bugün

gunde kac kez adını andıgımı bilmedigim bir kız ismi.
edit: adam yerine koymamak lazım
başlangıcı belli olmayan zaman, öncesizlik.
"geçmiş" diyerek geçmeyip de üzerinde düşünüldüğünde, kafa karıştırıcı bir kavramdır. ezelde hiçbir şey başlamamıştır. zaman yoktur. hiçbir şey yoktur. hiçbir şeyin olmaması, herşeyin "yok" olduğu anlamına gelir. bu sonsuzluğun tam karşıtı olarak düşünülebilir. ya da sonsuzluğun ta kendisi. eksi sonsuz!...
soyadı akay olanı tadından yenmeyen isim.
isim olarak kulaga pek hoş gelen sözcüktür.pek bir manalı pek bir akılda kalıcıdır.şahanedir, aslandır, kaplandır.tanıdık bir ezel var da.*
tdk' nın yorumuna göre " Başlangıcı belli olmayan zaman, öncesizlik " manasına gelmektedir. tdk'ya güvenmicez de kime güvencez ki ?

tanıma şerefine ulaştığım lakin ismini ifşa etmek istemediğim sözlük yazarı. eğlencelidir , güzel yazılarıyla bizi yarmaktadır.
hollanda da yasayan bir turkun kizina asla vermeyecegi isimlerdendir. zira ezel, essek manasini tasir.
istek üzerine el yapımı davul yapan türk davul firması.
sadece birkaç dakikalık fragmanından bile ne kadar sikinidirik bir dizi olacağını cümle aleme ilan eden müstakbel show tv dizisi.

ulan o başını sarmaladığınız garibanın hadi gözlerini de kapattınız. adam günlerce onu mumya tadında sarmalayan doktorun mu diyeyim, hemşirenin mi diyeyim bokuna kör yaşadı. e ulan ağzını ne demeye kapadınız a benim gizem delisi yönetmenlerim, saksağan bakışlı senaristlerim? herif naaaptı fotosentez mi yaptı günlerce de gıdasını edindi?!?!?

nasıl bir ameliyatmış, nasıl bir estetik operasyonumuş birader. burnu, elmacık kemiği vesair yetmedi kornea nakli de mi yaptınız adama, dilini damağını da mı değiştirdiniz?!?!

yahu millet gavurun hastane dizisini seyrederken aldığı bilgilerle neredeyse tıp diploması alacak, doktorasını verecek, bizimkilerin "yüz estetiği olmuş gizemli kahraman" resmi bildiğiniz mumya filmindeki imhotep.

hay reyting canavarı kovalasın sizi dizi setlerinde e mi!

ayara doymayan edit : söylemeyi unuttum. sen adamın tipini sıfatını tek ameliyatla 180 derece değiştireceksin, 50 kişi masa başında adama çok ciddi bir ameliyat yapacaksın saatlerce, adamın dünyası değişecek, herif günlerce senin kafasına çılgın gibi sardığın mumya bezi güzünden kör gezecek, aç yaşayacak ve o büyük gün gelecek. yani mumyayın bezleri açılacak. adam değişen yüzünü görecek. en gizemli an, en heyecanlı dakikalar, dizinin, hikayenin mihenk taşı sahne...resmi görüyoruz :

bir hemşire amcamın eline bir berber aynası tutuşturur "al da bakıver yeni tipine" deyu . ve bezi yavaşça açmaya başlar. tek hemşire. kimse yok başka. prof'u falan geçtim uzman doktor bile yok odada. belki hastanenin ömrü boyunca görüp görebileceği en komplike ameliyat yapılmış, muamele bedemcik ameliyatı muamelesi. ne diyeyim, derdimi kimlere akıtayım bilemiyorum mirim.
show tv de tanıtımları dönen, yeni sezonda yayına girecek olan dizi.

başroldeki kişiyi çok merak ediyorum, adamı mumya gibi sarmışlar...
Bas rolde kenan imirzalıoğlu' nun bulunacaği dizidir. Diziyi bir görücüye cikarsinlar editi yapariz tabiki.
fragmanları kurtlar vadisi nin kurugusunu hatırlatmıştır. ameliyatla yüz değiştirme olayı. suratı sargılarla tekerlekli sandalyede oturma sahnesi vs.

edit: bıyıklı kenan da hiç iyi yolmamıştır ayrıca. bıyıklar kesilmelidir.
edit2: evet böylesi daha güzel olmuştur.şahanedir. seviyorumdur.
kişinin sırf cansu dere için izlemek isteyeceği dizidir.*
kurtlar vadisi'ni baya bir andıracak gibi bir dizi. cansu dere show tv'nin yeni elif'i olacak galiba.
ebed'in kankası.
cansu dere denen kadını kim kenan abimizin yanına seçerek büyük bir hata etmiş diye hayıflanılacak dizi.
fragmanlarıyla bile heyecanlandırmıştır. pazartesi gecelerini iple çekme sebebi olacak gibi durmaktadır.

http://www.youtube.com/wa...tion_99333&feature=iv

--spoiler--

merhametli kişi bıçak kullanır. çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.

--spoiler--

--spoiler--

+ sen aslında pek bir aşıksın. benimle cehenneme bile gelirsin değil mi?
- bunu yaptım zaten.

--spoiler--

--spoiler--

herkes öldürebilir sevdiğini, ama herkes öldürdü diye ölmez.

--spoiler--
kurtlar vadisi'ni star'a kaptıran show tv'nin son kozu.Başrollerinde cansu dr.,kenan imirzalioğlu,yiğit özşener gibi oyuncular bulunmakta.Ay yapımın parayı saçtığı bu yapımın çekimleri kıbrıs,istanbul,ankara devam etmektedir.Tutar kesin tutar bu dizi bizde bakar kalırız.
yüzünü değiştiren esrarangiz kahraman, kanlı adalet ve acılı aşk...
antik yunandan beri seviyoruz bu hikayeleri. belki daha bile öncedir ama ben o kadarını bilmiyorum.
kenan imirzalıoğlu'nun kabadayı ve son osmanlı filmlerindeki havasından kurtulamadığı apaçık.

kuşçunun da eksik olmayacağının sinyalleri veriliyor. (kayak: frakkman)
geçenlerde kabir ziyaretinde rastladım dizi ekibine. kenan imirzalıoğlu ve ailesinin denk geldiği yine bir kabir ziyareti sahnesi var. baya ilginç ve özverili çalışmaktalar. olaylara spontane özellikler ekleyen kenan imirzalıoğlu oyunculuğu ile de döktürüyor görüntüsü vermekte. bir insan ha deyince salya sümük de ağlayamaz ki brader!

bu akşam başlayacak olan yeni efsane adayı. kenan imirzalıoğlumu pazartesileri seviyor, yoksa deli yürek, acı hayat ve son olarak ezel mi pazartesiye denk geldi anlamış değilim.
son zamanlarda çekilen diziler içinden, hem çekimi hem kurgusu hem oyuncu kadrosu hem de hikayesiyle ciddi ciddi sıyrılacağa benzer, ömer karakterini oynayan gencin yakın zamanda parlak yıldızlardan biri olacağına olan inancımız ve kenan imirzalioğlu ile bir akrabalığı olup olmadığına dair yoğun merak uyandıran dizidir. *
bir dizide kenan imirzalıoğlu oynuyorsa o dizi tutar deyişinin son temsilcisi olacak ay yapım imalatı dizi.

(bkz: deli yürek)
(bkz: acı hayat)
pazartesiyi parselleyecek olan dizidir.
çekim kalitesiyle dikkat çekmiştir. genel alamda açılar ve kamera hareketleri olsun,görüntü kalitesi olsun.. ayrıca arkadaş rollerindeki iki yeşil gözlü abilerin oyunculuğu da göz doldurmuştur. senaryonun genel anlamda kurtlar vadisiyle alakası da yok gibi. kurtlar vadisini izlemedim o ayrı.
ömer'i oynayan gencin gerek mimikleri, gerek seslendirmesi ve gerekse abartı saflığıyla zamanında haluk piyes'in oynadığı pusat'ı hatırlattığı dizidir. umulur ki ömer'e olan flashback sekansları ileriki bölümlerde yer almaz.

bu arada başta hüzünlü birader ve bağrıyanık babanın akıbeti olmak üzere ilk bölümden milyon tane soru işareti bırakmasıyla klişe dizilerden oldukça ayrılmıştır.
kenan imirzalıoğlu abimizin iyice tosuna döndüğünü gördüğümüz dizi olmuştur. Kenan abimiz öyle kral bir oyuncu değildi lakin Kabadayı'da oyunculuk becerisi ışığını baya bir yakalamıştık ancak bu dizide aldığı kilolar yüzüne mimiksizlik olarak yansımış. şöyle bi 3-5 kilo verse de kendine gelse bari.
gerçekten sağlam bir çekim tekniğine sahip, müzikleriyle, oyuncularıyla, senaryosuyla göz dolduran güzel dizi.
vadiyle de bi alakası yok. götünüzden element uydurmayın. vadide kullanıldı diye kimse artık değiştirmesin mi yüzünü ak.
daha başlamadan reklamlarda fragmanının çok gösterilmesiyle insanı bayan dizi.
toygar isikli nin muziklerini yaptigi bir dizi nasil kotu olabilirki...
--spoiler--
ömer iyi çocuktu. ama fena bir kusuru vardı. insanlara fazla güveniyordu. sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. eğer geriye dönüp söyleyebilsem söylerdim. ömer derdim her ihanet sevgiyle başlar.
--spoiler--
cansu dere'nin balık bakışlarına,kötü oyunculuğuna rağmen izlenesi, merak uyandıran, konusuyla dikkat çeken dizi. *
türevleri bolca bulunan, isterse robert de niro isterse angelina jolie oynasın olası kadrosu yada oyunculuğuyla dahi "içine sıçayım" kıvamında yeni bir dizi... lan yeter baydık... gülmek eğlenmek istiyoruz... çok yaşa mürsel! diyoruz
diziyi izlerken dizi müzikleri ile aşk-ı memnu dizisi hatırlatması çok garip. özellikle keman girdiği bölümlerde bir ritim farklı gerisi aynı. hayır yani kopya olur ama bu kadar olmaz. serdar ortaç şarkılarına benzeyecek yakında dizi müzikleri az kaldı.
erkeklerin de ismi ezel olabilecegini kanitlayan dizidir.
sevişme sahneleri merak edilen dizi.
cansu dere'nin canlandırdığı karakterin ismi eyşan dır.

lan eyşan ne kardeşim? ayşe de, fatma de, zeynep de, burcu de... eyşan ne oli..?
tesadüfen özetini gördügüm, kenan imirzalioglu'nu görünce bu dizi izlenir dedigim, cansu dere'nin ekranda belirmesiyle televizyonu komple kapattiran dizi.

bulamadiniz mi lan adam gibi birini?
bir yandan görüntü kalitesi ve çekimleriyle film izliyor hissi uyandıran, bir yandan da zaman zaman masalsı anlatımıyla kaliteli gibi duran dizi.
bir ekran delikanlıları dizisi daha... yetmedi toplumun birbirini dövmesi, asması, kesmesi... yazın senaristler yazın... yayınlayın yayın yönetmenleri yayınlayın... verin reklamları reklamverenler verin... az kaldı...
valla güzel diziye benziyor açıkçası. kurtlar vadisi kadar saracağını umuyorum. fakat çok önemli bir ayrıntı var benim için. eğer o kenan o cansu dere yi öldürmezse izlemem bu diziyi arkadaş, alayını öldürmesi lazım, eğer affederse gidip ben kenanı öldürürüm angaralıymış zaten. **
Birebir Monte Cristo Kontu * 'ndan alınmış senaryosuyla güzel uyarlanmış bir dizi. Uyarlamak da önemli. O yüzden de "tırtıklanmış" demiyor, tat almaya bakıyoruz. 30 sene hapis ama 12 senede çık. O noktada kızdım, şöyle ki; Monte Cristo Kontu olan Edmond Dantes de yanlış hatırlamıyorsam 12 sene sonra kaçıyordu.

Haliyle bir dünya klasiği olan Monte Cristo Kontu'ndan konuyu çok benzer bir şekilde uyarlayınca da ortaya elbette ki kaliteli bir yapım çıkıyor. Biraz da Türk tipi hayat, biraz Denizli katınca, biraz paralel kurgu katınca bölümler de boş geçmiyor.

Orjinal romandaki Danglar ve Edmond Dantes'nin arkadaşı da birebir aynı çizgide ilerliyor. Edmond Dantes yani Kenan imirzalıoğlu hapse düşünce kız arkadaşı da Edmond'ın yani Kenan'ın yakın arkadaşıyla evleniyor. Yakın arkadaşı da kötü oğlan tabi ki...

Hafiften Kenan imirzalioğlu eve dönünce inceden onu tanır gibi olmalar ama çıkaramamalar falan aynı, herşey aynı, herkes aynı, bir sen yoksun. Evet, entry'mi Ayna'nın bir şarkısından Erhan Güleryüz'ün okuduğu bir şiirle bitirmiş oldum böylece.
cansu dere'nin ne kadar boktan bir anne olacağını gördüğümüz dizi. kafanızda hiç o kıyafetle bir anne canlanır mıydı lan?
monte kristo'ya göndermeler var demek isterdim ama senaryo neredeyse bire bir. ama izlerken çok keyif alıyorum. hele hele flashbackler kadayıfın üstüne dondurma gibi oluyor. inşallah başroldeki ezel veya ömer adı herneyse ilerki bölümlerde iyilik garibesi kesilmez. böylelerini affetmeyeceksin arkadaş. ayrıca burdan o cansu dere'ye unforgiven şarkısını armağan ediyorum metallica'dan.
bugünkü bölümünde* başladıktan sonra yaklaşık saat 10.30 civarına kadar reklamsız yayınlanmış, film hissi yaratıyor derken tam bir film tadı yaşatmıştır.
aşağıdaki yazı spoiler barındabilir haberiniz ola.

poker masasında elinde as ve papaz olmasına rağmen pas diyebilen bir heriftir. 4 milyon var lan ortada üç beş kuruş değil vicdansız.
Son zamanlarda Canım Ailem'den sonra en kaliteli senaryoya sahip dizi hele saçma sapan ağa dizilerinden sonra cennet gibi geldi. Başarılı olmuş.
şu an fena başlamamış olan hesaplaşma temalı bir dizidir. poker moker daldılar bir mevzudan. uzun vadede bayma olasılığı kuvvetle muhtemel olmasına rağmen tuncel kurtiz yine gerekeni yapacaktır.
görüntü kalitesi, flashbackler, oyuncu kadrosu ve monte kristo tadında hikayesiyle pazartesi günleri erkenden eve gelmemize sebebiyet verecek dizidir.

bu arada kenan imirzalıoğlu'nun oynadığı diziler neden hep pazartesi günleri yayınlanır bunuda anlamak güçtür. herhalde reyting, meyting stratejisidir.
izlenesi, senaryosu ve kadrosuyla kaliteye ulaşan dizidir.
sevginin bir zayıflık olduğunu oldukça ön plana çıkarmış başarılı olmaya aday bir show tv dizisi.