bugün

Bu aralar çok hatırlatıyor kendini.
Ne az ne de çok zaman isteyen olması gerekenden çok önce beni bekleyen son. Hayallerime zaman tanırsa mutlu olacağımdır.
huzur kızıl saçlarının bir tutam perçeminde saklı
hastane yeşili kör eden yoğunlukta
göremiyorum
sağır eden bir sessizlik
duyamıyorum

aklıma kazınmış bir çift likör mavisi göz kapanmış.
Bu sabaha karşı bende birkaç cümle sarf etmek istiyorum. Biraz önce ölüme tanık oldum. Nefes alan insan bir anda yahu az once buradaydı diyorsun son kez ben geldim. Hoşgeldin diyemedi. Daha ne kadar tanık olacağım bilemedim. Anlayamadim. Şimdi yazarken ağlıyorum. ilk olmadin son da olmayacaksın ölüm. Dünyaya gelirken de tektik. Şuan dünyevi işler o kadar anlamsız geliyor ki. Ne yazık ki yine dünya derdine dusecegiz. Hoscakal sözlük.
insanların en iyi becerdiği biyolojik yükümlülük.
Nefesini her dain ensemde hissettiğim şeydir.
Doğduğun andan itibaren yaşadığın her saniye seni ölüme götürüyor.

Bizi bekleyen gerçek.
Bu topraklarda
her gün
en sık, en kolay, en ucuz, en gereksiz
ve en anlaşılmaz
görünen
GERÇEK.
Nefes almaksa yaşamak,
Yaşıyoruz işte,
Şayet ölmek gerekse,
Boynumuzu eğer gideriz bizde.
hakkında;

"neden korkayım ki? ben varken o yok, o varken ben yokum."

dedirten.
Şehadet şerbeti.
gerekli.
herkesin başına gelecektir.
yaşam cümlesinin noktası.
Herşeyin bitişi. Fakat hiçbirşeyin başlangıcı değil. Kaçınılmaz son. Malesef tanrı yıllar önce bu dünyayı terketmiş.
Genellikle kendimizden ve sevdiklerinizden uzak sandığımız ...
Hep baskalarinı ziyaret edecek sandığımız;gelmesini hiç istemediğimiz misafir.
"ve diyorduk ki: korkadurun ölümden, cümle doğan ölmüştür. ve ekliyorduk: kim ki aşka müşteri canına od vurmuşlar."
yeni bir hayatın başlangıcı .
Hep uzakta hep başkalarının başına gelir sanıyorsun. Ama öyle bi gün geliyor ki, hem de öyle bi biçimde. Hah diyosun, hayat değişik.
toprağın emiş gücü.
Her canlının bir gün tadacağı sonrasında ne olacağını bilmediği sondur.
dag basinda 1 metrelik karin icindesin ve hala da yagmaya devam ediyor..

sende siki giyinmissin her turlu malzemen var hatta uyku tulumun bile var komple sariyor seni ve nefes delikleri de mevcut.

Hayal et disari eksi bilmem kac ama usumuyorsun yada o kadar kilik kiyafet ile hissetmiyorsun. Uzanmis olumu bekledigini dusun uykuya dalman = olum oyle bir durum. kalkip yurusen belki de kurtulursun. Hani bazen huzur icinde uyursun, gordugunun ruyayi hatirlamasin ama mutlu bir ruyadir ve sabahta kalkmak istemezsin oyle bir durumdur ölüm.
bir gün ateistleri de bulacak olan dünyanın gerçeği.
nedense sabırsızlandığım olay. bir düşünün, bilinmeyen kadar heyecan verici bir şey olamaz. hele dini kitaplarda anlatıldığı gibi ise. sorgu melekleri ile atışmalar falan *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar