1. 1.
  Eteklerinde Bursa ilini barındıran ve Bursa'nın da sembolü olmuş Türkiye'deki kış turizminin önemli merkezlerinden olan dağ.
  38 -5 ... kirmizi merkep
 2. 2.
  kol ve bacak kırıklarında kötü anıları hatırlatan yer.
  36 -15 ... zall
 3. 3.
  kışın düzenlenen partilerle Türkiyenin tüm tiki,conlarını buluşturan adres.
  6 -4 ... trda
 4. 4.
  Bursa'nın 36 km. güneyinde yer alan Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları merkezidir. Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında Milli Park ilan edilmiştir. Sadece kış turizmine değil, yaz aylarında kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine de olanak sağlamaktadır. Çevre, orman örtüleri ile kaplıdır. Kayak alanı 1750-2543 m. yükseklik arasındadır. 2543 metreye ulaşan doruğu (Kara Tepe) ile Batı Anadolu'nun en yüksek dağıdır.
  Bursa,Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve Keles gibi yerleşim birimleri ve yüzlerce dağ köyü ile üzerinde 1 milyondan daha fazla bir nüfusu barındırmasına karşın , yurdumuzun dejenere gençliği tarafından tikky , concon , club ,karı-kız gibi kelimelerle anlatılmaya çalışılan - kayak pistinin dışına çıkmamış insanlar tarafından pek fazlada bilinemeyecek , yazında en az kışın olduğu kadar popüler olan fakat bu popülaritesi kışın olduğu gibi sosyete kesimi tarafından değilde bölge insanı tarafından değerlendirilen doğa harikası.
  7 -1 ... emperor
 5. 5.
  pelit pastanesinin şahane ürünü. altı kek gibi üstü bööle çikolata soslu bişey.
  5 -1 ... televizyonçocuğu
 6. 6.
  samimi ortamıyla ece bar ve orda söyleyen ayça nın mekanı
  5 ... freeplayer
 7. 7.
  türkiye ve avrupanın en kötü kayak pistlerine sahip ama bir o kadar da çekici ve güzel bir tatil yöresi. (bkz: kartalkaya)
  6 ... hec
 8. 8.
  Bu sözlüğe adını vermiş olan Türkiye nin kış turizminin merkezi olan çok güzel bir dağ...
  7 ... probus
 9. 9.
  (bkz: uludağ üniversitesi)
  4 -3 ... redwinemania
 10. 10.
  (bkz: uludag kayak pistleri)
  4 ... devedikeni