bugün

kürt devleti taraftarı devlet.
---
Vatikan'ın Adalet Bakanlığı konumundaki Papalık Adalet ve Barış Kurulu Başkanı Kardinal Renato Raffaele Martino, Napoli'de Aziz Egidio Cemaati tarafından düzenlenen dinlerarası diyalog toplantısında konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Kürtlerin durumunun dünyada benzeri olmayan bir nitelik taşıdığını söyledi. Kardinal Martino, "Vatikan, Irak-Türkiye arasındaki sorunun, kısa sürede barışçıl biçimde çözümlenmesinden yanadır. Çözümde Kürt halkının ihtiyaçları da dikkate alınmalıdır. Zira Kürtlerin durumu dünyada benzeri olmayan bir nitelik taşımaktadır: Ortada bir halk var, ama bu halka tekabül eden bir devlet yok" dedi.
---
skolastik düşüncenin devamı.
şu sıralarda ispanya'da gerçekleşecek olan genel seçimlere etki etmeye çalışan ülke. ispanyol sosyalistlerine duydukları nefret, nedense daha bir alenidir.
avrupa'nın göt kadar ülkelerinden biri.
Askılı shirtle gezemezsiniz,benden söylemesi.Usturuplu giyinip gidin ki kapıdan dönmeyin.
ülke nüfusu resmi kayıtlarda 912 kişidir.
"küçük ülke, büyük para"dır açılımı.
dünyanın en az nüfuslu ülkesidir.
taliban yönetimindeki afganistandan tek farkı yüzölçümü olan, yobaz ve aşırı dincilerin yaşadığı ülke.
doğal olarak* dünyanın en büyük ve en gizemli arşivini bünyesinde bulunduran ülke.bu arşivler gizlidir ancak bugün küçük bir kısmı da olsa araştırmacılara açılmıştır.burdan gelen bilgilerle tarih muallak olmaktan çıkacak ve daha da berraklaşacaktır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.