1. 1.
  baharatlı, tuhaf içerikli öğünler. ''wouww, tikky işi'' evet, ama pek bi' numaraları yoktur. ayrıca hayvan gibi para bayılıp zehirlenmenin eşiğinden döndüğüm şeyler...
  -2 ... squadron
 2. 2.
  orjinal hintliler tarafindan pisirilip ustelik bedava ikram edilmesine ragmen yenemeyecek kadar kotu olan yemeklerdir. en azindan tarafimdan yenilememektedirler.. ayrica bu yemeklerin devamli pistigi evlerde baharat kokusunun senelerce cikmadigi rivayet edilir.
  2 -1 ... oneydilan
 3. 3.
  baharatı bol ama lezzetle yenilecek yemektir. ilk tecrübeniz yurtdışında olduysa şanslısınız. henüz türkiye de aynı tadı tutturamadım.*
  bildiğim kadarıyla taksim ve sultanahmet te olmak üzere sadece 2 yerde bulunuyor.
  1 ... sacmasapan
 4. 4.
  "Come on, i'm turkish. Of course i like hot spices" diye bir artistlik sonucu sipariş edilmiş olan chicken tikka masalanın acısı pek de bizim acılara benzememektedir. Bir ejderhaya dönüşürsünüz. Şıpır şıpır terletir. Pahalı gibi görünse de o kadar acıyı o paraya almak mucizedir*.
  2 ... parkupino
 5. 5.
  Hint mutfağı, genellikle bol baharatlı yemeklerden oluşan bir mutfaktır.

  Tatlıdan tavuğa kadar tüm yemekler baharatlıdır. Tatlılar tarçın ağırlıklı ve tavuklar köri ağırlıklıdır. Hinduluk dini yüzünden fazla dana eti kullanılmaz. Tavuk eti ağrlıktadır. Aslında köri denilen bir baharat yoktur. "Köri"ler yemeğe göre değişiklik sergilemektedir. Örneğin bir tavuk ya da bir sebze yemeğinin "köri"si farklı olabilir. Hindistan'da bir restorana gidip Köri istersenizi kimse bir şey anlamaz. Genelde yemeğin sosunda "gravy" ya da "köri" denilmektedir. Diğer bütün yemekler gibi bunun adı bölgeden bölgeye değişebilmektedir.

  hint yemekleri

  hint yemekleri

  hint yemekleri

  hint yemekleri
  6 ... derisik cozelti
 6. 6.
  Doğru yerde yerseniz ve baharatı seviyorsanız beğenme ihtimalinizin yüksek olduğu yemeklerdir. Kesinlikle bir şans verilmelidir.
  1 ... mey isik
 7. 7.
  pakistan yemeklerine benzese de baharat açısından daha kallavi olan yemekler.
  2 ... dildilpakistan
 8. 8.
  türk insanı için köri soslu tavuktur, fazlası değil.
  1 ... pogo
 9. 9.
  baharati sevenler icin bulunmaz nimet. onun disinda 3 gun ustuste yendigi takdirde kokusu derinize isler bu baharatlarin, kokarca gibi ortalikta gezersiniz. abartilmamali kesinlikle.
  ... jemo
 10. 10.
  muhtesemdir.
  simdi bi tanesine dalicam. hamm.
  1 -1 ... huzuristeyen