1. 1.
  illuminati kaselisi.
  4 -3 ... infantes
 2. 2.
  fatih altaylı'nın eş durumundan köşe yazarı diye betimlediği kişi. pekala bir bonus kard reklamına konu olabilir.
  Güngör Mengi'yi transfer eden gazete patronu ertesi gün gazetesini açtığında ruhat mengi'nin köşesini görüp şaşırır ve hışımla yardımcısına sorar: "Bu kim be!" Cevap hazırdır: "Patron Güngör Beyi bonus kartla almıştık bu da bedavaya geldi."
  7 -2 ... profesor bonbon
 3. 3.
  şimdi sabetayistler listesinde adı geçen ve bundan dolayı kopmama neden olan yazarımsı aslen eski manken komşum. türbanlılar hakkında yazılarını okudukça acaba denize elbiseleriyle ve türbanıyla giren teyzelerini ve bilimum adanalı akrabalarını hatırlar mı kendisi diye sormama neden olan kişi. bir de bunun hippi bir kardeşi ve asker bir ikizi vardı. ikizi şu an yüzyıl ışıl okullarının sahibi...
  4 -3 ... medusaa
 4. 4.
  türk halkını zerre kadar tanımadığına inandığım, türbandan, takkeden, çarşaftan başka konuları tartışma kapasitesinde olmayan vasat insan.
  4 -5 ... chilavert
 5. 5.
  ikinci eşi güngör mengi den evlendikten sonra-dan olma gazetecidir . medyada gereksiz bir elemandır kendisi.
  3 -2 ... missbee
 6. 6.
  (bkz: bilmeden yorum yapmak)
  1 ... forsa
 7. 7.
  fatih altaylı'nın dediği gibi, ''eş kontenjanı''ndan yararlanarak, yazar kadrosuna girmiş, ''gündem''i yazıyormuş gibi görünse de, daha çok kendisini ilgilendiren konuları yazdığı belli olan, star tv'de de, pazar günleri öğle vakti program yapan gereksiz yazarımsı...
  1 -3 ... faidelibilgi
 8. 8.
  (bkz: şart mıdır)
  ... ölüler kitabı
 9. 9.
  cahil. bilmediği konularda sürekli yorum yapana kişicik. bir çok konuda bir çok tez ortaya sürer ve dakkasında çürütülür. bildiğin bilgisiz.
  5 ... simsiyah
 10. 10.
  cahil köşe yazarı, maalesef bunlardan çok var, bilmedikleri konularda ahkam kesiyorlar, çok fazla şey biliyor gibi, yaklaşık 7 önemli konuğun katıldığı bir tartışma programında toktamış ateş'in olgun üslubuyla anlatmaya çalıştığı çok basit siyasi bir meseleyi ısrarla anlamamış, lafı eğmiş bükmüş çok farklı yerlere çekmiş, çıkmayacak anlamlar çıkarmış, sesini yükselttiğine rastlamadığım toktamış ateş'i bile çileden çıkarıp "yahu ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz, bütün konuklar anladı, umarım seyirciler de sizin gibi değildir" dedirtmiş, sunucunun müdahalesi ile zorla susturulmuştur, ilerde seda sayan programlarındaki yaşlı teyzelere dönüşeceğini düşünüyorum. bir de laik atatürkçü çağdaş türk kadını, sevsinler.
  3 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir