bugün

uluslararası polis teşkilatı.
aynı zamanda çok güzel, dinlenebilir müzik yapan bi grup.
kırmızı bültenleri ülkeler arası pek meşhur olan polis teşkilatı
uluslar arası neredeyse sınırsız yetkilere sahip olduğu sanılan,ancak ne için kurulduğunu haala kimsenin anlamadığı,paso biryerlerde birilerini arayan,nedense hiçte bulamayan,uluslar arası(yada öyle bilinen) polis teşkilatı
prodüktörlüğünü björk 'ün yaptığı
amerika kökenli,dinlenesi grup..
new york kökenli, inanılmaz müzik yapan şahane indie grubu. zaatım, başta paul banks olmak üzere, tüm grup üyelerinin hayranıdır. gelseler de bir konserlerinde kendimizi jiletlesek diye ailecek beklemekteyizdir.
(bkz: tapılası gruplar)
(bkz: müzik dinlerken orgazm olmak)
(bkz: çocuğumu keserim)
(bkz: slow hands)
1923'te kurulmuş olan 184 üye ülkesiyle dünyanın en büyük uluslararası polis organizasyonu.
ayrıca grup üyeleri :

Paul Banks (guitarist/vocalist)
Daniel Kessler (guitarist)
Sam Fogarino (drummer)
Carlos Dengler (bassist)
tüm şarkılarında adamı allak bullak eden vokali olsun bası, gitarı, davulu olsun, her biri birbirinden kusursuz öğelerle harmanlanmış, ortalamaları yemiş yutmuş üst düzey müzikal oluşum.

bilmeyenler (bkz: a time to be so small) ile başlayabilir.
3. albüme hazırlık asamasında oldukları ve yavas yavas stüdyo yolunu tuttukları haberleri dolasıyor. umarım dogrudur ve bi an önce 3. albümlerini en güsel şekilde yaparlar diye temenni etmekten baska bisiy yapamıyorum. antics ten beri 3. albümü bekleyen, fakat grubun biraz dinlenmeye çekilmesinin ardından pek bi umutlarımız azalmıştı 3. albüm yönünde.
öte yandan 2 tane muhtesem albüme imza atmıs olan böyle bi grubun 3. albümü de merak konusu. turn on the bright lights ve anticsi aşabilir mi bi albüm görücez. eğer aşarsa zaten nirvanaya ulasma konusunda**büyük bi yol katetmis kisiliklere dönüsebilirler.. tek dilegim de bu yönde tabi..
dünyanın en seksi sesine sahip olan paul banks in vokal yaptığı grup.
birinci ve ikinci adimin kendisinde aranan bir kisiye benzemesi yuzunden pasaportuma el koyan salak kurulus. neymis efendim ad benziyormus yav benim biletim yanacak ibnelerin taktigi yok. bundan ogrenilecek sudur ki pasaport islemlerinde hic bir is son gune kalmamali. her ne kadar basit olsa da..
haziranda yeni albümü çıkacak topluluk.
italyanın en büyük mafyasını 42 yıldır arayıpta bulamayan teşkilat.üstelik bide uluslararası.......
haziran değil temmuzun 10 unda 3. albümü çıkmış olan, albümün adı da our love to admire olan, ölüp ölüp dirilten, al beni paul diye için için içimizi kemiren grup..
(bkz: seyfi pol)
uzun bir aradan sonra 3. albümlerini yayınlamış new york'lu grup.

web: http://www.interpolnyc.com
kesinlikle hakettiği yere gelemeyen son albümüyle harikalar yaratan grup.
yeterince damar sarkılar yapan grup. insanın tuyleri diken diken oluyor (bkz: hands away)
hakettiği yere gelemediği ve şarkılarının damar olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum. son zamanlarda son albümleri our love to admire ı sıkça dinliyorum ve neden daha önce bu güzelim albümü dinlemedim diye kendiden nefret ediyorum. kesinlike sevdiğim rock bu. yolları açık ola.
new york'un bağrından çıkan, zamanımızın en adam gibi müzik yapan gruplarından biri.. bizim memlekette hak ettikleri yerde olmayabilirler (diğer bir çok dinlenmesi müzik aşkına elzem olan müzisyen gibi) ama dünya sathında hiç de azımsanacak, küçümsenecek bir dinleyici kitleleri yoktur doğrusu.. haklarında duyduğum bir yorum çok hoşuma gitmişti : "bu kadar sade notalarla bu kadar duygu derinliğini nasıl yansıtabiliyorlar bu adamlar ?" gibisinden bir şeylerdi..
"turn on the bright lights" albümleri ise bence müzik tarihine çoktaaan geçmiştir..
indie rock türünün hatırı sayılır gruplarından biri.

2002 çıkışlı turn on the bright lights, 2004 çıkışlı antics ve 2007 çıkışlı our love to admire olmak üzere üç stüdyo albümleri bulunmaktadır.

pioneer to the falls, obstacle 1, the heinrich maneuver ve no i in threesome en bilindik parçalarıdır.
antics adlı albümleri pek güzel olan indie rock grubu. interpol'u dinleyen birine mutlaka british sea power'ı da tanıtmak gerekir.
teşkilatın merkez bürosu Fransa'nın Lyon kentindedir. Şimdiki başkanı Güney Afrika Cumhuriyeti Polis Şube Müdürü Jackie Selebi'dir.
önceki günlerde yeni albümlerinin çıkış tarihini 2010 olarak belirleyen amerikalı indie rock grubu.
güncel Önemli Başlıklar