bugün

Ufuk Bayraktar Zeki demirkubuz'un bekleme odası Nuri bilge ceylan ın iklimler filminde oynayan kasım 2006'da zeki demirkubuz'un kader filminde izleyeceğimiz Türkiye'nin robert de niro sudur..
hiç oyunculuk eğitimi almamış olan, garsonluk yaparken zeki demirkubuz tarafından keşfedilen, zeki demirkubuz'un "kader" ve "bekleme odası" ile nuri bilge ceylan'ın "iklimler" filmlerinde rol almış olan oyuncu. "kader" filmindeki rolüyle 43. antalya altın portakal film yarışmasında "behlül dal jüri özel ödülü"nün sahibi olmuş, iki ayrı filmdeki performansıyla festivalin en çok konuşulan isimlerinden olmuştur.
(bkz: faruken bayraktare)
trabzonspor un ofansif sol kanat oyuncusu. her ne hikmetse her sene lig a takımına kiralanır, ümit milli takım da oynar, ancak trabzonspor kamplarında başarılı olamayarak yeniden kiralanır. alsan alınmaz , satsan satılmaz tarzında futbolcudur. bu sene ki kiralık durağı orduspor dur.
kader filmiyle ilgi ceken oyunculuk egitimi almamasına ragmen basarılı yeni bir oyuncu. bekir rolunun hakkını vermiş ancak haluk bilginerle kıyaslanmaması gerekir cunku kader ve masumiyet iki ayrı filmdir. ayrıca kendisi cok mütevazidir..
sivasspor tarafından 2008-2009 ara döneminde transfer edilmiş futbolcudur.
kader filminde canlandirdigi karakterin hakkini fazlasiyla vermis kisi, o karakter ancak bu kadar ete kemige burunebilirdi.
kader filmine yaptığı oyunculukla zirve yaptırmıştır. bu adamı başka bir yerde gördüğümde " bekirde mi varmış" diyorum, adamda doğuştan gelen karizma ve çeken bir ses tonu var. karamsar ve saykoya bağlamış ruh halinin hakkını veren oyuncu.
kader filmindeki bekir rolüyle 3 tane bambaşka insan olmuştur. ve her karakterde ki bekir i büyük bir başarıyla canlandırmıştır. özellikle bekir in son hali beni ziyadesiyle etkilemiştir.
''ben hıyardım Zeki *abi beni aldı cacık yaptı'' demiştir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.