bugün

pek yakın olmayan bir zamanda çıkması beklenen playstation oyunu.

level haberi:
Bir grup gencin korku dolu hikayesi... Until Dawn!

2013'ün herhangi bir zamanında ortaya çıkacak olan PS3'e özel hazırlanan Until Dawn, bir grup gencin kontrolünü size veriyor. Mount Washington'da bir haftasonu geçirmek isteyen ve ufak bir dağ evinde kalmayı hedefleyen bu gençler, elbette ki bir takım kötü olayların içine düşüyor. Gruptaki gençlerden bir tanesinin kız arkadaşı bilinmeyen bir "şey" tarafından kaçırılıyor ve macera başlıyor. Bu noktadan sonra da gruptaki farklı insanların kontrolüne, senaryoda ilerledikçe geçiş yapıyoruz.

Sadece PS Move ile oynanan oyunda pek fazla hareket imkanımız da olmayacağı açıklandı. Daha çok elimizdeki feneri yönlendirmek, işaret tabelalarının tozunu silmek, çevreyi araştırmak için hareketler yapacağımız söyleniyor. FPS görüntüsünden oynanan oyun neyse ki "raylar üzerinde" ilerlemiyor. Ne var ki yolların biraz çizgisel olacağı açıklanmış durumda.

Gençlerin bir bir katledildiği filmlere gönderme yapan Until Dawn'da seçimlerimize göre gruptaki diğer arkadaşlarımızın yaşayıp yaşamayacağına da karar vereceğiz. Bakalım oyun gerçekten korkutucu olacak mı...

kaynak: http://www.level.com.tr/i...s3e-oezel-bir-korku-oyunu

umarım klasik bir "tatile giden gençler esrarengiz bir kamp" hikayesine dönmez. şurada cem yılmaz'ın açıkladığı gibi: http://www.youtube.com/watch?v=wGKbYUmG0Xk

neyse, göreceğiz. klişelerden sıyrılmış bir oyun bekliyoruz.
başarılı bir korku oyunu gibi gözüküyor.

oyunun konusu, ormanlık arazide bi evde kalan arkadaşlara musallat olan maskeli bi katili konu ediniyor.

ilk fırsatta oynayacağım.

22 gün sonra gelen edit: grafikler inanılmaz gerçekçi. harika bir senaryo. seslendirme ve atmosfer çok başarılı.
Bu senenin en güzel, orjinal yapımı olmuş. Belki de yıllardır olan oyun anlayışına darbe indirmiş. En az 15 ödül bekliyorum uzun vadede.
dizilerden tanıdığımız oyuncuların birebir modellenerek karakter olarak bize sunulduğu, akıp giden bir hikayeye sahip, muhteşem grafikli ps4 oyunu.

sony ps4 piyasasını canlandırmak için o kadar güzel oyunlar yaptırıyor ki...

kamera açıları, her tercihin oyunun kaderini değiştirmesi değil "saptırması"; bu oyun bu senenin en iyi 3 oyunu arasında.
her konsol sahibi insanın alıp oynaması gereken oyunlardan bir tanesi. ayrıca arkadaşla, sevgiliyle oynarsanız ak koyun, kara koyun ortaya çıkar.

--spoiler--
mike'ı kurtaran insanlarla muhatap olmayın.
--spoiler--
an itibariyle oynadığım oyun. gece daha bir zevkli.

jessica'yı kapıdan çekip götüren şey neydi öyle. ulan mike, uzaktan izliyorsun. adam olacaksın, utan lan. jessica'da tam coşmuştu oysa. *
Çok kastım ama 5nci seferde tüm karakterler hayatta kaldı arkadaş grubuyla oturup film izler gibi oynamalık oyundur. Beyond two souls-heavy rain (özellikle heavy rain) sonrası o segmentteki oyundur. Allahını seven üzerime detroit become a human atsın
Dün aldım ve henüz yeni başladım. Oyun şu anda "Aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa sonra hepsi uşağa" şeklinde gidiyor. Her karakter bir diğer karakterin eski sevgilisi ve her karakter birisine aşık anasını satayım beynim yandı.
Yemin ederim mükemmel ötesi oyun. Josh'ın ibnelik yapma olayı biraz hayal kırıklığına uğratsa da karakterler çok sağlam oyunda. Ashley, Mike karakterlerine feci ayarım, eğer mallık yapıp sıksaydım boşu boşuna Emily ölecekti, ısırıkdan enfeksiyon kapılmıyormuş, Emily'den nefret ederdim ama o karakteri öldürmemem lazım. Bu arada oyunun en delikanlı karakteri Sam, Emily'i sokağa atmamaları ve öldürmemeleri için çok uğraştı ve başından beri Matt ile çizgisini bozmayan tek kişi o oldu. Ah ulan Matt sen ölmeseydin keşke.
Oyunda tek kurtarmak istediğim karakteri yani Sam'i kurtardığım için mutluyum, bir de Chris kurtuldu. Keşke Josh ve Matt de kurtulabilseydi. Oynadığım en etkileyici oyunlardan birisiydi, çok güzel atmosferi ve mekan tasarımları vardı. Bitmesi üzdü şahsen. Güzel bitirmişler oyunu. Bu arada Rami Malek çok güzel oynamış, özellikle katil olduğunu söyledikten sonra ki tavırları falan. Oyunun en iyi karakteri Sam ve Josh'dı bence. Soundtracki de şahane oyunun bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=f0gnHeW4Hf8

Şu müziğin mükemmelliğine bak arkadaş!
2. kez bitiyorum, ilk bitirişimin tam zıttı şeklinde ve oyunun interaktif yönü inanılmaz zayıf. Beyond Two Souls'dan kat ve kat zayıf. Beyond'un ki de zayıfa yakındır mesela. ilk oynadığım da Hannah'ın elini bırakmayıp beraber atlamıştık, ikisi öldü. Şimdi elini bıraktım o düştü elim kaydı bende düştüm. E hani seçim nerde? iki türlü de aynı sonuç, seçim yapmanın ne anlamı kaldı? Ben kızın elini bıraktırıyorum kurtulsun diye buna rağmen yine saçma salak ölüyor Beth. Oyunun quick time eventleri de bir boka yaramıyor, tuşlara basarsan kurtuluyor, basmazsan takılıp düşüyor veya kafasını bir yere vuruyor sonra kalkıp kurtuluyor. Ve katilin Ashley mi Josh mı diye seçim yaptırdığı kısımda da Josh'u kurtar diyorum, sonra kol çıkıyor kolu sağa veya sola verirdiğinde "demek Ashley'i kurtarmak istiyorsun" diyor ulan ben Josh'u kurtarmayı seçtim madem Josh'u kurtarmama izin vermiyorsun niye seçenek sundun? Neresi interaktif bunun. Ha bu arada Josh mı Ashley mi kısmında ekstra bir de kolu çekmemeyi denedim, belki Josh'ı kurtarır diye yine "demek Ashley'i kurtarmak istiyorsun" diyor ulan gavat Josh'u kurtarmak istiyorum dedim ne Ashley'si? Tamam Josh maket ve Josh'ın oyununa göre kendisinin ölmesi gerekiyor da o zaman niye interaktif seçenek çıkıyor? Ulan interaktif sonuçların %90'ı ya bir boka yaramıyor ya da aynı sonuçlara sebep oluyor. Heavy Rain kadar interaktif yönü güçlü bir oyun görmedim şu ana kadar, Heavy Rain de sırf 1 tuşa basamadım diye Ethan polislere yakalanıp intihar etti öyle güçlüydü interaktif yönü, ki bu sadece 1 örnek bir sürü sayabilirim. Ekstra Until Dawn da şu ışıklar, çakmaklar, mumlar etrafı gram aydınlatmıyor yemin ederim onlar elimde olmasa daha net görürüm. Until Dawn güzel bir oyun ama çok kusuru ve hataları var. Daha oyunun yarısında bu kadar sorun, tamamen bitirince üstüne ekleyeceğim bu interaktif yönünün zayıflıklarını.
10 numara oyundur. Çok gerçekçi bir şekilde size 10 saatlik oyunu yaşatıyor. Heavy Rain tarzı bir oyun.
Play stationda oynanabilecek en iyi oyunlardan biri.

Ortam tam olarak, teksas katliamı, testere ve 13. cuma karışımı. Sağ gösterip sol vurması ise müthiş.

Çok uzun müthiş bir korku gerilim türü filminin içinde oluyorsunuz.

Hele ara ara sahneye giren ve elit bir beyefendiden psikopat bir ruh hastasına dönüşen psikiyatr oyuna zirve yaptırıyor.
gece arkadaşlarla oynaması keyifli korku oyunu. fazla jumpscare var, komik haller çıkabilir ortaya.
Klişe gibi başlayıp cok keyifli bir hal alan oyun. Eşimle birlikte 2 güne yayarak bitirdik. Korku ve stres yaptıran anlarda yanında sarilabileceginiz biri olmalı bence bu Oyun için. Swh. Oyun sonuna 3 kişi kurtarabildik. Tercihlere göre herkesi kurtarmak da öldürmek de mümkünmüş. Oldukça başarılı bir Oyun. Tavsiye edilir.
güncel Önemli Başlıklar