bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kendine has yorumu, içimizi titreten sesi, muhteşem şarkılarıyla gönlümüzde taht kurmuş şarkıcı..
    24 -1 ... baudelaire
  2. 2.
    (bkz: herkes gibisin)
    (bkz: deniz üstü köpürür)
    11 ... baudelaire
  3. 3.
    adamı pis vuran bir tını yaratan ses tellerine sahip olan,çoğu insanın geç keştfettiği şarkıcı.
    11 -1 ... mosquito
  4. 4.
    işçi maaşlarının memur maaşlarının iki katına çıkmasından sonra işçilerin sözünü dinlemekten memnun kaldıkları, işçi kadrosundan memur kadrosuna geçenlerin ise neden dinlemedik dedikleri rahmetlik.
    8 ... pedaliza
  5. 5.
    '80 öncesi belli bir ideolojinin bayraktarlığını yapmış sanatçı...
    konserlerine; eliyle orak-çekiç işareti yaparak çıktığı rivayet edilir...
    darbe sonrasında ise 180 derecelik bir fikir değişkliği yaşamış ve hacı hoca takımına "irşad" olmak için başvurur hale gelmiştir.
    kendisiyle ilgili;
    "sizin şarkılarınızı dinleyen gençler, peşinizden gelip canlarını feda ettiler" diyenelere
    "bana ne kardeşim! ölmeselermiş" diyebilmiştir...
    velhasıl iyi sanatçıydı... nur içinde yatsın denilesi bir insandır
    6 -7 ... ferrole
  6. 6.
    töre, namus belası, emrah , safinaz, resimdeki gözyaşları gibi efsane şarkıları vardır. cenazemde beni alkışlamayın tekbirlerle uğurlayın diyerek bir çok insana ayar vermiştir.
    8 -4 ... zero95
  7. 7.
    büyük bir müzisyen, hep dinlenesi şarkıların mimarı.
    5 ... coban_itu
  8. 8.
    anadolu rock müzüğinin tartışmasız lideri büyük merhum sanatçı
    6 ... gencturk34
  9. 9.
    tamirci çırağı isimli şarkısında; bir çırağın aşık olduğu kızı nasıl sevebileceğini anlatmıştır.kız ona serseri der ama kılı kıpırdamaz.*
    Kahya Yahya şarkısında ise artık tamirci çırağı büyümüş ve disko önlerinde park bekçisidir. Bu şarkıda çıraklık hatıraları canlanmış olacakki " O kim bilir kimin nesi, ben Kayha Yahya" demiştir.*
    9 ... zero95
  10. 10.
    ben bir ceviz ağacıyım gülhane parkında ne sen bunun farkındasın ne de polis adlı şarkısı ve ne olur ıslak ıslak bakma öyle adlı şarkısı ile ggönlümde taht kuran muhteşem yorumcu ki muhteşem yani
    5 -2 ... antalyam