1. 1.
  seawinds gibi mükemmel bi sarkıya imza atmıs grup
  genelde kadın vokal ön plandadır
  ... dopdop
 2. 2.
  kanımca berbat bir seawinds cover ı yapmış grup.bunun yanında orjinali kadar iyi olmasa da farklı bir tat katan bir fight fire with fire cover ı yapmıştır*.
  ... disco inferno
 3. 3.
  resmi web sitesi : http://www.megatherion.com/
  ... wolfshade
 4. 4.
  ilk zamanlarinda oldukca sert ve brutal vokalli metal muzik yapan,sonralari clean vokale gecen,daha sonra bayan vokalleri ekleyen,daha sonra kadro giderek artan ve bugunku bildigimiz hale gelen grup.dinlerken fantastik diyarlara acilirsiniz,dragonlance,lord of the rings falan okuyorsaniz fonda cok iyi gider,theli albumleri ise en etkili albumleridir.zannimca eksik yanlari o kadar kalabalik olmalarina ragmen muzigi ve sozleri sadece tek bir kisinin yapmasidir.bu da grubun muziginin gelismesini engellemektedir bence.
  1 ... a fine day to exit
 5. 5.
  theli albümüne kadar death metal yapan,theliyle birlikte senfonik metale kayan,vovinle bir nevi tavan yapan ve son albümlerini(birlikte satılıyorlardı bir ara:lemuria&sirius b)çok başarılı bulduğum güzide grup.
  ... gothic evil
 6. 6.
  1987de kurulmus, vokalini pek itici buldugum, theli albumleri takdire sayan isvecli grup.
  ... catherine blake
 7. 7.
  (bkz: martina hornbacher)
  ... wolfshade
 8. 8.
  siriüs b albümü ile tandığım grup.Bayan vokaller her senfonik tarz müzik yapan gruplarda olduğu için kulağa hoş gelir.işini en iyi yapan gruplardandır.
  ... osmanthegral
 9. 9.
  adeta ansiklopedik bilgi veren sözleriyle dikkatimi çeken grup.mitoloji ve geçmişi karanlık kişiler hakkında bilgi edinebilirsiniz sözlerinden
  ... ragnar jømsborn
 10. 10.
  filmlerdeki savas muziklerini andıran bir tarzları vardır filmler icinde muhakkak muzik yapmışlardir
  ... rapter