gazete patronu ertesi gün gazetesini açtığında ruhat mengi'nin köşesini görüp şaşırır ve hışımla yardımcısına sorar: "Bu kim be!" Cevap hazırdır: "Patron Güngör Beyi bonus kartla almıştık bu da bedavaya geldi."
  7 -2 ... profesor bonbon
 3. 3.
  türk halkını zerre kadar tanımadığına inandığım, türbandan, takkeden, çarşaftan başka konuları tartışma kapasitesinde olmayan vasat insan.
  4 -5 ... chilavert
 4. 4.
  ikinci eşi güngör mengi den evlendikten sonra-dan olma gazetecidir . medyada gereksiz bir elemandır kendisi.
  3 -2 ... missbee
 5. 5.
  (bkz: bilmeden yorum yapmak)
  1 ... forsa
 6. 6.
  fatih altaylı'nın dediği gibi, ''eş kontenjanı''ndan yararlanarak, yazar kadrosuna girmiş, ''gündem''i yazıyormuş gibi görünse de, daha çok kendisini ilgilendiren konuları yazdığı belli olan, star tv'de de, pazar günleri öğle vakti program yapan gereksiz yazarımsı...
  1 -3 ... faidelibilgi
 7. 7.
  (bkz: şart mıdır)
  ... ölüler kitabı
 8. 8.
  cahil. bilmediği konularda sürekli yorum yapana kişicik. bir çok konuda bir çok tez ortaya sürer ve dakkasında çürütülür. bildiğin bilgisiz.
  5 ... simsiyah
 9. 9.
  cahil köşe yazarı, maalesef bunlardan çok var, bilmedikleri konularda ahkam kesiyorlar, çok fazla şey biliyor gibi, yaklaşık 7 önemli konuğun katıldığı bir tartışma programında toktamış ateş'in olgun üslubuyla anlatmaya çalıştığı çok basit siyasi bir meseleyi ısrarla anlamamış, lafı eğmiş bükmüş çok farklı yerlere çekmiş, çıkmayacak anlamlar çıkarmış, sesini yükselttiğine rastlamadığım toktamış ateş'i bile çileden çıkarıp "yahu ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz, bütün konuklar anladı, umarım seyirciler de sizin gibi değildir" dedirtmiş, sunucunun müdahalesi ile zorla susturulmuştur, ilerde seda sayan programlarındaki yaşlı teyzelere dönüşeceğini düşünüyorum. bir de laik atatürkçü çağdaş türk kadını, sevsinler.
  3 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 10. 10.
  belli başlı konular hariç, genelde hep kendi hayatından kesitler anlatan, veyahut yaşadığı kesitlere göre kendince çıkarımlar yapıp köşesine yazan köşe yazarıdır. Yazdığı yazıları genelde siyaset üzerine yada mesaj vermek için değildir; o sadece köşesini bir "blog" gibi kullanır...

  Kendisi boş vakitlerde "hmm" demek için açılıp okunacak bir yazardır; fazlası değil. Ama yine de kendisini "mercimek beyinli" olarak yorumlamak; kendisinden "eş durumundan yazar" gibi alçaltıcı ibarelerle bahsetmek iyi olmaz. Fatih altaylı çok mu iyi gazeteci ki, insanlara lakap takıyor? 2 gün önceki yazısında yerden yere vurduğu gazeteye "transfer olan"; transfer olduktan sonra da "gazetesine" övgüler yağdıran bir yazarın başkaları hakkında ne dediği o kadar önemli mi sizce?

  (bkz: fatih altaylı) (bkz: güngör mengi)
  ... kaelthas