bugün

entry'ler (170)

fakir olduğu halde üniversiteye giden öğrenci

densizliklerimiz ve dolaylı sonuçları olarak yaşanan zemine çakılmalarımız, hayal kırıklıklarımızla dolu hayat. bu da onlardan biri.
aklıma cem karaca'dan tamirci çırağı parçasını getiren başlık:

gönlüme bir ateş düştü yanar ha yanar yanar
ümit gönlümün ekmeği umar ha umar umar

elleri ak yumuk yumuk , ojeli tırnakları
nerelere gizlesin şu avucum nasırları

otomobili tamire geldi dün bizim tamirhaneye
görür görmez vurularak başladım ben sevmeye

ayağında uzun etek dalga dalga saçları
ustam seslendi uzaktan oğlum al takımları

bi romanda okumuştum buna benzer bir şeyi
cildi parlak kağıt kaplı, pahalı bir kitaptı

ne olmuş nasıl olmuşsa aşık olmuştu genç kız
yine böyle bir durumda tamirci çırağına

ustama dedim ki bugün giymeyim tulumları
arkası kuşlu aynamda taradım saçlarımı

gelecekti bugün geri arabayı almaya
o romandaki hayali belki gerçek yapmaya

durdu zaman durdu dünya girdi içeri kapıdan
öylece bakakaldım gözümü ayırmadan

arabanın kapısını açtım , açtım girsin içeri
kalktı hilal kaşları sordu kim bu serseri

çekti gitti arabayla egzozuna boğuldum
gözümde tomurcuk yaşlar ağır ağır doğruldum

ustam geldi sırtıma vurdu unut dedi romanları
işçisin sen işçi kal giy dedi tulumları

babaanne geğirmesi

(bkz: teeeğrk)

bunu yapan babannenin yanakları sıkılmalı, aman be sen de! diye hafifçe azarlanana kadar türlü şaklabanlıklarla geğirme durumundan faydalanılmalıdır.
geğiren babanne hayattadır. sizinledir.

erkeklerde evlenme yaşı

(bkz: hayal çizelgesi)
(bkz: 5 senelik kalkınma planı)

önceden niyetlenilmiş olanın kurum (bkz: evlilik) olması ve beraber gerçekleştirileceği kişiden bağımsız olarak kararlaştırılmış olması korkunç bir şeydir. bayramları eltiler ve kayınçolar arasında bölüştürmeyi sessiz sedasız kabullenmek, sırf yaşlılığında birileri yanında olsun diye korkundan evet demektir.

yavuz çetin

gelecek nesillere dinletilesi adam.
8 senelik ayrılık içinse:

(bkz: oyuncak dünya)

21 inci yuzyilda hala kitap okuyan insan

bir de şöyle düşünün: aslına bakarsanız kağıt üretimi temelinde yatan biyolojik hammaddelerden biri de okaliptüs ağacı. okaliptüs, yılda 250 ton su tüketerek ve dikildiği topraklara toksinler salarak diğer ağaçların yetiştirilmesine engel olur. özellikle gd (genetiği değiştirilmiş) ağaçlar, ekosistemi altüst ediyor.
bunları da size kağıda resim yapmaktan, kağıdı okumaktan, ona dokunmaktan memnuniyet duyan biri söylüyor. alın size oksimoron.

erkekleri çekici yapan detaylar

marco hietala olması.

marco hietala

nightwish'in basisti. ancak bu adamın harika bir vokali de vardır, while your lips are still red'deki gibi clean vokal desen yapar, 'phantom of the opera'daki gibi grunt'n growl desen hakkından gelir. pek çok düeti de vardır.

ayrıca kendisi o saman tonlarında multikromatik uzun kalın telli saçları, upuzun, pek çok zaman ördüğü özgün sakalları, iskandinav burnu, sevimli ama erkeksi gülümsemesi ve protein - yağ dengesiyle (bkz: somon fileto) (bkz: 24 gr protein 9 gr yağ) göze fena hitap eder.

barbie girl

K: hi barbie!
b: hi ken!
k: you wanna go for a ride?
b: sure, ken!

B: oh, i'm having so much fun!
K: well, barbie, we're just getting started!
B: oh, i love you ken!

diyaloglarının olduğu çocukluk şarkısı.

Take it slowly diyorum kendilerine 2009 yılı itibariyle. üsküdar'dan duyuluyor.

resim

kurduğunuz hayali gerçekleştiren sanat...

headbang

spin headbang (başı 360 derece döndürerek aşırı hızlı yapılan teknik) yapanların omur disklerinde ne gibi sorunlar yaşanıyor bilemesem de çok hoş gözüküyor. saçların parlak ve bakımlı olması da ayrı bir estetik kazandırıyor. bence çok hoş bir heavy metal sahne atraksiyonu. deli danalar gibi wall of death yapmaktan çok daha asil ve zarif, tabi dizlerin, bacakların, kolların duruşu veya hareket ediliyorsa süzülüşü de önemli.

kadınlardan simone simons iyi yapar, o da spin headbang yapabilenlerden.
amon amarth'ın senkronize headbang yapışı da etkileyicidir. johan hegg'in saçları, kirpikleri ve sakalları ayrı ayrı hortumcuklar halinde headbang'e eşlik eder. o viking gibi cüssesinin tepesinde 360 derece dönen kafanın kopup size doğru gelmesiyse şahsi kanaatimce 1000 kg'lik acme ağırlığının altında ezilmek gibi bir etki bırakacaktır. (bkz: evde denemeyin)

saçlarımın aşırı gür, kalın telli ve dalgalı olmasının avantajıyla, boynumun ağrımasına da yol açmayacak şekilde havada ağır 8'ler çizerek yaptığım özgün bir headbang tarzım vardır benim de. severim. gaza gelirsem yaparım.

hansi kürsch

tam adı hans jürgen kürsch'tür.
(bkz: four octave wonders)

sarah jezebel deva

adı cradle of filth ile anılsa da, angtoria ile çıkış yapmış olsa da, kendisi bir dönem therion'un canlı performans line up'ında yer almıştır. grubun sopranoları martina'yla polonya'daki ''rise of sodom and gomorrah'' performansları bu parça için youtube'deki en beğenilen ve izlenen video. ancak jezebel ve diğer bir grup soprano & tenor ile performansları kesinlikle çok daha kaliteli.

tamam, martina da iyi, ve devil horn işareti yapmaya bayılan genç erkekler onu beğeniyor, ancak sarah jezebel deva'yı sahnede izleyin. notaları hatasız söylüyor. belling (çınlama) yaparken kesinlikle zorlanmıyor ve tüm üst notalara detone olmadan, zorlanmadan çıkıyor.
ayrıca onun için şunu da söyleyebilirim ki:
(bkz: four octave wonders)

ivy

(bkz: poison ivy)

tarek atrissi

hollanda'da yaşayan arap asıllı grafik sanatçısı.
http://www.atrissi.com/

yaran kişisel iletiler

- eski sevgilisine ayar veren insanların kişisel iletileri. beraber derse girdiğim, sokakta yürüdüğüm, çay içtiğim insanları o halde görmek beni bedbaht ediyor. yapmasınlar bunu.

- bir ara x'e değer verme furyası vardı, özellikle mühendislik fakültelerinden çok ilgi gördü. sevgiliyi çayıra salan çat giriyordu x'li y'li iletiyi.

- ''kralına yol vermişim soytarısına mı vermeyeceğim'' gibi sakin sessiz bir insana bile ''yürü bee!'' dedirtip sonrasında ''no.. noldu az önce bana'' diye iri gözlerle etrafına bakınmasına sebep olacak iletiler. kavgada söylenmez.

- Sonunda iki nokta olan depresif iletiler. Üç nokta var noktalama işaretimiz olarak, burdan buyursanız?

- ''Geçen söyle olduuuu çok güldüüüüük * ) herkese teşekkür ediooorrrm'' tarzı iletiler. Git başka yerde gül, gözüm görmesin.

iletilerinize komik diyaloglar yazın, ince esprili, ironik şeyler olsun, bakalım gülelim. Mutlu olalım. Bu arkadaşımı da iyi ki ''eklemişim'' diyelim. Dünya daha güzel bir yer olsun.

karpuz

yaz mevsimine dair çekilebilir olan yegane şey.

aşk

uyutmayan.
iki rüya arasında huzursuz eden.

bu hisleri beslediğiniz insanın yanındaykense çok enteresandır ki salaklaşırsınız. aptal aptal konuşursunuz, gözlerinin içine bakamazsınız bir de. ya da bana öyle oluyor. niye bana öyle oluyor? olmasın.

sevgili günlük

ersin karabulut'un sandık içi'nden sonraki uzun öyküsü. figen adlı tahminimce güzel sanatlar veya mimarlık okuyan (bkz: macbook) (bkz: çizim borusu), ''kızların fırlama, erkeklerin piç olmasının prim yapmak anlamına geldiği bir dünyada duygularını gizlemeyen'' bir genç kızın öyküsü.

--spoiler--
figen hikayenin geçtiği zamandan bir sene kadar evvelsinde bir kaza geçirmiş, ancak sebebini henüz bilmiyoruz, annesi ona minibüs çarptığı yalanını söylüyor sadece bir bölümdeki flashback'te.
--spoiler--

6 Ağustos sayısında erkek arkadaşı Mete'nin duygusal yanını görüyoruz. (bkz: ben öküz değilim)
Bu bölümde Ersin'in çizgisel başarısını bir kez daha takdir ettim. Hikayenin en başındaki sevişme sahnesinde Mete'yi öyle bir çizmişti ki sahiden ''sex drugs and rock 'n roll'' adamı sanmıştık. Bu kez ağdalı sözlerle duygu dünyasını açığa vurmamış da olsa en azından Figen'e duyduğu hislerden bahseden Mete'nin yüzüne, yüz çizgilerine, bakışlarına, gözlerine bakın. Ersin Karabulut sahiden duygu durumunu perspektifle, taramayla iyi veriyor.

Ayrıca Figen'in odasındaki Memento posteri iyi seçim. Çok iyi seçim.

uzun saçlı erkek

olması gereken erkektir. erkek doğası gereği kadından daha iri, daha tüylü ve gösterişli olmalıdır. bir erkeği uzun, serbest bırakılmış saçlar ve gür sakallar kadar erkeksi yapan bir şey daha yoktur. saç sakal gür değilse bana ergen gibi geliyor erkekler.

http://i.ehow.com/images/...6244/manlonghair_full.jpg
http://farm1.static.flick.../499354024_6c9b2ea734.jpg

edit: anca eksi verdiğinizle kalırsınız sizi tüysüzler.

dizide flashback olarak eski sahneyi göstermek

(bkz: filler)