bugün

bursaspor a 2005-2006 2.lig A kategorisinde ilk mağlubiyeti yaşatan karadeniz ekibi.
2005-2006 sezonunda 2. lig a katagorisini 6. bitirmiş ve play off oynamış takım
(bkz: elazığspor un kardeş takımı)**
1967 yılında kurulmuş, mor-beyaz renklere sahip, maçlarını 7.500 kişilk 19 eylül stadı nda oynayan kulübümüz. 1975- 1981 ve 1983 - 1986 yılları arasında birinci ligde mücadele etmişler, 1979 1980 sezonunda uefa kupası nda ülkemizi temsil etmişlerdi. ayrıca taraftarlar kulübün sahiplenmediği gerekçesiyle resmi internet sayfasını ele geçirmişlerdir.
http://www.orduspor.net/111anasayfa.htm
kasımpaşa'yı istanbulda mağlup ederek, bu sene uzun bir aradan sonra üstüste iki maç kazanan karadeniz'in şirin ili ordu'nun takımıdır. karadeniz takımı olması vesilesiyle kendilerine karşı ayrı bir sempatim vardır. bu sene süper lige çıkacağını tahmin ediyordum ama düşmemeye oynuyorlar, yazık. neyse ki, son kasımpaşa galibiyetiyle bu stresi birkaç haftalığına üstünden atmış oldular... artık gelecek seneye süper lig hasretini bitirmelerini ve bizleri sokağa dökmelerini bekliyorum.

(bkz: ordu trabzon rize istanbula yok vize)*
yeni sezonda suat kaya tarafından çalıştırılacak olan karadeniz temsilcisi.
galatasaray'dan cafercan aksu'yu kiralamış karadeniz kulübü.
bu sezon yaptigi transferler ile, super lig'e cikmasi konusunda oldukca umitlendigim memleketimin sahane renklere * sahip takimi !

Trabzonspor'dan Cem Demir, Emre Aygün, Ufuk Bayraktar,
Sarıyer'den Ethem Bayraktar, Karagümrükspor'dan Erol Yukseker,
Galatasaray'dan Uğur Akdemir, Uğur Erdoğan, Cafercan Aksu ve Cihan Can,
FK Karvan *'dan Brezilya asilli Ernani Pereira * *
altay'ı deplasmanda 1-2 ile geçerek, sezona iyi başlayan karadeniz temsilcisi.. seneye süper lig'e çıkmaları en büyük arzumuz..

(bkz: isteyenin bir yüzü kara)
renkleri mor-beyaz olan karadeniz temsilcisi.*
bu sene sürpriz yaparak ligi üst sıralarda tamamlayacak olan süper lig adayı takım.
Super lig' de yeralmasi gereken takimlardan biridir sehir takimi olmasi sebebiyle. Ayrica ozlemislerdir super ligi herhal ordu'lular. ben kendimi bildim bileli super lig'de yoklar cunku.
bu sene ligi üst sıralarda tamamlamalarının sürpriz olmayacağı takım... e yeter artık, kaç sene geçti çıkın süper lige...

(bkz: ordu trabzon rize istanbula yok vize)
yücel ildiz döneminde büyük bir çıkış yakalamış karadeniz takımı. Türkiye'nin fiorentinası olmak için Fatih terim i beklemektedir.
(bkz: mor şimşekler)
aynı yıl içinde 4 büyük takımı kendi sahalarında yenme başarısını gösteren tek takım ünvanını taşımaktadır.
birinci ligdeyken Orduspor kalesini koruyan Öner PiROĞLU 1088 dakika gol yemeyerek gol yememe rekorunda Şenol GÜNEŞ'ten sonra ikinci sırada yer alıyor.
yaklaşık 15 dakika sonra ilk 6 yolunda çok kritik bir maça çıkacak olan takım.ordu 19 eylül stadında malatyaspor ile karşılacak olan orduspor bu maçı kazanırsa ilk 6 yolunda rakiplerinden olan boluspor'un puan kaybı ve diyarbakırspor'un bugün sakaryaspor'a karşı olası bir puan kaybında son 3 maç kala 7.sıradaki rakibe en az 5 puan fark atma şansını yakalayabilecektir.
her sene umutla süper lige çıkmasını beklediğimiz karadeniz ekibi.. fiorentinamız..
eskişehirspor karşısında aldığı yenilgiyle eskişehirlileri ümitlendiren takım. play off'lara kalma hayalleri suya düşmek üzere olan karadeniz ekibi.
Sessiz sedasız Bruno Mezenga yı kiralık olarak kadrosuna katmış Bank Asya 1. ligi takımı.
karadeniz in trabzonspordan sonra tartışmasız gelmiş geçmiş en başarılı takımıdır. avrupa kupalarında da iyi işler çıkartmıştır orduspor umuz.
arkadaşlara her sezon seneye süper ligdeyiz dememe sebep olan takımdır.
79 80 sezonunda ülkemizi uefa da temsil etmiştir ve o sezon avrupa da maç kazanmış olan tek türk takımıdır.
bu sezon için bir sürü gurbetçi transferi yapmış takımın başına osman özdemiri getirmiş yeni yönetimin 3 seneye süper ligdeyiz dediği takımdır.
2008 2009 bank asya liginin gol kralının çıktığı fakat maddi imkansızlıktan dolayı elinde tutamadığı takımdır.
an itibariyle (bruno ferreira nın yerini doldurur mu bilinmez) bolivyalı oyuncu carlos wargas ı transfer etmiş takımdır. taraftarlar oyuncuyu orduya girmeden samsun da karşılamışlardır. ne gariptir ki ordu tv den yapılan yayınlarda ve internet sitelerimizdeki yazılarda bu oyuncudan golcü oyuncu diye bahsedilmektedir. ilk hazırlık maçında gol atmıştır.
ilk kuruduğunda renkleri sadece real madrid ve fiorentina da olan mor beyaaz renklere sahip takımdır.
taraftarlarının bitsin artık bu özlem dediği takımdır.
sezon başında transfer edilen bolivya lı golcü vargas uyum sorunu nedeniyle gönderilmiş ve yerine geçen sezon hacettepe de oynayan arnavut golcü cevahir sukaj getirilmiştir, hayırlı olsun.
devre arasında galatasaraydan serdar eyliki 1.5 yıllığına kiralık,ankaragücünden volkan arslanı bedavaya bonservisiyle,antalyaspordan ahmet kuruyu bonservisiyle,ankaraspordan murat akyüzü bonservisiyle,boluspordan bilal türkbilalı bonservisiyle,ganadan sulemanayıda bonservisiyle alarak transferde süper işler yapmışlar.önce bu sene ligde kalıp sonra seneye ligden cıkarlar diye umuyorum.
memleketimin takımıdır. iyi takımdır. bir ara galatasaray'ın pilot takımı gibi bir şeydi. şimdi de kardeş takım sayılır. serdar gitmiş yine. hayırlı olsun. inşallah yakın zamanda kendilerini süper lig'de görürüz.
karadenizi bank asyada en iyi temsil eden karadeniz takımıdır.hakemlerin deplasman takımına en iyi davrandıkları şehrimizdir sağolsunlar bir şekilde tam tamamlayamıyor takım maçı.çok memleketler gördüm ama böyle bir şey görmedim ayıptır.
güncel Önemli Başlıklar