bugün

cem karacanin guzel sarkilarindan biridir, meshurdur da yani. sarkinin sonunda loop'a alir ustat. "iscisin sen isci kal" seklinde. yeni nesle bi sey ifade etmez aslinda bu sozler. nerden geldik abi buraya, yanlis otobus mu bu? diye panige kapilmaya gerek yoktur.
bi zamanlar her yol sol'a gidermis. siyasetten ibarettir. siz sarkinin keyfini cikarin.
(bkz: loop) (bkz: ben bir ceviz agaciyim gulhane parkinda)
cem karaca nın enfes bir parçasıdır.Öyle güzel sözleri vardırki,gerçek bir hikayden alıntıdır.Cem karaca okadar güzel söylerki şarkıyı bir an için şarkıyı yaşarsınız,bir usta düşünürüsünüz birde çırak,dalarsınız hayallere...
beni aglatan muthis cem karaca parcasıdır.
az önce kalbime kazık çakan muhteşem cem karaca şarkısı...
efsane cem karaca şarkısı.
(bkz: isçisin sen işçi kal)
pek az şarkı, hem sözleri, hem melodisi hem de yorumcusunun sesiyle böylesine uyumludur ve pek az şarkı dinlerken insanı böylesine hüzünlendirir.
bar gitaristlerinin bütün anlamını yitirttiği şarkı. bi de gülerek söylemiyolar mı, lo lo lo yapar gibi. (bkz: hey allahım)
tamirci çıraklığına özendiren bi şarkı. ancak kızda bi karşılık verseydi daha iyi olurdu ama...
her dinleyişimde sondan üçüncü dizesine kadar sakin kalabildiğim, ama oraya gelince agresifleştiğim müthiş parça.. söylenebilecek şey yok..
son kısmındaki işcisin sen işçi kal dan başka tekrar eden sözü bulunmayan nadide bir cem karaca parçası.
insanı isyan ettiren, tek taraflı aşk yaşanmışsa kişinin o tamirci çırağının yerine kendisini koymasına neden olan, yüksek sesle dinlenesi, fazla söze gerek bırakmayan, defalarca dinlenesi şarkı, büyük yapıt.
(bkz: costuran şarkılar)
en asil en duygu yuklu cıraktır. cırakların efendisidir.
cem karaca 'nın en güzel parçalarındandır. şarkıda anlatılan hikaye birçok kişinin başından geçmektedir. duygu yüklüdür, sevda yüklüdür ve acıklıdır.
bunu seven bunu da sevdi:

(bkz: parka)
mutlaka yavrum isimli albümde yavuz bingöl tarafından seslendirilmiştir.
garip bir şekilde kişiye kendisini tamirci çırağı gibi hissetmesini sağlayan vuran,vurdukça vuran şarkı. içerken dinlenebilecek şarkıların başında gelir.
hem yorumu hem içeriğiyle duygu yüklü bir cem karaca klasiği.
içimde beni oralara dinlediğim zamanlardan daha önce dinlediğim zamanlara iten, daldıran, çıkaran, affallatan, beni duygusallaştıran şarkıdır.
(bkz: kast sistemi)
cem karaca'yı gönlümde efsane yapan şarkıdır. * * * ** * * *
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=

izleyin izlettirin...
cem karacanin dinledigim ilk sarkisi. muzigi ve sozleriyle insani saskina ugratir, kendine hayran birakir. * *
bir cem karaca şaheseridir. beğenenler için ayrıca
(bkz: parka)