bugün

Magmanın yer içinden yüzeye çıktığı veya geçmişte çıkmış olduğu, genellikle koni biçiminde, tepesinde bir püskürme ağzı bulunan dağ.
yanardağ.*
her çarşamba atvde yayınlanan avrupa yakasıadlı dizide ata demirerin canlandırdıgı karakter.
bide kaleci olanı var
(bkz: nemrut dağı)
yeryüzü sivilcesi
fenerbahçe' nin kalecisi.
(bkz: volkan demirel)
(bkz: volkan severcan)
oyuncu
ing: volcano.
volkan-sertaç. (#1911723)
bir erkek ismi.
(bkz: Yüzbaşı volkan)
her maç öncesi spikerin kadroyu sayışı sırasında, duyulduğunda her fb linin ürperdiği isim
(bkz: ah volkan ah)
bizim mahalle bakkalı murtaza efendinin oğlu. aşkı kendisinde tattığım, tezgah arkasında ha...

(bkz: allahım sana geliyorum) *
ben deniz'le birlikte anani niyo lay diye bir şarkı yapmış kişi.tüm ben deniz hayranlığım bu ibne görünüşlü herif yüzünden gitmiştir.
hem pahalı fiyatları, hem de kaba ve anlayışsız bilet kesen memurları sayesinde nefret ettiğim otobüs firması.

bir sefer istanbula geleceğim edirneden, bilet kesen adama 16 lira uzattım.

-beyfendi fiyatlarımız 18 lira oldu.
-ne zaman oldu ya, daha bir hafta önce 16 idi.
-iki gün önce.
-indirim yapamaz mısınız ben öğrenc...
-yapamıyoruz kardeşim, almayacaksan arkada sırada bekleyen arkadaşlara yol ver.

sonuç mu? radar turizm den aldım biletimi.

gerçi ulusoy ve metro turizm geldikten sonra biraz adam oldular ama bu onların kaba oldukları gerçeğini değiştirmez.
edirne - istanbul arasındaki yolculuk sırasında, otobüste yayınlanmakta olan "plajda"
adlı türk filmine, muavini çağırıp " bu ne kardeşim, açık,bikinili kızlar falan, ayıp yav, kapatın şunu" diye tepki gösteren yolcuya, " gözlerinizi kapatın o zaman, siz istiyorsunuz diye diğer yolcuların izlediği filmi kapatamam" diyerek ayar vermiş bir muavine sahiptir.

(bkz: helal olsun)
VOLKAN Türkiye'de en çok kullanılan 61. isim (... 59. cengiz, 60. sibel, 61. volkan, 62. engin, 63. barış, ...). Ülkemizde yaklaşık her 373 kişiden birinin adı VOLKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.68.

VOLKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:25 itibariyle yaklaşık 192,756 kişinin isminin VOLKAN olduğu ve VOLKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3185 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VOLKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VOLKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

VOLKAN Türkiye'nin en yaygın 61. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 61. ad ise Raymond ismi. VOLKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 59. Maria 60. Frederick 61. Raymond 62. Jean 63. Jonathan isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
Mağmanın yerin derinliklerinden hareket ederek yer yüzüne çıkması veya yer yüzüne yakın derinliklere kadar gelerek soğuması olayına volkanizma denir. ayrıca Volkanizma sırasında mağma katı, sıvı ve gaz halinde yer yüzüne çıkar. Çıkan sıvı maddelere lav, katı maddelere tüf denir. Gazların çoğu ise su buharıdır.
türk silahlı kuvvetlerinin kullandığı bir çeşit tank atış kontrol sisteminin adıdır.
bir dönem bendeniz ile birlikte birkaç düet yapmış, bendeniz ile aralarında yakınlaşma olduğu dedikoduları çıkmış, uzun süredir müzik çalışmalarına rastlanmamış şarkıcı.
isim kökeni için (bkz: vulcanus).
bir çeşit dağdır. ancak dağın tepesi deliktir ve dağ lav püskürtebilir.
erkek isimlerinin en güzelidir.
yanardağ olarak bilinse de ismin kökeni eskiye dayanmaktadır. metalin ilk keşfedildiği zamanlarda ilkel maden ocakları açan insanlar taş halindeki cevheri kayadan koparabilmek için sürekli olarak ısıya maruz tutmak zorundadırlar( ısındıktan sonra soğuk su dökülerek taşın çatlamasını sağlıyorlar). uzaktan bakınca ise sürekli ateş yanan bu maden ocağı yanardağı anımsatmaktadır. ama o yanardağ görünümlü maden ocağına volkan demelerinin sebebi antik roma'da ki demir tanrısının isminin volkan olmasından kaynaklıdır.