1. 1.
  islam kuralları adı altında oldukça karanlık ve sefÂlet içinde bir çocukluk geçirmiş, din Âlimi olmak için çabalamıştır. babasına bu konuda söz vermiş ve hocalarının da bu çalışkanlığı üzerine takdirini kazanmıştır. ancak yaşı ilerledikçe bÂzı şeylerin eksikliğini farketmiş, etraftaki yanlışlıkları(mesela sakat bir çocuk) gördükce "tanrı niye bunları engellemiyor" diye düşünmeye başlamıştır. yazdığı kulleteyn adlı eserde insanların, pislik içinde olmasına rağmen şafii mezhebinin sırf "40 ton su pis olmaz" inancı üzerine, o kadar insanın bir gölde apdest aldığını ve tüm pisliklerini de gene bu göle attığını anlatır. büyüdükce sorgular, sorguladıkca da kafasında soru işaretleri uyanır turan dursun'un. din görevlisiyken işinden ayrılır ve din kavramına aykırı pek çok kuram ortaya atar. ona göre her şey bilimdedir ve insanlık sırf bir şeyler bir yerlere karalanmış diye körü körüne inanmamalıdır her şeye. kur'an ona göre yanlışlarla, tanrı'nın yaptığı hatÂlarla(anlattığına göre hz.ayşe bir iftirÂya uğrar, giderek zor durumda kalır. tanrı sekiz ay bekler ve ondan sonra indirdiği bir Âyetle hz.muhammed'e ayşe'nin suçsuz olduğunu açıklar. turan dursun'a göre de tanrı bu durumda geleceği görememiş, hz.ayşe'nin başının iyice sıkışacağını anlamamıştır) ve tuhaf kurallar içermektedir.

  "din bu" serisini çıkarır. bir dergide yazmaya başlar. çok eleştiri aldığını ve öldürülebileceğini söyler. ona göre kendisi karanlığı dağıtmak için uğraşan bir mumdur. ayrıca kendisi gibi pek çok ışık olduğunu belirtir ve öldürülmesinin bÂzı gerçekleri değiştiremeyeceğini söyler ve öldürülür.

  turan dursun, tabuları yıkmanın ne kadar zor olduğunu söyleyen ve bu uğurda öldürülmüş bir yazardır. kimileri için bir "pislik" temizlenmiştir ancak "bu ülkede 30 bin kürt, bir milyon da ermeni öldürüldü" diyen kişi de bir yazardır*. bu görüşe saygı duyanlar çoksa ve "avrupa birliği için bu konular artık konuşulmalı" diye bu gibi hainler alkışlanıyorsa, düşünüyorum acaba turan dursun'un suçu neydi ?
  93 -40 ... gothic evil
 2. 2.
  imamlık yaparken bi anda ateist olmuştur.
  25 -63 ... spiritualized
 3. 3.
  buyuk gercekleri soyleyen herkes gibi oldurulmustur..digeri icin (bkz: galileo)
  52 -45 ... scurtel
 4. 4.
  eski müftü, yazar.ikibine dogru adlı dergideki yazılarından derlediği kitap olan "tabu can çekişiyor, din bu" serisiyle tanıdığım, bu ülkede dogru ve gerceklerin üstüne korkusuzca gidebilen ve sonu benzerleri gibi olan az sayıdaki ender insanlardan biridir.
  öldürüleceğini bile bile yazılarından ödün vermemiş, cok ciddi tehditlere rağmen islam dini içerisindeki kendince tezatlıkları ve yanlışları korkusuzca eleştirebilme cesaretini gösterebilmiş biridir.bu ülkede ateizmi korkusuzca yaşamak ve bunu bağıra bağıra söyleyebilme cesaretini göstermiştir.
  37 -10 ... crazy horse
 5. 5.
  onun ağzından yazdığım entry bile silindiğine göre birilerini kızdırmış kimsedir ..
  35 -10 ... suvi
 6. 6.
  gerçeklerin peşinden koşmuş ve bildiklerini insanlara gösterdiği için tahammülsüz yobazlar tarafından acımadan öldürülmüş, atamızın izinde ilerlemiş,ülkemizdeki yürekli insanlardandır kendisi. sevmeyeni çok olmasına rağmen izindeyiz...
  30 -30 ... pink_floyd
 7. 7.
  ''Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım''. demiş üstün kişi.
  43 -18 ... pink_floyd
 8. 8.
  bütün dinler hakkında ki üstün bilgisi arastırmacı ve korkusuz bir bünye ile yıllarca didinmiş, beyni dogdu günden buyana cevresindekiler ve herkes tarafından yanlış bir biçimde yıkanmıs(cogu insanın oldugu gibi) dogru yolu baska yerde arayan insanlara gercekleri gösterebilmek için ugrasmış bu ugurda ölmüş yüce insan,yobazların en büyük düşmanı...
  18 -16 ... like a_ rolling stone
 9. 9.
  dinler hakkında yazdığı kitaplar ilgi çeken kişidir zira bu kitaplar yüzünden öldürülmüştür.
  8 -2 ... kisil
 10. 10.
  yazdığı cin ali tarzı kitaplar, binlerce internet sitesinde şamar oğlanına döndürülmüş olan yazardır. bunu okuyanların formasyonları da ancak bunun kadar olduğu için okurları hazine bulduğunu zanneder. yobazlığı bırakın da dini, dini bilen kalemlerden öğrenin.

  (bkz: turan dursun demirören gitsin)
  22 -49 ... palta