bugün

bir kere takılınca bırakması mümkün olmayan,ayrıca kim beni engelledi,kim sildi gibi paranoyalara da sebep olabilen iletişim aracı.*
yeni versiyon güncellemesiyle iyice gözüme girmiş olan messenger sürümü. art arda yolladğımız mesajlar artık tek parçada görünüyor. görünümü iyice güzelleştirmişler. sesler değişmiş. çok güzel olmuş.
benim gibi webmessenger kullanan canım arkadaşların her gece görme umuduyla yattıkları şey.

edit: gördüm artık canım o kadar da değil.
bilgisayarın saati yanlış olunca bağlanmayan, hata veren program.
Bir türlü anlamadığım hayatın anlamını msn iletisinde verme olayının gerçekleştiği microsoft sohbet programıdır.
msn messenger'in son versiyonu.Gözle görülür bir değişiklik olmamakla birlikte tasarım açısından biraz hoş olmuş, bunun yanı sıra ard arda yazılan mesajları nick olmaksızın üstüste göstermesi hoş bir görünüm kazandırmış.
2oo6 yılı itibariyle kullandığım msn sürümü gittikçe icq havasına girmektedir
farkedebildiğim kadarıyla şu özellikler mevcut
gelen mesajlar tek bir isim altında geliyor
çevrimdışı göster durumundayken de mesaj alıp* gönderebilmek
kişiyi eklerken daha fazla bilgi girebilmek
paylaşım klasörü oluşturmak
ve ayrıca bir kaç farklı oyun var
renklendirme ve dizayn daha hoş,ilk zamanlar msn space e gitme kısayolu yoktu zamanla geliştiriyorlar
virüslü olduğu söylentisi var ama henüz sıkıntı yaratmamıştır
login olayını acayip hızlandırmıştır. şifreyi girdikten sonra pencereyi simge haline küçültürsünüz ama o anında login olup yine ekrana gelir o kadar hızlı yani*.
iletişimin içine sıçan icat, çağımız insanını iletişimsizliğe mahkum etmek için geliştirilen bir illet. ha kullanmıyo muyuz kullanıyoruz noluyo kaliteli iletişimi unutuyoruz. Bıraksanız babaanneme serenat yapacak dedem, kayınpeder korkusundan mecburen mektup yazarmış ilanı aşk için. şimdi aşkını ilan etmekten aciz ezikler msne kurtarıcı gözüyle bakıyor.

-verengül sana bişey dicem
-söle çükentay
-yaaaa
- ...
-ufff
-e sölesene çükü
-ya ben senden çok hoşlanıyovuuum
-ama ben seni arkadaş olarak görüyorum çükü.
-tamam o zaman
(bkz: webmessenger)
(bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)
icq özentisi bir durum sezinleyecekler olacaktır.
kesinlikle sınıfta kalmıs versiyondur, 9-10 kişilik bir konferansta butun msn versiyonları biraz kasıp sonra kendi haline donerken, bu versiyon kendine gelememektedir, direkt olarak gecersiz işlem yurutmektedir, insanı deli eder, sinirlendirir,

not : tabiki beta versiyon oldugundan kaynaklanması muhtemeldir, lakin şimdiki hali sınıfta kalmıstır
offline ken konuşma özelliğiyle insanı hayalet yapabilen süper sürüm.
güzel bir arabirim yaratılması ve offline mesaj sistemi olması avantajı olan fakat çok fazla belleğe yüklenmesi sonucunda bilgisayarı ağırlaştıran program.ayrıca bir çok hatası vardır.beta olmasından kaynaklanmaktadır.bu hatalardan bir tanesi log in olunduğu anda messenger live ın kendi kendini kapamasıdır.
8.0.689 * versiyonunun türkçe sürümü
http://g.msn.com/1csbeta/mess80_tr adresinden
8.0.689 versiyonu için çıkan beta live plus eklentisi;
http://www.msgshit.com/do...!-Live-4.0.0226-Beta.html adresinden indirilebilir.
sozlukte ki elemanlarin yarisi sozluge girdi yapiyorsa, diger yarisida msnde manitasina yaziyordur. ama sabah msn aksam sozluk, herkesin agzinda ayni iki ozne, ne pis huyunuz varmis be arkadasim.

msnde biy biy olmak
uludag sozlukte viy viy olmak

hayat mi lan bu?
misincirda omur tuketen, sozlukte misincirda ki ruhuyesini ve ruhiyeleri hatta ruhileri cozumleyen, bambaska bir kusak, bambaska bir tat yetisiyor. ama tespitte sen almisin, ganyan yapip misli basmisin. gayet bitik bir hayat.

(bkz: sozlukte giy giy olmak)
plus eklentisi henüz varolanmadığından konuşmaları gruplayamama sorununu ortaya çıkartsa da genel olarak başarılı sayılabilecek messenger sürümü.
redbull etkisi yapıp sabahlara kadar uyumadan ayakta kalabilme, düşünebilme, yazabilme, cevap verebilme ve bu eylemlerin saatlerce tekrarından ibaret olan, vakit öldüren ama bi o kadar da keyif veren, müptelası olunan sohbet programı.
ideas.live.com/programPage.aspx?versionId=0eccd94b-eb48-497c-8e60-c6313f7ebb73
microsoft, macintosh için en son 5.11 sürümünü çıkardığı için mac'cileri alternatif arayışlar içine iten tekelci programdır.

(bkz: adium)
(bkz: mercury messenger)
14,5 MB (15.298.560 bayt)
messenger discovery live ile birlesince ortaya super bir combo cikaran prg
(bkz: adamlar işi biliyor)
güncel Önemli Başlıklar