1. 1.
  ankara da bulunan yirmidort saat acik lokantadir. yan yana uc tane dizilmistir. lavasa sarilmis doner, soslu patates ve yemekten once gelen cacikla un yapmistir. club cikisi gidilir her zaman doludur.
  5 -1 ... painkiller
 2. 2.
  allah sağlık, para, afiyet, versin, amin seklinde acılımı yapılabilen; nevsehir de, konya da, ankara da ve antalya da rastladığım, zincir mi acep dediğim lokanta.
  4 -2 ... sosyoklon
 3. 3.
  ankarada bolca bulunan kebapçı serisidir. hepsinin sahibi farklıdır. aspava isminin önüne kendi isimlerini koyarlar, fakat çok göze batmaz bu isimler. meşhur aspava, yıldız aspava, vs aspava gibi. açılımı "Allah sağlık, para, afiyet versin, amin" şeklindedir. ilki ulus'ta açılmıştır. en ünlüleri esat caddesi'ndeki üç tane yanyana olanlardır. bunlar söylendiği gibi 24 saat açık değillerdir. sabah 4'te 5'te kapanır, 9 - 10 gibi açılır. yemekten önce soslu patates kızartması, cacık ve salata; yemekten sonra ise çay, kahve vs. ve uzun marlboro gelir. bunlar tabiki ikramdır.
  2 -1 ... huppu
 4. 4.
  kıbrıs ta yedidalga 'da çok leziz balık yapabilen, tahtadan hoş iskelesi olan, özellikle geceleri gidilesi, gündüzleri küçük plajında durulası, balık lokantası...
  ... ndeep
 5. 5.
  hemen hemen her ilde bulunan hatta kuruldukları yılı da genelde aspava dan sonra belirtilen (aspava 81 var dı mesela kayseri de) esnaf lokantaları. allah sağlık para afiyet versin amin!
  ... sayid jarrah
 6. 6.
  (bkz: aspavada kunefe)
  ... vincentvega
 7. 7.
  birçok yerde şubesi bulunan kebap salonları zinciri.
  -1 ... eqin
 8. 8.
  allah, sağlık,para,aşk versin,amin diyr açılımı olan kelimecik.
  ... maksat muhabbet
 9. 9.
  ankarada hemen hemen her semtte görülebilecek, bizde ki urfa kebap gibi klon zengini bir kebap ve döner salonudur. hiç gitmedim ama gidenlerin hangi aspavayı bu kadar övdüklerini merak ederim aynı zamanda.
  1 ... karpuzkabugu
 10. 10.
  gece yarısı bi anda "haydi lahmacun yemeye gidelim" dememizi sağlan tek mekandır.

  suç ortağımı deşifre ediyorum: (bkz: jansery)
  1 ... phnar