bugün

sinema konusundaki riyakar tavrı bir makaleye konu olmuş devlettir.

--spoiler--
http://www.sinemaloji.com/?p=804
--spoiler--
Katolik Kilisesi, Papa, Hırıstıyanlığın Merkezi oluşuyla bilinir.
hıristiyanlık şeriatına göre yönetilen bir avrupa ülkesi. başkanı her zaman papadır. türkçesi büyük konstantiniyyedir. küçük konstantiniyye ise istanbul'dur.
peygamber efendimizin * bildirdiğine göre mehdi* döneminde yani kıyamet kopmasına yakın bir zamanda islam orduları tarafından feth olunacak, mehdi *'den sonra gelecek hz. isa *tarafından tüm dünya buradan yönetilecektir.
(bkz: batikon)
(bkz: serbest çağrışım)
doğrudan ya da dolaylı olarak sahibi olduğu ya da yönlendirdiği günlük, haftalık ya da aylık 200'den fazla gazete ve dergisi, 154 radyo istasyonu ya da emisyonu, 49 tv kanalı ya da kablolu yayını bulunur.
gördükleri işe göre dünyada en az maaş ve ücret alan insanların bulunduğu yer.buna rağmen toplan 1000 kişiyi geçemeyen vatikan bürokrasisi, 2500 işçisiyle dünyanın en kalabalık dinsel topluluğunu (yaklaşık 900 milyon) hiçbir aksama olmadan yönetebilir insanların bulunduğu yer.

(tezatlığı göstermek için, 200 milyon nüfusu olan abd'yi yönetebilmek için sadece washington'da 250.000 devlet devlet memuru bulunmaktadır. )
06-06-2006 da 6.6.6 davası ile kıyametin kopacagını soyleyen gece sonunda muthiş bi sekilde döt oluş yaşayan toplulugun bulundugu yer.
Roma kentinin sınırları içerisinde yer alan bağımsız bir devlettir.

0.44 kilometrekare büyüklüğündedir.
nüfusu 1000 civarındadır.
burada bulunan muhafızlar isviçrelidir.
hristiyan kiliselerinin en büyüğü ve en görkemlisi olan san pietro burada yer almaktadır.
güney avrupadadır.
dünyanın nüfus ve yüzölçümü bakımından en küçük ülkesidir.
italya'nin roma kentinin merkezidir.
çevresi yüksek duvarlarla çevrili ülke.devleti katolik kilisesi genel başkanı papa yönetir.Papa yasama, yürütme ve yargının da başkanıdır.dünyanın en küçük ülkesi olmasına karşı aşırı zengin bir ülkedir.
dünya üzerinde metro ile gidilebilen tek ülkedir.ottaviano durağında yürüyerek on dakika süren ülke.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.