1. 1.
  1946 yılında, Yozgat'ta doğdu.ilk, orta ve lise öğrenimini Yozgat'ta tamamladıktan sonra istanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.CNN TÜRK'te siyasi ve kültürel konularda Eğrisi Doğrusu programını yapıyor.

  Ayrıca, Akyol 1992 yılından beri Milliyet Gazetesi'nde köşe yazılarını sürdürüyor.
  1 ... italiano
 2. 2.
  alparslan türkeş ve necip fazıl kısaküreği buluşturmuş insandır.
  1 -1 ... palta
 3. 3.
  eski ülkücü yeni modern milliyetcidir. 12 eylül'de tutuklanmıs mamakta ve farklı hapishanelerde yatmıstır. halen milliyette yani aydın doğan medyası'nın bir kurumunda yazmaktadır.
  ... sosyoklon
 4. 4.
  (bkz: merkez sağın omurgasızları)
  3 -3 ... selenge
 5. 5.
  medyamızın yılmaz liboş'larından. kıbrıstaki referandum konusunda(evet denilmesini savunurdu), ırak'a asker gönderme konusunda(göndermeyi savunurdu) yazdığı birçok şey yanlış çıkmasına rağmen yılmamıştır. tüm liboşluğu bir yana, oldukça bilgili bir insandır. ama, bilmek herzaman yetmiyor sözünü sıklıkla hatırlatır bizlere.
  2 -3 ... düttürü
 6. 6.
  Deniz Baykal'ı eleştirmeyi kendine iş saymış adam.*** Ha bir de arada bir sosyalizme de dalar.**
  2 -1 ... yallah tazzik
 7. 7.
  (bkz: türk-islam sentezciliği)
  1 -1 ... vernon sullivan
 8. 8.
  rte veya akp savunamayacagi kadar sacma isler yapinca konuya deginmemek icin otu boku yazan, diger zamanlarda da chp ve sol'a verip veristiren kose yazaridir. fikirlerini desteklemek icin, solu mu elestirecek, "bakin sol gorusleriyle taninan prof. X de boyle diyor" gibi anlamsiz ornekler verir. sanki x'ci olan sahis tum x'in sozcusuymus gibi. akp'yi nadiren elestirdigi yazilarinin, ancak diye baslayan son iki paragrafini da akp ovgusune ve chp elestirisine ayirir.
  4 -1 ... isla morada
 9. 9.
  http://www.ulkuocaklari.o...sbug/ardindan/basin03.htm
  http://www.ulkuocaklari.o...sbug/ardindan/basin06.htm
  1 ... vernon sullivan
 10. 10.
  akp'ye fazla angaje olmuş isim.
  1 -1 ... darkness nights