bugün

entry'ler (2034)

geceye bir fotoğraf bırak

görsel

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel
görsel

turuncu saçlı kız

Boynunu kontrol etmeniz gereken kızdır. Asilik ve Kelebek dövmesi bu türün baskın genomudur.

yalnızlık

Bazen mezardaki ölü bile anlar da içinde yürüdüğün ölüler ordusundan bir baş anlamaz.

g3

iyi eğitim almamış bir personelin elinde yüksek isabet oranlı g3 ile düşük isabet oranlı ak-47 arasında bir fark yoktur. Zira oldukça ağırdır. Düşmana nişan alma fırsatı vermemeniz için hızlı hareket etmeli ve mümkünse koşmalısınız. g3 ağırlığı ile hareket kabiliyetini sınırlar. hedefi vuramadıktan sonra avantajlarının bit ehemmiyeti kalmaz. daha hafif bir silah personelin az yorulmasını sağlayacak ve muharebe esnasında daha aktif olmasına imkan tanıyacaktır.

Bilin bakalım hangi ülkenin askeri gücü bu tüfeği yarım asırı aşkın süredir kullanmaktadır?

Evet, bildiniz. Angola.

ulunun ikon olmuş 5 yazarı

(bkz: Kukla)
(bkz: Merhaba ben pembe Tolga)
(bkz: Lookin)
(bkz: Amoralist)
(bkz: Oytunkaran)

ekonomik başarısızlığın sorumlusu

Dış minnaklardır.

insanlardan tiksinmek

Her insanda yaşamının belli bir döneminde uyanışında olduğu eylem.

anın görüntüsü

görsel

sözlük yazarlarının itirafları

“küçük bir oğlan dalgalara doğru koşarken kumların üzerinde, bir kız yaratıcısının kucağında sessiz hayranlıkla uykuya dalarken, cennet elmasını dilimleyip minnetle uzatmak teni güneşle kavrulmuş beyaz avuçlu adama.”

Demiştim.
Bu Yıllar önceydi.

Kan rengi mürekkebin buruşturulmuş bir kağıda yıllar sonra beni deşecek satırları nakış nakış işlediğini bilmeden. Henüz bilmiyorken kokuşmuş bir cildin sarıp gizlediği tiksindirici fotoğrafları, o an kırıntılarını, eskizleri. Henüz bilmiyorken Adım başı bir mabet gibi yükselen yalan imparatorluğunun ciğeri beş para etmeyecek egoist nebī olduğunu. Henüz bilmiyorken bedenimi, ruhumu, bildiğim ve bilmediğim, anladığım ve henüz vakıf olmadığım tüm varlığımla çepeçevre kuşatacak … eti sıyrılmış kemik gibi köpeklerin ayaklarına yuvarlanacak olanı. Ve adım gibi biliyordum da..


Henüz bilmiyorken ama o bilişin bilgisi yüreğime düşmüşken. Henüz..

“imajlar, sanrılar, illüzyonlar dünyasındaki boşluğa fırlatılmış olanlar.. kocaman bir hiçi devasa bir cevherle taçlandırıyorlar.”

Demiştim.
Bu Aylar önceydi.

Ruhumun göğsümde sertleşip ergiyen cevherini çıplak ellerinle sökmeden.. silmeye kıyamadığın kokuşmuş kalp müzenin en köhne yerine kaldırmandan hemen önce.

Seni tanımayanların bana kalpsiz dediği,
Bozduğum bedenlerin, kırdığım kalplerin,
Ve elimin tersiyle ittiğim tüm o muğlak mutluluk vaatlerinin nihayetinde;

Vardığım menzilde bilseler! onlar bile üzülürler..

Şimdi utanıyorum senden.

tzv bilgi yarışması

Türkiye zeka vakfının bu yıl düzenlediği Oyun 2021’in en baba sorusu atasözü sorusuydu. Dil bilgisine hakim olmak ve kalıbın içine gizlenmiş ipuçlarına dikkat etmek yeterli olacaktır. Hala uyanmayıp internetten buralara kadar gelenler için kısaca özet geçeyim. Tekrar eden harflerin kullanım sıklığı, ardışık sessiz dizilerin olağan ihtimalleri ve sık kullanılan seslilerin olasılıkları üzerinde durmak ipuçlarımız. Rakip olmamak kaydıyla Merak eden olursa cevabı atabilirim, Atmayabilirim de. Bilemiyorum Altan. *

gecenin şarkısı

https://youtu.be/aiw7ha2Yziw

god is a dj

Dön vefasız, dön vicdansız yazarı.
Gel de iki playlist paylaş kuruduk yav *

the raven that refused to sing

Tüm albüm muazzamdır. Ancak the raven that refused of sing adlı parçasında Steven wilson abimizin dizlerine kapanıp ağlamak istersiniz.. rüya gibi bir şarkıdır. Mistik ve bir o kadar derin. Hikayesini ilk okuduğumda yaralamıştı. Belki bi ara onu da yazarım. Dinleyin.

https://open.spotify.com/...si=xSIl9VCdSBGBTnVka4UFWw

gündüz yarasaları katarsis

karanlık ve mistik bir oruç aruoba şaheserinden yola çıkan iki gündüz yarasasının sohbetleri esnasında penny dreadful’dan, john clare’den, comte de lautreamont’dan ve daha birçoklarından bahsederken “neden seslendirip dünyanın sonuna dek yaşayacak bir şeyler bırakmıyoruz?!” diye düşündükten sonra toplamda 40 şiir ve 28 şair ile hazırladığı 2 albüm; füg ve katarsis.. spotify ve youtube aracılığıyla dinleyebilirsiniz.
görsel
görsel

şüphesiz albümün en nadide parçası william wordsworth’a ait “ode: erken çocukluk anılarından ölümsüzlük yakınlıkları” şiiri. zira şiir dilimize ilk defa (bkz: Ayten Mutlu) tarafından çevrilmiş ve yine aynı ekibin çıkardığı (bkz: tamu yolcuları) adlı fanzinde yayımlanmıştı. yine ilk defa gündüz yarasaları:füg albümünde seslendirildi.

Spotify linki;
https://open.spotify.com/...si=uLqygVnQTRKfiNhZgrMLug

YouTube
Katarsis;
https://youtube.com/playl...DXn-9G3FqsRFcAQjHd58EXp_f

Füg;
https://youtube.com/playl...DXn-Wp1NX29Ox6Tb_8w0BtYfz

gündüz yarasaları füg

Karanlık ve mistik bir oruç aruoba şaheserinden yola çıkan iki gündüz yarasasının sohbetleri esnasında penny dreadful’dan, john clare’den, comte de lautreamont’dan ve daha birçoklarından bahsederken “neden seslendirip dünyanın sonuna dek yaşayacak bir şeyler bırakmıyoruz?!” diye düşündükten sonra toplamda 40 şiir ve 28 şair ile hazırladığı 2 albüm; Füg ve Katarsis.. Spotify ve YouTube aracılığıyla dinleyebilirsiniz.

Şüphesiz albümün en nadide parçası William wordsworth’a ait “Ode: Erken çocukluk anılarından ölümsüzlük yakınlıkları” şiiri. Zira şiir dilimize ilk defa (bkz: Ayten Mutlu) tarafından çevrilmiş ve yine aynı ekibin çıkardığı (bkz: tamu yolcuları) adlı fanzinde yayımlanmıştı. Yine ilk defa Gündüz yarasaları:Füg albümünde seslendirildi
görsel
görsel

Spotify linki;
https://open.spotify.com/...si=DFIIZBZ-R2CNSHa5MCENYA

YouTube linki;
Katarsis;
https://youtube.com/playl...DXn-9G3FqsRFcAQjHd58EXp_f

Füg;
https://youtube.com/playl...DXn-Wp1NX29Ox6Tb_8w0BtYfz

burhan kuzu

insan gerçekten hayret ediyor.

görsel

burhan kuzu

kendisine bi miktar dargınım zira Twitter’da engelimi açmadan gitti. Rahmet dilesem falan hep boşa gidecekti demek ki..

Ateşi bol olsun. Burda hesabı ödemeden kalktı. Neyse darısı diğerlerinin başına. *

2007 doğumlu sözlük yazarları

Kimileri Tanrı’ya inanmaz. Kimileri asil dunedaín ırkının saflığa. Şahsen ben 2007 doğumlulara inanmıyorum. inanan cindir.

kadınların nedense hiç porno izlememesi

Size diyorum ki şu oltaları gelişigüzel sağa sola oraya buraya laaaps diye atmayın ortalık dağılıyor modların boynu bükük yetkililer perişan. *
Bir takım kadınların bir takım hayret verici videoları izlememesi durumu.