1. 1.
  44 hektarlık alan üzerine kurulmuş,roma kenti içerisinde yer alan,80 kişilik muhafız ekibi bulunan,devlet başkanı papa olan devlet.katoliklerin mabed saydıkları başkenti.
  2 ... elendil
 2. 2.
  dünyanın en küçük ve ünlü ülkesi.
  5 -1 ... doktor sağbırakmayan
 3. 3.
  muhafızlar isviçreli özel askerlerdir.

  (bkz: swiss pikemen)**
  4 ... disco inferno
 4. 4.
  papa nın memleketi.
  ... dreamshower
 5. 5.
  suç oranı en yüksek olan memlekettir. zaten böyle küçük bir ülke de suç oranının düşük olması beklenemez.
  2 -1 ... hipernova
 6. 6.
  Dünyanın en küçük ülkesi olması kimseyi kandırmasın zira her taşın altından bu küçük ülkenin kararları çıkabilir.Vatikan'ın Hristiyan dünyasında siyasi olayda etkisi büyüktür.
  1 ... italiano
 7. 7.
  içinde, dünyanın en önemli müzelerinden birini barındıran devlet.* gitme şansı bulursanız. mutlaka gezin. başka bişey demiyorum ben. anlatmakla olmaz görmek lazım.
  1 -1 ... internettin
 8. 8.
  dünya siyasetini elinde tutan ve her türlü insanlık üzerine insafsızca alınan karaların merkezi halindeki mezbaa diye adalandırılacak ufak ama kapsam bir ülke. kanlı tarihi ile günümüzde canlı olarak bizlere yansımasada tozlu tarih sayfalarında okunurken bile tüğleri dikelten bir yere sahiptir.
  2 ... alakese
 9. 9.
  papa benedikus denilen yobaza ev sahipliği yapan, okul bahçesi büyüklüğündeki nifak tohumları üretim ülkesi.
  1 ... kerameti kendinden menkul
 10. 10.
  iran'dan farkı olmayan din devleti. tek farkı elinde daha fazla sermaye bulundurmasıdır, yoksa başka bir farkı yoktur. tabi insanlar bunun farkına varamamaktadır. vatikan'a karşı çıkmaktayken, iran'a methiyeler düzmektedir. garip, çok garip...
  2 -3 ... kisil