bugün

donnie darkoda muhteşem bir performans sergilemiş oyuncu. kirsten dunstın eski sevgilisymiş ayrıca. *
(bkz: the good girl)
(bkz: bubble boy)
(bkz: brokeback mountain)
(bkz: proof)
gözleri içersinde kaybolunası şahsiyet. hele donnie darko da elinde baltayla bir anda kafasını kaldırması vardır ki... yeme de yanında yat...
son olarak zodiac adlı filmde rol alan masum yüzlü aktör.
jared leto yu andıran bir yüz yapısı vardır...
(bkz: erkek güzeli)
tobey maguire'in rahatsızlığı nedeniyle spiderman de rol alması gündeme gelmiş fakat daha sonra tobey'in iyileşmesi ile eskiye dönülmüştür. başarılı projelerde rol alan aktör nedense son hali ve havası ile bana acayip derece george clooney'i çağrıştırmaktadır. brokeback mountain ile oscar'a aday olmuş fakat ödülü george clooney'e kaptırması da cabasıdır. iyidir, hoştur, taş gibi çocuktur.*
namı diğer jacop gyllenhaal. soyadı okunamayan. spiderman 4 ün olası peter parker ı. zira artık tobey i bahanesi sakatlıklar olmayacak. olayın gerçek yüzü ise 32 yaşını geçen tobey in daha çok "oscar" a yönelik çalışmalar yapmak istemesi. örneğin seabiscuit teki harika performans ı gibi birşeyler çıkarması. 250 milyon dolar bütçeli her noktasında özel efekt kullanılmış bir filmde 0-7 yaş arası çocukların hayranı olmaktan başka kendisine birşey kazandırmayacak.

gelelim jake e. çok acayip bir adam bu jake. donnie darko da türk gençlerinin sevgilisi olmuş, the day after tomorrow gibi bir küresel ısınma filminde rol almış, daimi hafif aksiyonu bize yaşatmıştır. geleceği parlak kişidir. 2002 den beri çekilen sm serisinde peter parker ın o olması daha doğru bir karar olurdu.*

donnie darko da ablası rolünde oynayan gerçek ablası için;

(bkz: maggie gyllenhaal)
çok yakışıklı , çekici bir aktör.son çektiği film için (bkz: zodiac)
donnie darko da göklere çıkardıktan sonra Brokeback Mountain da görünce gözümüzdeki tüm karizması silinen zibidi.
robert graysmith gibi zor bir rolün altından başarıyla kalkmış amerikalı aktör.
başarılı bir çalışma..annesini kutluyorum burdan..
donnie darko'da da oynayan ki gençlik yıllarına denk gelir bu film ama o filme de gösterir ki bize yıllar ondan hiçbir şey almamış. neden bu kadar çekicidir bilinmez. hayatım boyunca bu kadar etkilendiğim bir kişi daha olmadı desem yeridir. *
brokeback mountain filminin pasif homosu. yakışıklı herif, giderek yükseliyor hadi hayırlısı.
2010 yılında vizyona girecek prince of persia sand of time filminde prince i canlandıracak aktör.
jarhead'in Anthony Swofford'u.
gözlerine hasta olunası aktör.
http://www.milliyet.com.t...galeriid=5131#galeriStart

bakışlarına kurban olduğum, gözlerinin içinde yok olduğum öldüğüm bittiğim erkek güzelidir. *
insanın içini kıpır kıpır eden bir gülümsemeye sahip oyuncu.
suratında her daim aptallamış bir ifade olan, şaşı olup olmadığını da henüz çözemediğim adam.
"bir kadının ensesini ya da boyun kemiğini çok seksi bulurum. o bölgeler gerçekten çekici." diyerek beni benden almış yakışıklı celebrity.

gördüğüm, en güzel gülen erkeklerden biri. uzun bir süredir reese witherspoon ile birlikte. hem sevimlidir hem yakışıklıdır. karizmatik veya seksi değildir. severim kendisini. gülüşüyle tüm kızları etrafına toplayabilir. maşallah. 10 üzerinden 10.

görsel
görsel
(bkz: bubble boy)
rendition filminde de başrol sayılcak bir rolde oynadı. ayrıca şu an yapım aşamasındaki prince of persia filminde prens rolünü almış ve acayip yakışmış oyuncudur.
http://www.imdb.com/media/rm1878493440/tt0473075
donnie darko ve zodiac filmlerinde beni benden alan oyuncu. prince of persia filminde six packleriyle göz dolduran yakışıklı. gülümsemesi, gözleri pek hoş. hayranları için http://fuckyeahjakegyllenhaal.tumblr.com/
prince of persia da canlandırdığı prens dasdan rolüyle hayran sayısını baya bir artırmış oyuncu. bu rolle birlikte resmen yürüyen karizma olmuş kendisi.
"allahım bu ne tatlılık!" nidasının her kızdan yükselişine sebep erkek.

görsel
taylor swift ile berabermiş.