bugün

tır,kamyon vs uzun ve genis aracları kullananların yegane yol arkadası.
genelde düğünlerde kullanılan,siyah takım elbisenin içine giyilen beyaz gömleğin cebine en yakışan sigaradır..
türkiye'de kamyoncu sigarası diye taşak geçerken, almanya'da 18 adet sigaraya 4 euro; vermeye başlayan caresiz öğrencinin zike zike tercih ettiği sigaradır, şöyleki almanya'da uzun ve kısa sigaranın fiyatı aynıdır.

edit:17 ye dusurduler aq..
beyaz gömlek cebinin yegane kankası ayrıyetten yola çıkacak olan erkeğin aldığı sigaradır alma sebebi ise "ya yanıma bi bayan gelipte sigara isterse ne yapayım samsun mu uzatayım" diye düşünmesi.
ankara da aspavalarda yemek yedikten sonra garsonların klişe ikramıdır.
herkesin kamyoncu sigarası diye dalga geçtiği lakin ikramı durumnunda hiçbir zaman reddedilmeyen içimi güzel sigaradır... * *
(bkz: önemli olan boyu degil islevi)
yemeklerden ve sexden sonra içilesi en güzel sigaradır.
(bkz: marlboro 100s)
alamanyada 5 euroya alabileceğiniz sigara... neden bu kadar pahalı die sormayın winston 3.5 euro...
marlboro 100s demek 100 mm'lik uzunluğa sahip bir sigara demektir. piyasada hem soft paket hemde kutu * olarak satılmaktadır. öğrencilerin pek yanından geçemeyeceği fiyatta olan bu sigaranın yanından geçilsede 10 dakikalık teneffüs macerasında bitirelemezdir. * *
en eski ve köklü sigaralardandır. marlboro nun klasiğidir. levi's in 501 modeli gibidir. el üstünde tutulur. karizmadır. her ne kadar ülkemin insanı kamyoncu sigarası diye de adlandırsa, unutmayalım ki bir kamyon en az 100 bin ytl dir. =) yani küçümsemeyelim kamyoncuları. sex ten sonra iyi gittiği doğrudur. kimse sevmese bile bizi ayıramazlar marlborom sıkma canını ihhi =)
vazgeçemediğim ve vazgeçmeyeceğim sigara. uzun marlboro içmekle zenginlik arasında hiçbir orantı yoktur belirteyim. 2 paket dandik sigara içileceğine 1 paket uzun marlboro içilir, tadıyla içilir. olay budur.
bulgar çingenelerinin içtiği sigaradır.
kaçağı makbuldür. severim.
bora isimli sahıslara mütemadiyen hediye edilen sigara paketi.
uzun yollarda ağzının kenarına koyar kamyoncu dayı, eller direksiyonda sigara yanar hep.
türkiyede almanın zor olduğu bir sigara.
manyak bi merettir..kullandığım ilk günden beri bunu içmişimdir..asla asla ihanet etmedim uzun marlboroya..insanlar arasında kamyoncu sigarası olarak bilinmelidir..lakin 17 dk süren bu sigaranın tadı anlatılmaz yaşanır..teneffüslere sığmaz bu tutku..
(bkz: uzun şase)
(bkz: bırakma beni korkuyorum)
ömrüme ortak olan sigaradır..
hard truck oynarken açacan cengiz kurtluoğlunu bide giyecen üstüne beyaz atletii işte tam o anda bide yakacan uzun marlboro'yu tamamdır..sür gitsin baba yol biter o sigara bitmez...
uykusuz bir gecenin ardından, sabahın altısından beri ayaktasızınızdır. ve nihayet akşamüstü 5 gibi öğle yemeği yeme fırsatı bulursunuz. yarım saatlik yemek molasının son 5 dakikasındaki arkadaşınızdır uzun marlboro. zamanla yarışırcasına 5 dakikada bitirirsiniz sigaranızı ve ondan sonra tatlı bir dinginlik çöker dünyanıza.
içtiğimde arkadaşların 'kamyoncu sigarası lan o' tepkilerine neden olmuş sigaradır kendileri.
(bkz: istanbul da yak ankara da söndür)
eskiden bütün tır ve kamyon şöförlerinin içtiği şimdilerde ise sadece parası olanın içtiği ,boğazı yakan bağımlılık yapan iğrenç bir sigara.