bugün

entry'ler (163)

kanal 1

6 mart 2006da açılışı yapılacak olan kanal.

erkek adam kadına hesap ödetmez kuralı

erkek adamın yapması gerekendir.tamam kızlar da artık para kazanıyo filan ama, bu kural erkeklerin kendine, kızların da karşılarındaki erkeğe güvenini sağlar.ayrıca hesabı beraber ödeyelim diyen kız da yüzde 90 ihtimalle karşısındaki adamı deniyordur.özellikle ilk buluşmada bir kıza hesap ödetirseniz, bir daha buluşma ihtimaliniz çok çok düşük olacaktır.

kızla kesişirken düşen gözlük camı

genel kanı, karizma resetleyici bir durum olduğu yönündedir.hakikaten de gözlük camı düşen arkadaş bu saniyelerde mınakodumun gözlüğü şeklinde seslense de gözlüğüne, böylesi sakar davranışları sevimli ve samimi bulan yakından bildiğim kızlarda yok değildir. yani herşey bitmiş değil genç arkadaşım, sakarlıkla da olsa kızı güldürdün, şimdi action zamanı.

istersen hiç başlamasın

belki de hayatımızda eksik olan bir cümle.kimbilir belki bazı şeyleri üzerine bu kadar atlamasak, bu kadar fazlasını istemesek daha mutlu, en azından daha az acı çeken insanlar olabiliriz. olmayacağını bile bile girdiğimiz ilişkiler, göz göre göre yaptığımız yanlış seçimler bu bir tek cümleyle acı hatıralar değil, güzel dostluklar getirebilir.

patlıcan salatası

mangalda közlenmiş patlıcanların zeytinyağı yoğurt ve sarmısakla bir ezme kıvamında yapılan çeşidi de bulunan, yanına tercihen yine mangalda pişirilmiş köftelerin şahane yakıştığı salata.

sözlük yazarlarının beraber yatıp beraber kalkması

(bkz: uludagsozluk orgy)

biraz da sanatimla ilgilenin lutfen

giydiği eteğinden neredeyse rahmi görünen eski manken ablanın, kulak tırmalayan aptal şarkısı ile ilgilenilmediğinde ettiği sitem cümlesi. (bkz: allahım sen akıl fikir ver yarabbim)

yoğurtlu makarna

kıymalı sos ve sarmısakla super giden hem kolay hem çok lezzetli yemek

italyan erkekleri

annesine yüzde yüz bağlı erkek.italya'da yaşamış arkadaşlarımız, bu adamların analarından allah gibi korktuklarını anlatırlar, italyan erkekleri şöyyle yakışıklı, böyyle taş gibi diyen kız arkadaşlarımıza.

denize bile makyajla giren kızlar

ileriki yaşlarında golluma dönüşmesi kuvvetle muhtemel insanlar. (bkz: fondötenimiss pudramıss)

redroom

yurtdışından gelen manken, oyuncu ne kadar fıstık varsa hepsinin mutlaka uğradığı şık gece klübü.

istanbul u istanbul yapan seyler

inönü stadı

gece yarısı elektrik süpürgesi çalıştırmak

(bkz: inna saabirin)

lock stock and two smoking barrels

(bkz: ateşten kalbe akıldan dumana)

yataktan çıkmak istememek

yataktan çıktığınızda berbat şeylerle karşılaşacağınızı bildiğiniz, ulan keşke yataktan hiç çıkmasaydım, hatta ölseydim, kuşlar böcekler yeseydi beni de bi işe yarasaydım diyebileceğiniz zamanlarda içinde bulunabileceğiniz hissiyat. böyle zamanlarda ne saçınız bişeye benzer, ne temiz kıyafetiniz vardır, ne sarılacak sevgili.öylece kemirirsiniz bütün gün. ulan evleneyim ben, mutlu bi yuvam olsun ya da mozambike mi kaçsam fikirleri arka arkaya geçer aklınızdan. kazı kazandan bi 50 milyar çıksa, altılıyı bulsanız belki, 7. senesinde olduğunuz okul bitse, karşı ofisteki kız azzcık yüz verse...? yataktan çıkmadan öylece hayal kurarsınız ertelemeye aldığınız alarm tekrar biiipleyene kadar.

tipik anne lafları

pek çoğumuzun annesinin kullandığı klasik laflar. oturduğu yerden hem dizi seyredip hem dedikodu yapıp aynı anda ayar verebilen bu modellerde konular değişse de tarz aynıdır.
-aliyenin de bu kocası nezahatin damadı gibi aynı aynı..oğluum gene nereye çoocum bi akşam evde otursana yoklama mı yapıyolar o gittiğin yerlerde anlamadım ki?bak tanımadığın kızların evine gitme valla böbrek mafyası varmış saf çocuksun sen anlamassıın.tek böbr..kapıyı yavaş kapa be evladım bee.

geçer

bir sezen aksu şarkısıdır.
hep aynı hikaye
gönlüm düşünce aşka
her ayrılık aynı
yanlız kişiler başka
hep aynı yalnızlık
aynı tanıdık telaş
ben böyle biraz deli
sende bir an öyle kal nasıl olsa
gecer gecer
daha öncekiler gibi
bu da gecer
neler neler geçmedi ki
yine düşer deli divane gönlüm aşka
aşka vurgunum ben

kutu kutu pense

(bkz: çocuklar niyçün gerizekalıdır)

24

ilk üç sezonu çok yakında kanal 1 de yayınlanacak dizi.türkçe dublajlı olarak yayınlanacak olması belki daha geniş bir kesime hitab etmesini saglayabilir.

politikacinin tipine oy veren secmen

yeni yetişen, potansiyel seçmenlere bakılırsa yükselen bir trend.tikky nesli, güzelliğine göre üvey anne seçip, haç takmak popüler diye hristiyan olurken, bundan sonra belki de politikacılar da tiplerine bakılarak seçileceklerdir.