türkan saylan

 1. 34.
  türkan saylan*, türkiye'deki en çok tehlike potansiyeli yaratan insanlardan biridir. zira şöyle bir durumdan kolayca anlaşılmalıdır:

  ntv'de yapilan mitingler ile ilgili programda iki katilimcidan biridir*. bir vatandas seyirci, yapilan mitinglerin finansman olayi ile ilgili olarak soru sorar. sayin saylan da açıklar:

  "tabii ki bazi gonullu halksever zengin kisilerin bazi yardimlari olmustur, mitinge kendi parasi ile gidemeyene yardim edenler vardir. bir de kanalturk, miting alanlarinda ses-sahne finansmanını karşılamaktadir. ama genel olarak mitinlere katilan herkes kendini finanse eder*. bu akla milletimizde var olmuş imece sistemini getiriyor."

  buraya kadar geyet güzel. şimdi dikkat:

  "bu noktada kurtuluş savaşı yıllarını hatırladım, halkın hep beraber mücadele edişini."

  evet halk kurtuluş savaşında hep beraber mücadele etmiştir, ancak kime karşı, ülkemizi bölüp paylaşmak isteyen düşmana karşı. şimdi bu mitingler size nasıl kurtuluş savaşını hatırlattı!? yani düşman kim? her fırsatta nefret ve hakaretler yağdırdığınız akp hükümeti mi, yoksa onlara oy veren halk mı? siz kimi kime karşı bölmeye kışkırtmaya çalışıyorsunuz? akp'ye oy verecekler ile mitingcileri meydan savaşına mı davet ediyorsunuz?

  ntv sunucusu hemen lafı değistirerek bu gibi sorularğn sorulmasğna olanak tanğmadğ ne yazik ki..

  (bkz: terör), (bkz: terörizm), (bkz: bölmek), (bkz: bölücülük)
  15 -8 ... kani ronik
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.