bugün

faizin %24 ile en yüksek olduğu 2. ülke.
Ek olarak futbolda dünya 3.sü iken simdi küme düştük.
Onu da belirtelim.
Popülasyonunun azımsanmayacak kısmında çok ciddi anlamda ruh hastası bulundurur.

Gercekten sokakta yurumekten rahatsiz edecek kadar deli var sokakta. Zararli da deli bunlar. Bokunu parmakladi burnuna soktu mevzusu degil. Tehlikeli insanlar.

Devletin her soruna derman olamayacagi acik. Ama bu delilere dur diyebilirler.

Diyorlar ki turkiye'de hapishaneler doldu tasti, ondan adalet sistemi kadük oldu. Hayir efendim... adi suclar haricindekiler versinler bir psikiyatri heyetine, zanlilarin buyuk kismi hasta cikar.

Eskiden isi cahillige, egitimsizlige falan bagliyordum. Ki turkiye'nin boyle bir derdi var elbet. Ama bunlardan kacirdigimiz nokta iste bu.

Onlarca cesit kisilik bozuklugu aslinda isliyor bu suclari, sokaklar ruh hastasi insanlarla dolu.

Siradan bir ulkede olamayacak kadar coklar ve tehlikeliler.

Trafik polisine ciglik atan kadindan tut, kedinin battaniyesini calan tipten, internetin yayginlasmasiyla ifsa olmus onlarca cocuk sapigina, mahallelerinde issizlikten narsist olmus insanlara, sosyal deney yapiyorum diyen ajan provokatorlere, trafik canavarlarina kadar yuzlerce deliyle yasiyoruz.

Yazsan 500 ornek de yazarsin.

Turkiye'nin asil sorunu halkinin akil sagligini mutsuzluk ve acizlikten kaybediyor olmasi.

insallah biri dur der.
Güzelim ülke.

Ama gel gör ki insanımız nasıl desem, biraz kör.

Kaba tabir de ise, biraz mal.
2017 yılında 37.6 milyon turistin gittiği ülke. Almanya'yı sollamıştır.
bir avrupa ülkesi.
Maalesef Demokratik bir devlet değildir.

Yargı resmen siyaset kurumundan talimat alır hale gelmiş. Tek adam rejimine doğru gidiyoruz diyorduk , harbiden gittik.

Yakışmadı bize 2018 yılındaki halimize bak.
PriceWaterhouseCoopers tahminine göre 2030 yılında gayri safi milli hasılası 2.99 trilyon dolar ile 12. Ekonomi olacak ülke.
potansiyel fas'tır. bir "bunlaaar"'a bakar.
Toplam zenginliği 1 trilyon 10 milyar dolar olan ülke.
sıralamada 28. dir.
2000 yılında 484 milyar dolardı ve sıralamada 24. idi.
milyarder sayısı 29, milyoner sayısı 156,866 olan ülke.
Herkesin birer vergi rekortmeni olduğu ülke.
mazlumun umudu.
Anadoludaki Türk milletinin yerleşim alanıdır, anadoluda yönetim Türklere geçince en çok harp gören ayak bastı yurdudur, ayn zamanda en çok harp gören türk yurtlarından biridir.
kuruluşu 1040'dır kurucuları çağrı ve tuğrul beğlerdir.
üzgünüm ama okulların yanlış bir bilgi vermesiye büyüdünüz üzgünüm.
ulan bizde ne madeni var zavallım akıllım.
dere yok deniz yok minnacık ülkeyiz.
Hakkında gereksiz duyar kasılan gelişmemiş vasat ülke. Akp sayesinde de geriye gitmeye devam ediyor.

Şu koşullar altında türkiye için hiçbir fedakarlıkta bulunmak istemeyen ve ülkenin geleceğini siklemeyen insanları hor görmemek gerekir. Zira haklılar. Bu ülkenin geleceği için endişelenmek, bu ülkenin daha iyi olması için uğraş vermek enayilikten başka bir şey değildir.

En çok beyin göçü veren ülkelerden birisi türkiye ve gerçekten zeki sayılabilecek tüm insanlar kanada, ingiltere, abd gibi ülkelere gidip o ülkelere hizmet ediyor. Olması gereken de budur. Türkiye, düşünülmesi veya hizmet edilmesi gereken bir ülke değildir. Ilk fırsatta terk etmek ve uzaktan batmasını seyretmek gerekir.
Güney doğu ve doğu anadolu milletleri dışında geri kalan halklarının faşist olduğu ülke.
“bu siktiğiminin a*ap ülkesinde doğmaktansa ingiliz'in köpeği olmayı yeğlerdim. benim ne suçum vardı da bu rezil bok çukurunda doğdum amk. hemen dibimde avrupa var bense burda doğuyorum. böyle şansı siksinler.“

E siktir git avrupaya o zaman. Ne ağlanıyorsun amk?
Gelecek vaat etmeyen bir ülke.
Uğruna ölmek için bir çok sebep olan ülkem.
evet şuan siyasal islamcılar yüzünden karanlık günlerini yaşamaktadır ama şunu da unutmamak lazımdır ki ampulün ışığı güneşi söndürmeye yetmez. ayrıca uğruna canımı verebileceğim doğup büyüdüğüm vatanım.
Her bölgesi farklı güzelliklere sahip şansız ülke.

Yolsuzluk, haksızlık, adaletsizlik, hukuksuzluk, ayrımcılık, eşitsizlik, şiddet, tecavüz diz boyu ve kimsenin umrunda değil. Milletin ilgilendiği tek şey magazinsel olaylar. Onun dışında insanlarımızın gözüne perde inmişte hiçbir şey görmüyormuş gibiler adeta. Gören 5-10 kişi de ülkeyi terk etme düşüncesinde.

Güzel Ülkemin geldiği nokta içler acısı.
Turkiye'de işler artık fıkrada ki gibi yürüyor.

Bir kamu kurumunun bozuk kapısı için teklifler istenmiş. Birinci kişi gelmiş teklifini vermiş.
- Beşyüze yaparım. iki yüz malzeme, yüz eleman, genel gider, elli vergi, yüz elli de kar.
ikinci kişi de teklifini vermiş.
+ ikibinbeşyüze yaparım.
* ne yaptın kardeşim sen biraz önce beşyüze teklif verdiler. Şu ikibinbeşyüzü bir izah et bana.
+ anlatayım efendim. Bin ben alacağım. Bin size vereceğim. Beş yüzü de teklifi veren ustaya vereceğiz kapıyı yapacak.
işi tabi ki ikinci teklifi veren almış. Tabi ikinci kişiler hep yandaş.
dünya süleyman'a kalmamış, siyasal islamcılara da kalmayacak. olay şahıs değil, mantık değişmezse aynı kafada başkası gelir. bize düşen öyle bir sistem kurmak ki, bir daha kimse tek adamlık sistemi getiremesin.

oturup demokratik bir düzen kurmak için sistem tartışması yapılmalı. benim önerim herkesin bir kere iktidara gelme hakkının bulunması. 3 yıllık bir iktidar süresi sonrası herkes hesap verebilecek idaresiyle ilgili.
mahkemeler bağımsız olup meclisçe atanacak. meclis ise senato esasıyla 3 yılda bir seçilecek. meclise seçilecek temsilciler asla siyasi lider tarafından belirlenemeyecek. şu anda hiçbir siyasi partide özgür bir meclis dağılımı yok, genel merkez ne derse o. böyle demokrasi olmaz.
ön seçimde de aday belirleme işlemi yasallaşıp partilere zorunlu bir görev olarak verilecek.
eskiler türkiya derdi, ben de öyle derim.