bugün

Türkiye'de bir eşi daha olmayan kent fotoğrafları arşivine (yaklaşık 70000 adet)sahip, ülkesinin sadece güzel yönlerini göstermeyi amaç edinmiş, ülkesini seven, sevmeyeni barındırmayan, seviyeli insanların buluştuğu, şu an itibariyle 40511 kişilik "küçük aile"
4 defa - oy aldığınızda 24 saat foruma yazı gönderemediğniz site.
fotograf araması yaptığınızda çok ilginç bir şekilde sonuçları kendi sayfasında değil google'da vermesiyle tasarımcıları hayli üşengeç görülmüş sitedir.
arama motorundaki google bölmesinden "sadece siteye ait başlıkların" google taraması ile aranabildiği site.
nerede güzel bir fotoğraf görsem, wow turkey damgalı olduğunu görüp üye olmaya karar verdiğim hoş fotoğrafların ev sahibi site.
site denetçilerinin kendi çaplarında milliyetçilik yaptıkları site.
Taklitlerinden sakınmanız gereken site.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini karalamak isteyenlerin ayrı site açmak zorunda kaldıkları site.
bir arama motoruna world of warcraft'ın kısaltılmışı (wow) yazıldığında karşımıza çıkan web sitesi.
ilk başlarda ingilizce içerikli olduğu için ismi wowturkey olan site.bir kere böyle başladık diyerek daha sonra da değiştirilmemiştir.
iett hatlarının gelmişini geçmişini ezbere bilen acayip bünyeleri barındıran çok süper oluşum. bazı yazıları okurken ağzım açık kaldı.

http://wowturkey.com/forum/viewforum.php?f=19
türkiye cumhuriyeti'ni karalattırmak istemeyenlerin ayrılıp başka oluşuma geçtiği sitedir. zira wowturkey.com da türkiye cumhuriyeti karalanabilir ancak türkiye cumhuriyeti hükümeti karalanmaz.
fotoğraf paylaşımlarından ziyade saçma sapan görüşlerin havada uçtuğu yandan yemiş bir forum havasındadır bu site. ordu düşmanları, çakma solcular, cemaatçiler doldurur siteyi. en kral vatansever ilan ederler kendilerini. karşı görüşte biri çıkınca "belge belge" diye götlerini yırtıp kaçış yolu bulmaya çalışırlar. lakin kaçamazlar. sorgulamaktan hoşlanmayan güruha sahip bir gereksizler topluluğu kısaca. düşüncesine saygı duyulabilecek birkaç "birey" hala mevcut. küfür etmek için forumunu ziyaret edebilirsiniz. forumda yazan tiplerin olmayan mantığını anlayabilmek için açılan bir konunun başlığını vermek isterim. başlık şu;
erkekler küpe takar mı ?
hay beyin kıvrımlarını senin. şıklar sunmuş ama bak. helal olsun. onlar da şu şekilde;
a) takar tabi. neden takmasın ki? * *
b) asla takmaz. ne o öyle kız gibi *
c) kararsızım
d) ilgilenmiyorum

linki de vereyim bari; http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1233368

yaktığınız oksijne yazık lan. taraf gazetesi'nin haberlerinden etkilenip ordu'ya savaş açan tipler de var bak. gazete haberleriyle vatan seven organizmaları göt etmek zevkli oluyor.

şunu da ekleyelim; bu sitenin farklı bir yönü de var. bunun gibi sitelerde, yöneticilerin genellikle yapıcı ve karmaşa yaratmaktan uzak bir görüntü arz etmesi beklenir. buradaki yöneticiler ise ortamı germekten başka bir şeye yaramıyor. zira çoğu cemaat üyesi ya da sempatizanı.
eskiden daha çok fotoğraf paylaşımı ile öne çıkan ancak günümüzde 1 fotoğrafa karşılık 500 yorum barındıracak seviyeye gelmiş,kent milliyetçiliğinin dozunun kaçtığı sitedir.
Ekim 2009 tarihi itibariyle,bünyesinde 417000 adet Türkiye fotoğrafı bulunan güzel bir site.
(bkz: )http://wowturkey.com/forum/index.php
internette tanışılan insana genelde güven olmaz... yalan söyleme ihtimalleri, sanal kişilikler, klavyeden sallamalar vs...

ancak bu site öyle bir yerdir ki, belki de yıllar sürecek dostlukların bir kapısıdır. yalan, hile, hurda yoktur. herkes kendi resmini avatar olarak, kendi ismini de kullancı adı olarak kullanır.

fotoğraf kısmını zaten olduğu gibi geçiyorum bilen biliyor zaten; belki de sokağınızın bile fotoğrafını bulabilirsiniz o derece...

bir aralar akşamdan sabaha, öğleden sabaha kadar takıldığım olurdu... şimdi ise koptuk kısmen... iş güç, mesafeler uzadı, çok gitmeye niyetlenip bir türlü gidemediğim geleneksel buluşmalara artık uzaklarda olduğum için hiç gidemez oldum.

ancak şunu biliyorum ki, bir gün pat diye çıksam ve ismimi söylsem "aa hoşgeldin nasılsın" deyip aralarına alacaklar, o kadar candanlar...

güzel bir site. ideolojik açıdan da çizgisi bellidir ancak saygı çerçevesinde gayet seviyeli bir tartışma ortamı bulabilirsiniz.
fotoğraflar bakımından türkiye'nin en zengin sitesi.ancak son 1,5 yıldır siyaset başlıklarında pek takılmayı önermediğim hale gelmiştir.
muhteşem yüzyıl dizisi daha başlamadan sayfalar dolusu eleştiri yazabilecek celallenmiş bünyelere sahiptir.
yönetiminin akp sempatizanı olduğu, alkolün tartışılması bile ayıplanan, yağmurlu fotoğraf yüklemek yasak olan ama bazen yararlı site.
türkiye'deki gelişmeleri takip edebileceğiniz internetteki en iyi kaynaktır.
türkiye'deki gelişmeleri tek taraflı insanların gözünden takip edebileceğiniz, internetteki en yandaş sitelerden biridir.
türkiyedeki heryerin fotograflarını olduğu ve ayrıca güncel konular hakkındada tartışmaların yaşandığı son derece güzel bir forum sitesidir.
rekabet içinde olan inşaat ve avm firmalarının beslediği kadrolu yorumcular tarafından, rakip projeye bok atma meydanına dönüştürülen site. http://wowturkey.com/foru...hp?t=107558&start=190
yobaz yuvası. yazılanlara jet hızıyla eksi veren üyelerle doludur. uludağ sözlük'ün seovilerini aratır derecede hem de. zaten sahibi işine gelmeyen birçok yazımı silmiştir daha başka ne beklenebilir ki?
ilginç bir site. ulaştırma bakanına açık mektup yazıp üşenmeden kendi tasarladığı demiryolu ve otobanların haritasını çizip yayınlayan ya da ''yetkililere sesleniyorum, siz nasıl olur da hızlı treni Nallıhan yerine Adapazarı'ndan geçirirsiniz, eskişehirlilerden rüşvet mi aldınız?'' ya da ''konya hattına neden yük treni giremiyor efendim?'' tarzı yorumlarla binali yıldırım'ı azarlayan üyelere sahip site. Ama yiğidi öldür hakkını yeme, fotoğraf arşivleri gerçekten güzel.
şu an komik olaylara sahne olan site millet inat ve ısrarla konu açıyor polislerin hizaya sokulması olayı hakkında site inatla siliyor. üyeler yazıyor bunlar siliyor bir komedidir gidiyor.
edit: ahaha bir de siteden uzaklaştırma cezası veriyorlar millete hahaha.