1. 1.
  milliyet gazetesi köşe yazari. ülkenin az rastlanır aydınlık insanlarından biridir.

  (bkz: kıyıdan)
  (bkz: bütün kadınların kafası karışıktır)
  31 -27 ... vernon sullivan
 2. 2.
  milliyet gazetesinin yüzakı yazarlarından...
  10 -4 ... ferrole
 3. 3.
  1973, izmir doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi'ni 1991'de, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1995'te bitirdi.
  ilk yazıları Patika dergisinde yayınlandı. 1993'te Cumhuriyet'te gazeteciliğe başladı.
  Kadın hareketi, siyasi tutuklu ve hükümlüler, Güneydoğu sorunu üzerine çalıştı; röportajlar yaptı. Bütün Kadınların Kafası Karışıktır adlı kitabı 1996'da yayınlandı. Aynı yıl Alman hükümeti tarafından yılın gazetecisi seçildi ve Almanya'da kadın hareketi üzerine bir araştırma yaptı. 1997 yılında Oğlum Kızım Devletim, Evlerden Sokaklara Tutuklu Anneleri adlı araştırma kitabı yayınlandı. Ardından avukatlık ruhsatnamesini aldı ve bu mesleği hiç icra etmedi.
  Cumhuriyet Dergi için yaptığı Bekaret Testi Suçtur adlı yazısıyla Tabipler Odası Yılın Araştırma Yazısı ödülünü aldı.
  Yurtiçinde ve dışında çeşitli dergilerde yazılar yazdı, CNN Türk'te muhabirlik yaptı. Daha sonra şiir-metin (poem&prose) türündeki iç Kitabı yayınlandı. Eylül 2002'de şiir-metin türündeki üçüncü kitabı Kıyı Kitabı'nı yazdı. Milliyet'teki köşe yazıları sebebiyle BAL Vakfı tarafından Beyaz Yorum ödülüne layık görüldü.
  Dünya Sosyal Forum sürecini izlemek için 2003'te Brezilya'ya, 2004'te Hindistan'a gitti. Arjantin'de ekonomik krizden sonra oluşan halk hareketini inceledi. Bu harekete ilişkin yazıları Buenos Aires'te Son Tango; adı altında yazı dizisi olarak Milliyet'te yayınlandı.
  Savaş karşıtı yazıları sebebiyle Çağdaş Gazeteciler Derneği'nden Barış Kalemi ödülünü aldı. Milliyet gazetesinde Kıyıdan adlı köşesinde yazmaya devam ediyor

  kaynak: http://www.everestyayinlari.com/yazarlar.asp?v=89
  8 -2 ... ferrole
 4. 4.
  siyasi konular hakkında yazmadığı zaman yazı kalitesi daha yüksek olan ve siyaseti aşırı duygusal bir açıdan ele alan yazar. piyasadaki diğer köşe yazarlarından daha genç ve modern bir tarzı olduğu için okunabilir. ama çok büyük anlamlar yüklememek lazım.
  6 -2 ... tereddütsüz
 5. 5.
  (bkz: biz burada devrim yapıyoruz sinyorita)
  5 ... tutunamayanlardan
 6. 6.
  (bkz: can dündar)' ın dişi versiyonu
  4 -4 ... celibon
 7. 7.
  duygusallığını dengelediğinde tadından yenmeyen, ülkemin güzel, aydınlık kimliklerinden biri.
  5 -1 ... kiraze
 8. 8.
  şu sıralar ermenistan da araştırma gezisinde olan, milliyet te son yılların gündemi ile ilgili yazı dizisi olan *yazar. gazete yazarı.
  3 -2 ... gregor incegor
 9. 9.
  avukat-yazar
  ... celibon
 10. 10.
  gerçekten beğendiğim bir yazar ama efsane bir ayar almışlığı vardır şöyle ki:
  ece temel kuran bir özel üniversite deki panelin sonunda karşılıklı soru cevap kısmında bir öğrencinin kurduğu bir cümle sonrasında tabi böyle düşünüp de özel üniversitede okumakta nası tutarsız bir şeydir cümlesini kurmuştur. aldığı ayar 10 numaradır.sosyalist dünya görüşüne sahip olup doğan medya gurubunda yazmak gibi olsa gerek.
  22 -5 ... africa