bugün

entry'ler (510)

kürdistan

bu başlığa yıllar önce yaptığım bir tanımı tekrar paylaşmak isterim. içeriği de alta ekliyorum.

https://www.uludagsozluk.com/e/3431227/

kurulsa dahi kürtlerin %95 i hala türkiyede yaşamaya devam edecektir. mersin gibi kürtlerin türk nüfusundan 3 kat fazla olduğu bir yerde tanıdığım bütün kürtlere sorduğum bir soru var. kürdistan kurulursa gidip orda yaşarmısın? şimdiye kadar -ben yaşarım- diyen çıkmadı. nedenini sorduğumda ise genelde cevapları hep aynıydı işte o cevaplar:

* ailemin, çocuklarımın hayat garantisi olmayan yerde yaşamam.
* katili bizde, hırsızı bizde, tecavüzcüsü bizde, kaçakçısı bizde, pezevengi bizde sen olsan yaşarmıydın?
* ya sen ne saçmalıyorsun oğlum ben dünyada kürdün olmadığı bi yer bulsam gidip yerleşecem.
* kürdistan kurulsa nolcakki orada yaşayayım. ne iş yapacam ekonomisi sıfır ülkede. kaçakçılık yapsam hepsi kaçakçı kime satacağım, hırsızlık yapsam kürdistanda yaşayan bir insanın neyi olabilrki çalayım. amelelik yapsam hepsi amele zaten kesinlikle boktan bi sektör iş çıkmaz. fabrika desen böyle bi ülkeye kim yatırım yapacakki fabrika olsun? hangi iş adamı güvenirde yatırım yapar bize vs. vs. vs.

sıkıldım yazmakla bitmez zaten bunlar. bunların hepsi bizzat kürt arkadaşlarımla yaptığım sohbetlerde kendi ağızlarından sarfettikleri cümlelerdir. bunlar türkiye üstünde emelleri olan insanların yada ülkelerin yurdumuzda kaos ortamı yaratmak için ortaya attığı fikirlerdir.

22.05.2008 14:00

ırak şam islam devleti

hiç kimseyi günahından dolayı yargılamayın. günahını bilirsiniz belki ama tövbesinden haberiniz olmaz!

bir müslümanın felsefi düsturu bu olmalıdır. müslüman apaçık deliller olmadan kimseyi tekfir edemez, yargılayamaz iman noktasında.

ayrıca onlar kendilerine ırak şam islam devleti diyorlar diye biz neden öyle adlandırıyoruz ve anıyoruz? özellikle de islam ile bağdaşmayan hatta tam zıt kutbu gibi davranan bir katil sürüsünü hem de!!! ben kendime fatih sultan mehmet'in, kanuni sultan süleyman'ın ve yavuz sultan selim'in torunuyum desem herkes beni padişah olarak mı anacak yani? yoksa sadece meczup mu diyecekler? cevap net bence; meczup.

özetle; onları islam devleti olarak nitelemek bir müslümana yakışacak en son şeylerden birisidir.

bilgi sonsuz mudur

platon; (bkz: devlet) kitabında, sokrates'in konuşmalarında bilgiyi zaten insan doğasında var olan bir kavram olarak açıklar. bilgi zaten insan doğasında vardır der ve bunu daha önce hayatında hiç eğitim almamış geometri ve matematik bilmeyen bir kadın köleye sadece sorular sorarak mükemmel bir şekilde bir karenin alanını hesaplatarak ispatlar. sokrates'e göre kadın zaten bilgiyi biliyordur. sadece onu tekrar hafızasına almak yani öğrenmek için yönlendirilmesi gereklidir. formül ezberletmeye bile gerek yoktur.

diyarbakır da tabelaların değiştirilmesi

fotomontajdan anlamayacak kadar (bkz: mal) olmak.

oradaki kürtçe yazıların (bkz: montaj) olduğu o kadar bariz belli ki. insan önce bir bakar değil mi? orada sadece bir tabela değişimi var. üstteki kürtçe yazılara yakınlaştırıp bakarsanız anlarsınız.

kızların sevişirken çığlık atması

biz erkekler bile orgazm olurken çim biçme makinesi gibi hırıltılar çıkartıyorsak; erkeklerin cinsel organından kat ve kat daha fazla uyarıcı bulunması sebebiyle kızların sevişirken çığlık atması hiç de yadırganamayacak hatta olmaması durumunda endişe edilecek durumdur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: mahmut tuncer)

benim yorim korşuki dogda cenderme cenderme,

looo cenderme, cenderme...

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

ADAM FAVER'ın olasılıksız romanını okuyorum ve bitmek üzere.

sevgiliyi 4 erkek ile basmak

eğer sevgilide erkek ise; insanı hayata küstürür lan. o ne öyle.

kim lan o eksi verip 4 erkek arasında alem yapmak isteyen ipne.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

görsel

rap dinleyenlerin yaş aralığı

95 de trap Almanya'da doğup türkiye'ye girdiğinden beri! trap dinliyorum. bugün burada rap dinleyenlere ergen diyenlerin birçoğu; o zamanlar daha ya ekmeğe ''anne mamma, mammma'' diyordu, ya da hala babasının önünde geziyordu. siz bilmezsiniz babanıza sorun cartel grubunun ilk türkiye'ye giriş albümünü ve parçalarını. babanız size ezbere söyleyecektir zaten. hatta wikipedia da bile arama yapsan yeter. ilk 100.000 cd altın kaset ve 250.000 cd'yi de çifte platin ödülüne layık gördüler. toplamda da 543.000 adet satıldı. mtv'de röportajları yayınlandı. inönü stadında verdikleri konser michael jackson'dan sonra en kalabalık konser olarak time dergisine konu oldu.

cartel grubu o dönemde; almanya'da türk olarak anılmaktan, türkiyede'de alamancı diye anılmaktan duydukları rahatsızlığı ve vatansızlığı kendilerince ve dinlemeyi özledikleri türk ezgileriyle rap müziğe yansıttılar.

rap müziği türkiye'ye sokabilmek için belki biraz saçmaladılar bazıları zaman zaman, evet ama hiç bir çocuk doğar doğmaz koşmaz. önce sürünür, sonra emekler ve en sonunda da yürümeye başlar.

insanların emek sarf ederek yaptıkları bir şey hakkında kimse ''ergen müziği, yaş aralığı felan ile falan'' gibi saçma yorumlar yapma hakkına sahip değildir. kimin ne dinlediği, yaşı, başı ortada. siz kendi fakir edebiyatınıza bakın.

ayrıca bu iddia sahipleri kimi dinlediklerini yazıp bizi şereflendirirlerse kimlerle muhattap olduğumuzu daha net anlar ve yorum yaparız.

zeo jaweed vs sagopa kajmer

kuantum fiziğinden veya mekaniğinden hiç anlamam. ama werner heisenberg bu işten hiç anlamıyor. deterministler haklı.

dünya'nın en iyi fizikçilerinden biri olan
pierre-simon laplace'in
ergenlerin fazlasıyla şişirdiği balon fizikçi
werner heisenberg'e
fark atacağı süper ötesi müthiş fizik kuramı.
fizikten anlamayan çoluk çocuğa göre
werner heisenberg alır.
fiziğe kafa yoranların yaşı 14'ü geçmez zaten.
marjinal görüneyim diye bu saçma kuramları ortaya atıyorlar
kendilerini küçük düşürüyorlar sadece.
ergenlerin çok sevdiği bu saçma sapan fizik kuramlarını ya da yasalarını hayatta umursamam. ikisini de sevmem ama pierre-simon laplace hertürlü alır.
doğruya doğru. kimsenin hakkını yememek gerek.
ayrıca;
(bkz: werner heisenberg şişirilmiş bir balondur/#999666999)

işte sende böyle komik görünüyorsun dostum. madem ki bilmiyorsun yorum yapma bir zahmet.

bağlaç olan te

bağlaç olan ''te'' ne lan? türkçe dil bilgimize yeni bir kural daha eklendi. hayırlı olsun. *

bu askerle savaşa falan girilmez bkz tsk

doğru bir önermedir. zira; ''bu askerle savaşa falan girilmez, bunlar bizim ebemizi ziker!'' şeklindedir cümlenin aslı.

tabii ki bu cümleyi genelde düşmanlarımız kurduğu için çok da sikimizde olmayandır.

en güzel kızların olduğu 5 şehrimiz

bu yaşıma kadar bir çok şehirde yaşadım. aralarından bir sıralama yapacaksam eğer;

1. mersin olmalı kesinlikle

2. istanbul

3. izmir

4. antalya

5. adana gelir.

34 plakanın diğer illerdeki karizması

olmayan karizmadır. zira bütün büyük şirketlerin araçları kiralık olduğundan mütevellit; her yer 34 plakalı kiralık araç çöplüğü olmuş vaziyette. dolayısıyla da 34 plakalı araçlar kiralık şirket aracı muamelesi görmektedir.

en sevdiğin şairin bir sözü

bana ancak dilsiz anlattı; dili olanın dile getiremediklerini. *

sagopa kajmer

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur
herkesi sen dostmu sandın, belki ol ağyar olur
sadıkane belki ol alemde serdar olur
yar olur, ağyar olur, serdar olur, dildar olur.

yavuz sultan selim han.

rauf musavvir Allah; birsin, azze ve cellesin.
biliyorum sen herkeslesin, ama en güzeli benlesin.
sınırı yok hiçlik mertebesinin.
Tarifi yok, dünyadaki sahipsizliğimin.

sagopa kajmer

ya kırdığın gönlü allah seviyorsa!
bilemezsin, bilseydin ödün kopardı; dokunamazdın...

mevlana

sürünce kızları kapıda köpek yapan parfümler

kesinlikle issey miyakedir.