1. 1.
  vücudun amino asit ihtiyacını karşılamak için başvurulabilecek en pratik ve ucuz yol. çok hızlı ve etkili şekilde kana karışma özelliğine sahiptir. ek besinlerin olmazsa olmazıdır.

  (bkz: protein tozu)
  3 ... air20
 2. 2.
  (bkz: whey)
  ... chucklet
 3. 3.
  peynir altı suyundan yapılan protein çeşidi. genelde toz halinde bulunur ve vücut geliştirme ile uğraşanlara yardımcı bir besindir. casein ve(ya) soy proteini gibi yavaş değil, hızlı çözünür. yegane esprisi de budur zaten. antrenmandan önce, sonra, sabah kalkınca, ara öğünlerde alan tipler görebilirsiniz, ancak en etkili olduğu an antrenman sonrasıdır. sabah uyanınca da alınmasının vücudu uyandırdığı söylenir, belki yarım doz alınabilinir.

  birkaç sene kadar önce bulmakta epey zorlanılmasına rağmen, artık birçok eczanede karşımıza çıkabilecek protein çeşididir. bu protein de kendi içinde isolate ve concentrate olarak ikiye ayrılır. isolate olanlar daha iyidir diyebiliriz.

  optimum nutrition un vanilya ve kakao aromalıları güzeldir. zira kendim 5-6 tanesini sadece tadını beğenmediğim için heba ettim. tadı çok önemli.
  ... abe no seimei
 4. 4.
  vucut gelistirmede onemli yeri olan protein cesididir. spordan hemen sonra alinmasi gerekir. Emilimi cok hizli oldugu icin hemen idman sonrasi kaslara nufus eder. Iyi bir ek besindir. genelde toz halinde satilir ve suya veya sute karistirilir. kakaolusundan tutunda vanilyalisina cileklisine kadar degisik aromalari piyasada bulunur. amerikadaki fiyati 10-60 usd arasindadir.
  ... floridalinamik
 5. 5.
  tada önem verenler içeriğe önem vermiyor demektir. zira bi çok aminoasid doğal olarak fena kokar ve iğrenç bi tada sahiptir. eğer geniş aminoasid içeriği ve güzel tadı varsa fazla şeker ve koruyucu kullanılmıştır. isole olanlar yaklaşık 7 dakikada kaslara ulaşır. bu muhteşem bişi. 3 dakika sindirim 3 dakika enzimlenme süresi var. babayın kemüğüne denecek kadar hızlı. spor anında alınması önerilir. böbreklere zararı falan yoktur, en azından şöyle söyleyeyim, günde 1 kilo et yemek böbreğe ne kadar zararsa günde 2 ölçek whey protein de o kadar zararlı. doğal deformasyon aslında.

  hardline tercihimdir. yerli üretim olduğu için fiyatı diğerlerine göre düşük kaçıyor oysa weider'in yurt dışı fiyatıyla oranlarsak ondan daha pahalıdır. on, gaspari olimp gibi markalara kıyas bile etmiyorum.

  spor öncesi alınırsa şişme yapabilir bu da dalak şişmesi(dalaklanma) ve spor powerını etkiler. asıl kullanım amacı kas inşaası değildir, gerçek gıda yerine geçmez, sporda uğranan kas yıkımını engeller. yani amaç sporu kas yıkımı olmadan tamamlamaktır. buildi siz gerçek gıda ile sağlayacaksınız. ya da ayrıyetten aminoasid kullanacaksınız.(post workout)

  spor harici öğün önceleri ya da öğün yerine alınacaksa, karbonhidrat alınmadan kullanılması bi sike yaramaz, aminoasidleri kas hücrelerine karblar taşır. karb yoksa protein vücutta döner döner götten çıkar. boşa böbrek yorulur.
  ... magna carta
 6. 6.
  kana en hız hızlı karışan protein.
  ... bikem
 7. 7.
  Gecen sene cvs marketlerinde 908 gramini 11 dolara gordugum en etkili protein hemen 4 kutu hem kendime hem kardesime almistim. Ben genelde sabah 15 dakikalik evde yaptigim kardiyodan sonra iciyorum. Aksam antremana baslamadan once iciyorum antrenman sirasinda iciyorum antrenmandan sonra iciyorum. Kaslar acik oldugu icin hizli bir sekilde emiyor. Kaslar simdi o kadar alisti ki kullanmadigim zaman kas agrilarim basliyor. kardesim sadece spordan sonra iciyor ve o icmedigi zaman kaslarinda agri olmuyor. Acaba icinde baska bir madde mi var bagimlilik yapan onu dusunmeye basladim. Takviye urundur. Agirlik calisan herkesin almasi gerek yoksa ufacik bir yag aliminda yaptiginiz tum antrenmanlar ucup gidiyor. Gunde 3 yumurta nereye kadar.
  ... you touch me tralala
 8. 8.
  Sadece sporcu besini olarak değil anti-aging'le ilgilenenlerin de muhakkak kullanması gereken gıda maddesi.
  1 -1 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 9. 9.
  peynir altı suyundan yapılan, kana ışık hızında geçen protein.
  ... arthasmenethil
 10. 10.
  içmeyin olm kalbi büyütüyomuş. karaciğeri ortadan ikiye bölüyomuş musa gibi. bağırsaklara kurdele düğümü atıyomuş. bunlar yetmezmiş gibi bi de bıraktıktan sonra memeleri dize indiriyomuş.

  içmeyin olm çok zararlıymış.

  miş miş miş de muş muş muş.
  4 -1 ... i see kel people