bugün

elleri öpülesi çağdaş, aydın ve cumhuriyetçi türk kadın. * *
çağdaş türk kadını.

http://www.kenthaber.com/...r/2006/03/07/00130615.jpg
çağlayan mitinginde, yaratılışı "saçmalık" olarak nitelendirmiş aydın ve teknolojik kişi.
yaradılışa hurafe diyen, kendi etkinliklerini bırakıpta kutlu doğum haftası'ndaki etkinlikleri şov diye adlandıran, anne tarafından hristiyan ancak ateist olduğunu düşündüğüm şirret kişilik.
--spoiler--
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan, çağdaşlaşmak için Türk sanat müziği yerine Batı müziği dinlenmesi gerektiğini iddia etti.
--spoiler--

ikinci bir zekeriya beyaz vakası...tamamını okumak için

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=238516
yök üyesi olan kemalist-burjuva proflarımızdan birisi. Çok vardır efendim bunlardan... Demokrat geçinirler öğrencilerine ama kemalistsen tabii.
tandoğan la başlayan cumhuriyet mitinglerine ilişkin milliyet gazetesinde yayımlanan bir röpörtajında "Evimize temizliğe gelen başı örtülü yardımcım, 'Biz bütün Hisarüstü orada olacağız' dedi. Ben bir doktor olarak onların birçok hastalığıyla uğraştım. Çünkü o kapalılık içerisinde, stres içinde müthiş hastalıklar oluyor. Halkın bizi örtünme düşmanı gibi görmediğini anladık." ifadelerini kullanmıştır. "o kapalılık içerisinde, ... müthiş hastalıklar oluyor" derken başörtüsünü kastedmiş olması düşündürücüdür.
http://www.milliyet.com.t...007/05/06/pazar/apaz.html
türkan saylan*, türkiye'deki en çok tehlike potansiyeli yaratan insanlardan biridir. zira şöyle bir durumdan kolayca anlaşılmalıdır:

ntv'de yapilan mitingler ile ilgili programda iki katilimcidan biridir*. bir vatandas seyirci, yapilan mitinglerin finansman olayi ile ilgili olarak soru sorar. sayin saylan da açıklar:

"tabii ki bazi gonullu halksever zengin kisilerin bazi yardimlari olmustur, mitinge kendi parasi ile gidemeyene yardim edenler vardir. bir de kanalturk, miting alanlarinda ses-sahne finansmanını karşılamaktadir. ama genel olarak mitinlere katilan herkes kendini finanse eder*. bu akla milletimizde var olmuş imece sistemini getiriyor."

buraya kadar geyet güzel. şimdi dikkat:

"bu noktada kurtuluş savaşı yıllarını hatırladım, halkın hep beraber mücadele edişini."

evet halk kurtuluş savaşında hep beraber mücadele etmiştir, ancak kime karşı, ülkemizi bölüp paylaşmak isteyen düşmana karşı. şimdi bu mitingler size nasıl kurtuluş savaşını hatırlattı!? yani düşman kim? her fırsatta nefret ve hakaretler yağdırdığınız akp hükümeti mi, yoksa onlara oy veren halk mı? siz kimi kime karşı bölmeye kışkırtmaya çalışıyorsunuz? akp'ye oy verecekler ile mitingcileri meydan savaşına mı davet ediyorsunuz?

ntv sunucusu hemen lafı değistirerek bu gibi sorularğn sorulmasğna olanak tanğmadğ ne yazik ki..

(bkz: terör), (bkz: terörizm), (bkz: bölmek), (bkz: bölücülük)
maneviyat ve toplum düşmanı 'toplumcu(!)'. gerçek 'kimliği'nin ne olduğu burada belirtilmekte;
http://www.samanyoluhaber...&hid=49152&sec=10
kendisi ve baskani oldugu dernek hakkinda soros destekli iddiaları bulunan şahıs.
kendisini bu gün samsun cumhuriyet mitinginde gördüğüm mükemmel tatlılıkta pamuk teyzedir. çağdaş yaşamı destekleme derneğinin kurucusudur.
tarih 12.06.2005, yer posta pide, ikinci kata çıktım. kalbimde ufak bir heyecan ama fazla değil abartmaya lüzum yok. köşedeki masada babamın karşısında kızıl saçları hafiften dökük bir bayan oturuyor, bu o mu inanmaz edalarda geliyorum ve bana uzanan bir el ve tanıştırılmamız... hayatımda gördüğüm en doğal insanlardan biri kendine has bilgin huzurlu bir sessizlik içinde oturuyor ve insanlarımızın çoğu zaman değil her zaman yapmayı unuttukları şeyi yapıyor, dinliyor... evet aslında ne kadar da çok ihtiyacımız var buna oysa ki bizim insanımız dinlemez sadece sıra bekler , karşısındaki sussunda sıra ona gelsin o konuşsun. oysaki bilmez ki anlaşabilmenin anahtarı dinlemekten geçiyor. o ki türkan saylan, cüzzam hastalığını türkiye'de 15000'den 2000'e düşürmştür ve 15 yıl sonra türkiye'de böyle bir hastalık kalmayacaktır onun sayesinde, kendisi cüzzam hastalığına karşı tüm tabuları yıkmıştır, mesela; cüzzam dokunmayla b-u-l-a-ş-m-a-z! şu anda onun başkanı olduğu çağdaş yaşamı destekleme derneğinin bir yurdunda kalmaktayım. kendisi benim tıp hayatımda ve insanlığımda idolümdür, iyiki vardır...
bir de türban takanlara cüzzamlı muamelesi yapılmasına karşı çıksa diye umut edilen ulusalcı, eylemci, örgütçü, kadın*, öğretim üyesi.
son derece zor ve yorucu bir hastalıktan azmi sayesinde kurtulmuş olan, ülkemin ihtiyacı olduğu nadir insanlardan.
cumhuriyet mitingleri döneminde beraber olduğu insanlarla * * * * karıştırılmaması gereken saygıdeğer insandır, aynı karalerde göründüğü o şahısların hiçbiri türkan saylanın eline su dökemez, ayrıca bunlardan çok daha demokrattır, izmir mitinginde konuşturulmamasının sebebi de budur..
heaa burdan nereye gelcem, kariyerini, yaptıklarını, sosyal faaliyetlerini, politik duruşunu, demokratlığını ve bilim insanlığını bilmeden, yıllardır mücadele ettiği kanser illetinin sonucu yaşadığı fiziki sorunları gösterip alakasız yere bağlamaya çalışan dallamalar öncelikle en basit tartışma kuralını yerine getirsinler, fikre değil de karşındakinin kişiliğine saldırmak en kibar tabiriyle belden aşağı vurmak, benim fikrimce de geri zekalılıktır.
"Türkler hep başkalarının yaptığını yıkmış"

Bunun bir alışkanlık haline geldiğini iddia eden Saylan şöyle konuştu: "Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

seklinde konusarak beni ve sevenlerini ziyadesiyle uzmekle kalmayıp "hadi be sende!" dedirtmis teyzemiz
parti programları üzerine yazısı için:
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=223836
ülkesine iyilikten daha çok zararı dokunan, cumhuriyet için yaptığını söylediği miting konuşmalarının sonunda cumhuriyet halk parti için yaptığı anlaşılan, müslüman olmamızla geride kaldığımızı düşünen aslen hristiyan misyoneri olan, muhammed ismine gıcık olan, geride kalmışlığımızı kendisi gibi çapulculara borçlu olduğumuz, bazı söylemleri iyi ajite eden, dış güçlerle desteklenen şişirilmiş kişilik.
-türkan!
+emret komutanım?
-say lan!
+bir, iki, üç... *.

(bkz: iğrenç espriler)
çağdaş yaşamla alakası yoktur. 3 senedir filan tanıyorum da islamiyeti kötülemekten başka bir iş yaptığı görülmemiştir.
--spoiler--
1935'de Kandilli'de doğdu. Kandilli Lisesi'ni bitiren Saylan 1963 yılında istanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Saylan'ın iki oğlu ve iki torunu var.

Annesinin adı : Lili Mina Raiman - 1936 yılında Leyla ismini alarak ismini değiştirdi.
Lili Mina Raiman ise, Raber Ragman ve Mina Verlig kızı, 1908,
Bermingen ingiltere doğumlu ve Katolik Hıristiyan.

Uzun süredir Hıristiyan kökenli olduğu konuşulan Türkan Saylanın Nüfus Kayıt Örneğine ulaşıldı. Türkan Saylan'ın Nüfus Kayıt Örneğinde annesinin asıl isminin Lilimina Raiman olduğu görülüyor. Aynı zamanda YÖK üyesi olan Türkan Saylanın 1924 ingiltere doğumlu olan annesi Lilimina Raiman, 1936 yılında Leyla ismini almış. istanbul ili Eminönü ilçesine kayıtlı Türkan Saylanın anne tarafından dedesinin ismi Raber Ragman, anneannesinin ismi ise Minaverlig. Türkan Saylan'ın annesi Leyla Hanımın din hanesinde Katolik Hıristiyan yazıyor.

"Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil, bale yapmasını istiyoruz." diyen ÇYDD Başkanı, Gençlik Korosu'nu yöneten müzisyenin isminin "Muhammed" olmasını da "ironi" olarak değerlendirmişti.
--spoiler--

alıntıdır
çocuklara namaz yerine bale önerisiyle beni güldürmüştür.kendisine -beni okumadan geçmez çünkü o- ilkokul düzeyine indirerek birkaç açıklama yapmayı borç bilirim.

efendim namaz ile bale arasında mühim bir kategori farkı vardır. yanlış kıyaslarla doğru sonuçlar elde edilemez. uçakla treni kıyaslayabilirsiniz mesela. ulaşım aracı olma ortak paydasına sahiptirler çünkü. namazsa islam dininin emridir ve islam insanlara bir yaşam modeli sunar ve bu haliyle inanırsınız yahut inanmazsınız dünya ve ahiret saadetine kavuşulacağı iddiasını taşır. dolayısıyla namaz da bu türden bir iddiaya sahiptir. sonuç neymiş hanımcağızım: 2+2= bale namazın alternatifi değildir.
Profesör Türkan Saylan kimdir?
1935'de Kandilli'de doğdu. Kandilli Lisesi'nin bitiren Saylan 1963 yılında istanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Saylan'ın iki oğlu ve iki torunu var. Ama son yılında akciğer ve kemik vereminden seri ameliyatlar geçiren Saylan, 2 yıl demir korseyle gezerken dahi neşesini koruyabildi... Annesinin adı: Lili Mina Raiman - 1936 yılında Leyla ismini alarak ismini değiştirdi. Lili Mina Raiman ise, Raber Ragman ve Mina Verlig kızı, 1908, Bermingen ingiltere doğumlu ve Katolik Hıristiyan.
BiR KONUŞMASI;
- Bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. KÜRDiSTAN'ın temellerini nasıl atabiliriz?
- ATATÜRK ismini kullanırsak bunu daha rahat yapabiliriz. Hem para toplar hem destek alırız, kampanyalar düzenler, TÜRKLERDEN topladığımız paralarla, KÜRTLERi daha bilinçli hale getiririz, cahil insanlarla KÜRDiSTAN'ı kuramayız, Hristiyanlığı bu şekilde daha rahat yaymamız da mümkün.
Son ünlümüz Çydd başkanı Türkan Saylan hanfendi(!) oldu. Bu ülkede birilerinin dini inançlarına saygısızlık yapıp, bunu da vatan millet adına yaptıklarını, onunla perdeleyemiyorlarsa ''laiklik elden gidiyor'' yaygarasını kullandıklarını artık herkes biliyor. Türkan Saylan hem dine hem millete açıkça hakaret içeren laflar söylemiş durumda. Ne diyor Hanfendi(!);
-Türkler tarihten beri yakan yıkan bir milletmiş.
Cevab** hakkı bu milletin bir ferdi olarak bana ve hepimize düşüyor. Türk milleti tarihten beri asil duruşunu bozmamıştır ve hayvanlara bile haklar tanımıştır. Osmanlı'daki kayıtlara bakılabilir. Sizin Prof ünvanınızın bile mesnedi belli değildir. (bkz: hayvanlara hak tanımak) ve (bkz: türkan saylan a prof ünvanı vermek)

-''Bi öğrenci sıranın üzerinde namaz kılacağına bale yapsın. Çağdaş Türkiye böyle olur.''
Çağdaşlıkla kendisini yanyana getiren bir zihniyet ancak bu lafları kusabilirdi ve kustu da. Modern devlet dediğimiz devletlerde her pazar kiliseye giden devlet başkanlarını görmeyen Türkan Saylan acaba Sultanahmet'in sadece turistik bir yer değil aynı zamanda ibadet yapılan bir yer olduğundan haberi var mı?
Sahi kim bu Türkan Saylan ve Çydd.

Hemen cevablayalım.

Mit'in raporlarında misyonerlik faaliyetlerinin Türkiye ayağı. Özellikle Kitab-ı Mukaddes Şirketi(Sadece incil yayımlar.ilk Türkçe incil 1826 yılında çevirmişlerdir) ile sıkı ilişkileri var. Aynı zamanda Amerikan Board(Dünyadaki misyonerlik faaliyetlerini organize eden Abd merkezli bir vakıf) ile sıkı ilişkiye sahip. Amerikan Board şirketi yaptığı faaliyetleri Türkiye'de SEV (Sağlık Eğitim Vakfı) ve ÇYDD üzerinden yürütmektedir.
Verdiği reklamlarla ve söylemlerle sürekli halkı kuşkırtmaya çalışan bir ruh haleti var. Başkanlığını Profesör Türkan Saylan'ın yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği hakkında, Atatürk ilke ve inkılaplarını kalkan olarak kullanıp, bir çok kişi ve kuruluştan yardım adı altında para topladığı, ilgili bakanlıklardan izin almaksızın yurtdışından yardım aldığı, hiç bir yasal dayanağı olmadan kamuoyuna kendisini sivil toplum kuruluşları birliği olarak tanıtan çeşitli dernek ve vakıflarla işbirliği içerisinde oldukları yönünde yapılan ihbarlar sonucu denetime tabi tutulmuş ve Dernekler Kanunu 62 ve 85/2 maddesine muhalefetten 5 Şubat 2001 tarihinde Maltepe Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yapılmıştır.
Şimdi de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Başkanı ve YÖK üyesi Türkan Saylan... Saylan'ın, eğitimin bütün kesimlerinin temsil edildiği 17. Milli Eğitim Şûrası'ndan oylama sonucunda 4'e karşı 66 oyla ''Katsayı adaletsizliğine son verilsin'' yönünde karar çıkması karşısındaki tavrı hayli dikkat çekiyor. içine sindiremediği ''Herkes üniversiteye eşit şartlarda girsin'' kararını ''hazırlanmış bir oylama'' şeklinde değerlendiren Türkan Saylan'ın da Hıristiyan kökenli olduğu netleşti.

DEDESiNiN iSMi RABER RAGMAN
Uzun süredir Hıristiyan kökenli olduğu konuşulan Türkan Saylan'ın Nüfus Kayıt Örneği'ne ulaşıldı. Türkan Saylan'ın Nüfus Kayıt Örneği'nde annesinin asıl isminin Lilimina Raiman olduğu görülüyor. Aynı zamanda YÖK üyesi olan Türkan Saylan'ın 1924 ingiltere doğumlu olan annesi Lilimina Raiman, 1936 yılında Leyla ismini almış. istanbul ili Eminönü ilçesine kayıtlı Türkan Saylan'ın anne tarafından dedesinin ismi Raber Ragman, anneannesinin ismi ise Minaverlig. Türkan Saylan'ın annesi Leyla Hanım'ın din hanesinde ''Katolik Hıristiyan'' yazıyor.

BU NE TESADÜF?
Dedesinin ismi Agop olan Doğu'daki Rektör Yücel Aşkın ile dedesinin ismi Ohanis olan Batı'daki Rektör Alıcı'nın, iHL ve katsayı konusundaki çıkışları ile bu ortak noktalarını 30 Eylül tarihli sayısında ''Bu ne tesadüf'' şeklindeki haberler, Türkan Saylan'ın da Hıristiyan kökenli oluşuyla ilgili yine aynı soruyu gündeme getiriyor: ''Bu ne tesadüf?''

MiT'in misyonerlik raporundaki şok isimler;
Milli istihbarat Teşkilatı'nın Türkiye'deki misyonerlik faaliyetlerini anlattığı yazıda, Profesör Türkan Saylan'ın da adı geçiyor. Yazıya göre, Türkiye'deki bazı Amerikan okullarının kurucusu olan Amerikan Bord Heyeti, bu faaliyetini SEV vakfı eliyle yürütüyor. Kutlu Doğum'lar için 'şov' hakareti Kürsüye çıkan ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, AB sürecini eleştirdi. Yaradılış için 'hurafe' diyen Saylan, ''Üniversitelerde gençleri laik cumhuriyet yerine islami yönetime sürüklemek için her türlü parasal kısıntılar en üst düzeye varmıştır.'' iddiasını dile getirdi. Kutlu Doğum haftası kutlamalarına da 'şov' diyen Saylan, ''23 Nisan'daki ulusal coşkuyu gölgelemek üzere aynı tarihlerde yöneticilerin katılımıyla Kutlu Doğum şovu yapılarak cumhuriyetten intikam alınmaktadır.'' iddiasında bulundu. Saylan, istanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi'nde 'Türkiye'mizin çağdaşlaşma sürecinde laiklik' konulu toplantıda da konuşmuş ve Türk milletinin tarih boyunca hep yakıp yıktığını öne sürmüştü. ''Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil, bale yapmasını istiyoruz.'' diyen ÇYDD Başkanı, Gençlik Korosu'nu yöneten müzisyenin isminin 'Muhammed ' olmasını da 'ironi' olarak değerlendirmişti.*

yazarın notu: veri teribıl
seçimlerden sonra bol bol bale yaparak stres atmaya çalıştığını düşündüğüm, atatürkçülüğü din düşmanlığı olarak gören bir acayip kadın.
kendine müslümanların, umre'ye gittiği için kendilerine göre yumuşak karından vurduklarını zannettikleri kişi.