bugün

bağımsız milletvekili adayı olarak seçilen eski ödp başkanı. bu nasıl bağımsızlık dedirten şekilde meclise girmiştir. aday olduğu bölgede dtp nin aday çıkartmaması kendisinin ne kadar bağımsız olduğunu göstermektedir. meclisteki bağımlı bağımsız milletvekillerinden farkı yoktur. kendisi de bozuk çarkın içinde yerini almıştır.
abdullah gül'ün cumhurbaskanlığı adaylığında ısrarını sürdürmesi halinde takınacağı tutumu net bir şekilde açıklamış olan yeni meclis üyesi.
buna göre, meclise girecek, ama abdullah gül'ün aleyhine oy atacaktır.
bu akşam (saat 22.15) tv8'de haluk şahin'in programına katılacak olan yeni milletvekilimiz.
bazı kendini bilmezlerin bölücü lan ettiği büyük solcu.*
meclisteki tek solcu olarak gosterebiliriz kendisini. eskilerden kalan ender insanlardan. günümüz neo-liberal solcuları gibi değil gerçek solcu. şimdilik sadece milletvekili ama ufku açık gözüküyor ilerisi için.
'benim halkım celladına aşık'

diyerek seçimlere güzel bir yorum getiren milletvekilimiz.
bağış erten'in radikal'daki yazısından futbola da ilgisi olduğunu öğrendiğimiz yeni milletvekili.

''Ve geçen pazar. Yine bir seçim ve yine futbolla siyaset kesişip duruyor. Futbolun da AKP'si, CHP'si, MHP'si, ordusu var ve devlete taş
çıkaran bir 'derinliği' var. Üstelik siyasetle teğet geçip duruyor her şey. Ben futbolda da, siyasette de aynı şeyi savunuyorum: Eşitlik, özgürlük, kardeşlik. Ama değişmiyor hayat, değişmiyor siyaset, değişmiyor oyun. Türk soluna çare olarak Roberto Carlos'u gösteriyor dalgacı Mahmutl'ar.
Yine de bir tebessüm var yüzümde.
Üç Büyüklerin 100. yıl terörü bitti en azından. Meclis'e baskın yapamadık belki, ama hiç değilse bir Ufuk'umuz var.
Üstelik iyi Fenerbahçelidir kendisi.''
seçimde girdi ama yapacağım dediği şeyleri tek oyuyla gerçekleştiremeyecek bağımsızlardan birisi o da elini kaldırıp indirecek bakalım meclis açılsın vaaddettiklerini gerçekleştirecek mi .
meclise girdiği için sevindiğim tek insan.
cnntürkdeki tarafsız bölgede de futbolla alakasını konuşturdu.

ahmet hakan: akepe başarısını neye bağlıyorsunuz? hedehödöö
ufuk uras: tek kale maç yaptıda ondan başarılı oldu!

bir başka yorum:

"deniz baykal seçimden sonra, çoşkun özarı zamanındaki milli takım yenilgilerinden sonraki açıklamaları gibi "onurlu ikincilikten" bahsediyor; onurlu ikincilik onun için bu sonuçlar. siyasetimizin coşkun özarısı kendisi"
mecliste bağımsız olarak kalacağını ve dtp saflarına katılmayacağını ntv'ye açıklamış milletvekilim.

yeni bir sol yaratmak için meclise girdiğini ve tüm sol düşüncelerin sözcüsü olacağını söylemiş bir de.

işte budur benim milletvekilim. kendisini başka gözle görmeye çalışan at gözlüklülere duyurulur.
http://www.milliyet.com.t...07/07/28/son/sonsiy24.asp

DTPnin kuracagi gruba katilacak olan adam. bu adama oy verenler ayni zamanda kimleri desteklemis oluyor!

gruba katilma gerekceside 20 tam sayisini bulmak icinmis, ne kadar yardimsever birisi! kimlere yardim ediyorsun be adam!

edit: millyet.com.tr "...19+1 seklinde olursa..." ibaresini haberden cikardi.
yazıklar olsun.ulan doğuda ve güneydoğuda neden şehit oluyo bizim kardeşlerimiz.vatanı korumak için.peki şu an kimden koruyoruz vatanı.pkk denen köpek sürüsünden.çok açık bi şekilde bu sürünün meclisteki sesi olacak olan dtp'ye nasıl olur da böyle alenen destek verebilirsin.ben böyle demokrasinin de böyle zihniyetin de...kim ne düşünür bilmem ama korkarım tarihin en hain vekillerinin yer alacağı bir meclisle karşı karşıyayız.allah sonumuzu hayır etsin.
bağımsız falan olmayan, faşizme karşı terörden - başka bir adı da insanlık suçuna karşı insanlık suçu işlemek - taraf olmuş, örnek vermek gerekirse, asla bir baskın oran olamayacak, rastalı, pembiş boncuklu bebelerini ve bisikletlerini yidiğim tonton dede.

(bkz: şeker de dağıtıyon mu)
(bkz: adam sanmıştık)
yemek yediği kaba(dtp) s.çmayan vekil.
sözde sosyalist özde...
kendisini bağımsız vekil olarak seçtiren oyların sahiplerinin dtp ile bağları olmadığını anlaması gereken kişi. neymiş, dtp grup kurmada sıkıntı çekerse destek olacakmış.
kendisine oy veren kitle solcudur. bir solcu için türk, kürt, ermeni, yunan vs. eşit haklara sahiptir ve eşit haklarda temsil edilebilmelidir. bunun için, yapacağında bir anormallik yoktur.
"Grup kurma sürecinde tablo 19 artı 1 olursa ben DTP'deyim. ÖDP tabanından bu konuda bir tepki alacağımı sanmıyorum" diye söylemde bulundu en son..
''dtp yi grupsuz bırakmam'' cümlesinin sahibi kimse.
ödp kendisini red edince dtp ye katılıp büyük yanlış yapmış olan şahsiyet.
dtp'nin grup kurma sıkıntısı yaşayacağı an dtp grubuna dahil olacağını söylemiş kişidir. iyi mi yapmıştır? bence iyi yapmıştır. ufuk uras 1. bölgede dtp seçmeninin desteğini almıştır. dtp ile organik bir bağı yoksa da vefa bağı vardır. peki bu ufuk uras'ın dtp'nin komutasında çalışacak bir militan olacağını mı gösterir? elbette hayır. ufuk uras, bağımsız sosyalist milletvekilidir ancak gerek seçim hileleri, gerekse hukuka uygunluğu tartışılacak yargı kararları ile dtp'nin grup kuramaması için sistem elinden gerekeni yapacaktır. bu durumda ise devreye ufuk uras'ın girip bu antidemokratik uygulamayı sonlandırması en doğrusudur. ayrıca ufuk uras'a oy veren kitle genel kitlenin aksine dtp hakkında önyargılarını kırmış bir kitledir. azınlıkta olan türkiye sosyalistlerinin güçlü kürt insiyatifini arkasına almadan başarılı adımlar atamayacağı aşikardır.
meclise ufuk gerek
''solun yeni yüzü'' , ''meclise ufuk gerek..'' sloganlarıyla bütünleşmiş zat-ı muhterem.
yalnız bu sol diye tanımlanacak artık sağı-solu kalmayan siyasetin içine etmişliğe gönderme olsun ben de iki kelam edeyim:

solun miilliyetçilikten ayrıldığı, farklı kanatlarda yer aldığı bir durum oluyor bu sizin bahsettiğiniz şeyin adı sol ise - ki hiç sanmıyorum-;

oysa atatürk milliyetçiliği diye bir şey var lan faşizmle ilgisi olmayan; milliyetçilik demek vatansever olmakla da eşdeğer biraz ucundan kıyısından. teröre lanet okumak varken terör örgütlerini seçmen potansiyeli içine dahil etmek için bizans oyunları oynayıp sonra bunu solculuğa mal etmek; ülkemizde ''ben solcuyum olm ehehehe'' diye gezinerek siyaseti karı-kız tavlamaktan öte göremeyen dangalankların oyunu almak oluyor bu cingöz recainin yaptığı biraz da.
ne diyem mahmut mu diyem...

sen git dtp mitinglerinde kürt propagandası yap. sonra sol de, halkların kardeşliği kişvesi altında halay çek. bize 23 nisan'da çizdiğimiz resimleri anımsatan elele tutuşmuş siyahı, beyazı, çinlisi, kürtü, türkü, lazı, çerkezi, ermenisi ''bütün çocuklar elele olsun ırklar kardeş olsun!'' gibi bir alt mesaj ver.
ama git terörle içiçe ol bu uğurda...
peki tamam bu adam terörist değil ama kimse vatansever olduğunu da iddia edemez öyle değil mi bu bağlamda!?

sola gelince sol dediğiniz bu adamın temsiliyle olacaksa olmasın lan!
deniz baykal'ına razıyım bak o derece...
bugün saat 22:00'da haydarpaşa garından ankara'ya meclise uğurlanacak güzel insan.