bugün

Bir akademisyen. Bıyıkları vardır.
Öcalan sevdalısı bir tatlı su solcusudur. Bomboş adamdır. Pkk'ya yapılan operasyonlardan ödü kopar.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın "Kürtsüz Türk, Türksüz Kürt olmaz’" mesajının “Türkiye toplumunun bir arada yaşamasının teminatı” olduğunu söyleyen siyasetçi Ufuk Uras, Kürtleri bypass eden bir dönüşümün toplumsal ihtiyaçları karşılamayacağını kaydetti.

AKP Hükümeti, ekonomiden toplumsal yaşama kadar birçok başlıkta yol açtığı olumsuz sonuçlara rağmen Kürt sorununa dair çözümsüzlük politikasını sürdürme yanlışında ısrarlı. Bu yaklaşımıyla milliyetçilik üzerinden toplumsal kutuplaşmayı derinleştiren adımlar adan AKP, yine bu durunun zemin sunduğu tehlikelere dair farklı çevrelerden gelen uyarıları kulak arkası edip, iktidarda kalma çabasında. Oysa ki giderek şiddetlenerek ölümler, yıkım ve ekonomik kayıplara yol açan savaşı durdurmak mümkün.

Öcalan’ın, 7 Ağustos’ta görüştüğü avukatları aracılığıyla devlete ve kamuoyuna ilettiği mesajlarında “Tarihsel bir gösterge olarak Türksüz Kürt, Kürtsüz Türk’ün var olamayacağını; Mezopotamya’da Kürtler bitirildiği vakit Anadolu’da Türklük adına da geriye bir şey kalmayacaktır” diyerek, tarihsel ortaklığa işaret etmesi ve süren savaşı bir haftada durdurabileceğini söylemesi bunun kanıtı.

Siyasetçi Ufuk Uras da, süren savaşın son bulması için Öcalan’ın mesajlarının doğru ele alınması gerektiği görüşünde.

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluş sürecinde Kürt-Türk işbirliği ve dayanışmasının çok açık olduğunu dile getiren Uras, ancak 1921 Anayasası ile görülen nispi çoğulcu yapıdan vazgeçilmesiyle birlikte “ittihat ve Terakki geleneğinden devralınan tekçi yapılanmanın kendini yeniden ürettiğini ve varlığını günümüze kadar koruduğunu” söyledi.

‘ÖCALAN’IN MESAJI GELECEĞiN TEMiNATI’

Uras, bu açıdan Öcalan’ın yaptığı ‘Türksüz Kürt, Kürtsüz Türk olmaz’ vurgusunun, “Türk-Kürt ilişkilerinin, bir arada yaşama iradesinin ve toplumun geleceğinin teminatı” olduğunu ifade etti.
Kürtlere dair yeni bir hukuki düzenlemeden ise, eşit yurttaşlık çerçevesinde yapılacak bir anayasal dönüşümün murad edildiğini belirten Uras, Kürtleri by-pass eden bir dönüşümün toplumsal ihtiyaçları karşılamayacağını kaydetti.

Göründüğü üzere, sol jargonlar kullanarak pkk seviciliği yapan biridir. Öcalan'ı ciddiye alarak, ideolojisinden beyninin yandığını kanıtlamıştır. Kürtsüz Türk gayet de olur. Anadolu'da 1514 yılına kadar kürt yoktu ve Türk diyarı olarak anılıyordu. Türkler, asla kürtlere muhtaç değildir. Tipik bir türkleri, kürtlere karşı sindirme ve sevdirme politikası. Türkler yavaş yavaş uyanacak. Sizin ne mal olduğunuzu görecek. Ayrılıkçı türkler fikri uygulandığında, sen de güneydoğuya postalanacaksın.
(bkz: ufuck uras)
solculuğu sadece giydiği sigara kokulu yeleklerden ibaret politikacı bozması Ali Bayramoğlu, Yıldıray Oğur gibi fetöcü liboşlarla Norveç'in OSlo kentinde bir araya gelmişler. Kim tutar sizi eski AKP sevdalıları!
solu sosyalizmi geçtim. liberal bile değildir.

cem toker gibi namuslu liberalistlerin olduğu bir ülkede bunlar liberal bile değil.

gül lobicileri bunun bokunda tekrar boncuk bulup tevelere çıkarmaya başladılar.

bunlardan ancak f tipi yetmez ama evetci liboş olur.
kifayetsiz muhteris.

bu tiplerle türkiye'nin bir adım ileri gitme şansı yok.

dinlemeyin şunları.
siyasetin çöplüğüne atılmış yetme ama evetci liboşcu ahmaklardan biridir.

onu solcu sanan bir kaç ahmak vardı. onlar da uyandı. şirin payzın ve bir kaçı sayesinde tevelere çıkabiliyor.

şu andaki görevi a.gül'ü parlatmak.

bu herif ne derse olması gereken tersidir.
siyaset sahnemizde ''ara sıra beliren dayı'' hüviyetine indirgenmiş, memlekette güzel şeyler de oluyor dedirtmiştir.

hee kendisi değil pkk'ya, türkiye'deki herhangi bir siyasal yapılanmaya samimiyetle ve bir amaç uğruna fayda sağlayamayacağı gibi bir parçası da olamaz.

bence siyasetle hiçbir işi olmamalı.
akıllara zarar 7 beyanı:
http://1ve2.com/versus2/
ne beklersin ödp den çıka çıka böyle adamlar çıkıyor. dev yolun önderlerinden hatta teorisyenlerindendi. alper taş, bu diğerleri liberal mi sosyal demokrat mi yoksa orta yolcu mu belli değil. sosyalist devrimci olmadıkları kesin ama. bir kere devrimciler amerikan kanalı cnn e yada burjuva medyasına, havuz medyasına ne demeç verir nede çıkıp konuşur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.