bugün

entry'ler (28)

erkeklerin bakire kadın arama nedenleri

bir gün yolda yanyana yürürken eski günlerden bir erkek ile karşılaşınca "gördüm test ettim iyi maldır" sözlerini duyma riski yaşamamak için olabilir.

lcw den giyinip adamım diye gezen tip

baba parası ile jigolo tutup adamım diye gezenler den değildir.

evet propagandası yapan ünlüler

chp zihniyetinden bıkmış ünlülerdir. tıpkı evet diyecek olan halk gibi.

instela

çok uzun zaman yazarlığını yaptığım sözlük uludan önce ki göz ağrım lakin, sadece bir görüşe odaklanan tavırları ve dahi uyguladığı sansür ve yıldırma politikaları nedeni ile terk etmek zorunda kaldığım sözlük.

ikizler burcu erkeği

buyrun benim
nasıl yardımcı olabilirim.

kışın sakal bırakmak

yakıştı
kıştan sonra da kesecegimi sanmıyorum.

rte den sonra kim gelecek

kim daha çok halka yakin olur ise o gelecek.

yapilan anayasa değişikliğinin amacı da bu zaten
aklımız daki bu tür soruları belirsizlikten kurtarmak
değişiklik sonrası
nasıl olsa sadece bir kişi seçilecek.
iyi olur ise bir daha seçilir kötü olur ise bir daha seçilemez düşüncesi hakim olacak.

sonuç olarak boşuna düsünmeyin elbet halkın istediği olacak
seçilecek kişi halkın isteklerine cevap verecek kişi olacak

islam terörü

islam terörü yoktur.
islâmî kullanan teröristler vardır.
bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüştür diyen bir dinde terör olmaz.
kuzey yarım kürenin güney yarım küreyi sömürmek için bulduğu yöntemlerden biridir.

bir kere boş bıraktık 600 yıl boyunca dünyaya hükmetti islamiyet şimdi bunları bir birine düşürelim ve biz ganimeti toplayalım felsefesinin ürünüdür.

kendi halkında islamiyetin yaygınlaşmasını önlemek için yaydığı korkunun adıdır.

ve bunlara ilave olarak, islâmî terör ile bağdaştıran gerici yobazlar vardır birde.

anın görüntüsü

görsel

biriken evrak işlerini yapmak için üstün caba sarf ettiği doğrudur. Sözlükte motive ediyor kendini

sobalı evde büyüyen fakir

o zenginin babası yada dedesi zamanı vaktinde tezek yakarken de fakirmiydi sorusunu akla getirir.

akplilerin şehitlere bakış açısı

kurtuluş savaşında can veren şehitler ile bu gün dün ondan önceki gün vatan için millet için canini verenler arasında hicbir fark yoktur.
bu günkü şehitlerin sorumlusu akp ise kurtuluş savaşındaki şehitlerin sorumlusu chp midir?
bu ülke insan bedeli olarak en pahalı toprakların üzerine kurulmuştur.
her gün her yeni gün bir başka kurtuluş savaşı vermektedir.
keşke keşke imkan ve fırsat olsada bende vatan için kurtuluş savaşında şehit olsam. klavye başında hümanizm kasan teröristlerle muhatap olmaktan bin kat daha evliyadır.
bakış acısı budur.

haftalık 40 liraya suriye de savaşan türk askeri

para istemez devlet görev versin ölene kadar savaşırım. şeklinde cevap verilen durumdur.

günün fotoğrafı

görsel

Gel otur bir çay söyleyeyim sana. içelim karşılıklı ve kederli. Dertleşelim dünden bugünden. Yalan söyleyelim güzel yarınlar adına.
Gel otur lafta bile olsa örtelim üşüyenlerin üstünü. Sımsıkı sarılalım, ısıttığımız giysilerimize. Sıcak mekanlarımızda analım üşüyenleri. Sanki onlarda ısınıyormuş gibi yapalım.
Gel otur buğulu çayımızdan içelim sıçak sıçak. Titreyen ellerimiz yokki bizim dökülsün. Soğuk arkadaş soğuk üşüyenler var soğuk. Biz bilmesekte soğuk de söyle.
Gel dertleşelim, sıçak muhabbetle. Konuşmaktan başka yokki mukabele. Sen söyle benim bilmediklerimi umursamadıklarımı. Hadi söyle o çoçukları en soğukları.
Donunca sıcak akan kanları. Kaskatı kesilince minicik kolları. Sen söyle otur karşıma. Bilmediklerimi söyle.
Kapalı dört duvarda ısınamayanları söyle. Adil olmak bir yana adalet nerede söyle. Ben sıcak çayımı içerken söyle. Üşüyenler nerede sen onu söyle.
Açım, açmısın? Yerken söyle. Bir dilim ekmek yok diyenleri söyle. Bulamayınca ağlayanları söyle. Hadi otur envai çeşit yemek yerken söyle.
Bir öğünde yediğimizi bir ayda yiyemeyenleri söyle. Bana o çoçuğun adını söyle. Başında akbaba beklerken. O son nefesinde ne istiyordu, onu söyle.
Gel aradabir söyle, umursamayınca söyle, unutunca söyle, görmeyince söyle, duymayınca söyle, yine söyle.
Deki " Ben senin vicdanının sesiyim" de. Söyle

ölüm

"ve diyorduk ki: korkadurun ölümden, cümle doğan ölmüştür. ve ekliyorduk: kim ki aşka müşteri canına od vurmuşlar."

türk askerinin el bab da ne işi var

1 - çanakkale de halepli nin ne işi var dı ki
2 - amerikalı coni nin ırakta suriyede ne işi vardı ki
3 - rusyanın orada ne işi vardı ki
4 - iran ın orada ne işi vardı ki

bunca yıl bunca zaman - aman siz oralara gitmeyin ölürsünüz- diyip bizi oralardan uzak tutup sonra orada besledikleri teröristleri üzerimize salanların ne işi vardı ki

ölmekten ne zaman korktuk ki bizi ölümle korkutur oldunuz. bu devletin selameti için sadece vatan toprağında ölmek yetmez yetmedi, sorunu kaynağında çözmek için gerekirse fizan da ölmek gerekir.

tanım: vatan uğrunda ölen var ise vatandır. ha bu toprakta ha yanı başımızda dedirten durumdur.

uludağ sözlük te müslüman yazar istemiyoruz

elhamdülillah müslümanız hamdolsun.
daha bu gün geldiğim bu sözlükten haçlı seferi gelse zor atar beni.
gülmekten katıldığım önerme

askerlik anıları

6 ay sonra ilk defa sivil birilerini görünce havaalanında ve özellikle o kalabalığı görünce ürktüm korktum. çıkış kapısında abimi görmesem oturur ağlardım.

o polise silahı kim verdi

soru aslında şöyle olmalıydı,
devletin vatandaşını koruma amaçlı verdiği o silahı, o polise kim hangi amaç ile suikast için çektirdi. hangi ideoloji o polisin silahını amacı dışında kullanmasını sağladı.

aslında kemal ın söylemek istediği buydu.
lakin nerde onda bunu anlatacak beyin nerde ona oy verenler de bunu anlayacak beyin dedirten sorudur.

başörtülülerin çoğalması

kemal alemdaroğlu
kemal gürüz
fatma nur serter
gibi bir çok örümcek beyinlilerin artık yok olmaya yüz tutmasından mütevellit insanların dininin gereklerini yerine getirebilmelerinden kaynaklı durumdur.

askerini diz çöktürüp kemerle döven halk

o gece herkesin hakkına bir çile düştü,
kimi tankın önüne yattı,
kiminin tank üzerinden geçti,
kimi silaha karşı durdu,
kimi kurşunun önüne durdu,
kimi sokakta yattı,
kiminin kundaktaki çocuğu soğukta yattı,
kimi şehit oldu,
kimi gazi oldu,
o gece bu askerin payına da sopa yemek düştü,
herkes çilesine eyvallah dedi demek zorunda.
bu gün yarın 40 yıl sonra o asker o yaralarını açıp gururla "bu halk demokrasi için, devleti için, milleti için beni kemer ile dövdü" diyecektir demelidir.
şeklinde özetlenen olaydır