1. 1.
  osmanlı padişahlarından 4.mehmet zamanında istanbul'da osmanlı bandosu için zil yapan avedis adlı ermeninin,padişah tarafından kendisine verilmiş unvanıdır.zilciyanın ingilizceye çevrilmiş halidir.daha sonra bu amcamızın oğulları ve torunları,amerika'ya yerleşerek dünyanın en süper zillerini üreten şirketini kurmuşlardır..süper tonları vardır.bagetleri de bi o kadar süperdir..daha sonra kardeşlerden biri ayrılıp,kanada da diğer bir zil devi olan sabian'ı kurmuştur..yani dünya zil piyasası toptan bu ailenin elindedir.
  9 -1 ... apeiron
 2. 2.
  çok güzel bagetler üreten bir firmadır.zilleri dünyada en çok tercih edilendir.
  ayrıca aynı model zillerinin tınısı tamamen aynı olduğundanda büyük ölçüde tercih edilir.pazarlama ulaşım teknikleir ve endorserları sayesinde büyük marka olmayı haketmektedir.
  1 -1 ... morkeste morke
 3. 3.
  Amfide marshall neyse zilde de zildjian odur. Dünyanın en ünlü zil markası. istanbul * zilleri de bu markayı kuran adamın çırağı tarafıdan kurulmuştur.
  3 ... baybars
 4. 4.
  (bkz: mike portnoy)
  (bkz: lars ulrich)
  ... hendrix
 5. 5.
  lars ulrich basta olmak uzere cogu bateristin kullandıgı, benim ise paramın yetipte alamadıgım bateri zilleri. *
  1 ... rigsmaer
 6. 6.
  istanbul...
  1 -1 ... pink_floyd
 7. 7.
  k * serisi ile kalitede sınırları zorlayan firma. titanium serisi ile fantastik girişimler yapmış olsa da zil dünyasının kralıdır.
  ... avedis
 8. 8.
  dünyada zil konusunda öncü,her davulcunun hayallerini süsleyen ziller üreten, titanyum serisiyle bu da zilin fantazisi diyen zillerin ferrarisi marka
  1 ... pro mark
 9. 9.
  fiyat performansta sabiandan açık ara fark yiyen şirket. kalitelidir, aynı zamanda çok pahalıdır. jazz' a süper gider.
  1 ... dewe
 10. 10.
  çok iyidir, çok hoştur; ama bir o kadar da pahalıdır. fiyat performans isterim diyenler için sabian ve masterwork'a yönelmelidirler, zildjian'dan uzak durmalıdırlar.
  ... gerko